شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمد خاتمی احمدی نژاد را تهدید می کند

ایلنا

سيد احمد خاتمي در جمع خبرنگاران : همه در مسير قانون حركت كنند، هيچ‌كس حق خودسري ندارد


 


ما مكلف به تكليف خود هستيم و مكلف به نتيجه نيستيم/وحدت باید حول محور ولايت و در راستاي اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي باشد.ایلنا: عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت : همه باید در مسیر قانون عمل کنند و هیچکس حق خود سری ندارد چه آنان که باصطلاح دم از قانون می زنند و خود سرانه عمل می کنند و چه دیگران.


به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام سيد احمد خاتمي در حاشيه اختتاميه هشتمين اجلاسيه خبرگان رهبري در پاسخ به سئوال خبرنگار ايلنا، كه به انتقادهاي وي از برخي سياست‌هاي دولت از جمله در حوزه فرهنگي اشاره داشت، با بيان اينكه مواضع ما در خط مقام معظم رهبري است و سياست‌هاي خود را از ايشان مي‌گيريم، گفت: تا وقتي كه دست حمايت مقام معظم رهبري بر سر اين دولت است، به فضل خدا هيچ‌گاه روياروي اين دولت قرار نمي‌گيريم. در عين حال معتقديم كه حمايت از دولت همان‌گونه كه گفته‌ام به معناي به‌به و چه‌چه نيست. ما حامي ناصح دولت هستيم. ارزش‌ها، سخت‌كوشي‌ها، ساده‌زيستي‌ها، شجاعت‌هاي دولت را مي‌بينيم و در عين حال مواردي را هم كه نقد است، دلسوزانه بيان مي‌كنيم و انتقاد خود را انتقاد سازنده مي‌دانيم.
اين عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به رواياتي از ائمه در خصوص انتقاد سازنده كه تعبير به هديه شده است، گفت: ما انتقاد سازنده را خدمت به دولت مي‌دانيم.
وي تاكيد كرد: نه تنها از منتقدين سازنده نبايد نگران شد، بلكه بايد تشكر نيز از آنها كرد.
وي در خصوص اينكه آيا اراده‌اي از دولت در اصلاح ‌آنچه به آن انتقاد شده، مشاهده مي‌كند يا خير؟، گفت: ما مكلف به تكليف خود هستيم و مكلف به نتيجه نيستيم. حال اينكه اراده‌اي وجود دارد يا خير؟ چه عرض كنم.
امام جمعه موقت تهران روند برگزاري هشتمين اجلاسيه خبرگان رهبري را بسيار خوب و از جمله اجلاسيه‌هاي موفق و همراه با آرامش كامل عنوان كرد و گفت: همه مسائل روز به صورت بسيار منطقي مطرح شد و طرح فعال‌تر كردن خبرگان كه قبلا هم گفته شده بود، به تصويب رسيد.
خبرنگاري در خصوص طرحي كه احمد خاتمي از تصويب آن خبر داد، پرسيد كه وي گفت: بر اساس اين طرح در بين دو اجلاسيه، اجلاسيه ای مركب از هيات رئيسه و روساي كميسيون‌ها و يك عضو فعال از هر كميسيون و پنج نفر از اعضاي مجلس خبرگان رهبري با انتخاب هيات رئيسه تشكيل مي‌شود  تا در عرصه مسائل مربوط به خبرگان رايزني و گفت‌وگو داشتند باشند.
خاتمي در پاسخ به سئوال ديگر خبرنگار ايلنا كه پرسيد آيا طرح وحدت بين جناح‌هاي سياسي كشور در اين اجلاسيه بررسي شد يا خير؟، گفت: به عنوان مصوبه نه، اما همه بر اين تاكيد داشتند، وحدت باید حول محور ولايت و در راستاي اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي باشد.
وي همچنين در پاسخ به سئوال خبرنگار ايلنا درخصوص فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه افرادي را كه از نظام جدا شده‌اند، بايد بازگردانيم، گفت: همه اين‌ها در راستاي ولايت، اصول و ارزش‌هاي اسلامي است. فرمايشات يك مجموعه است كه بايد همه را با هم نگاه كرد.
عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري در پاسخ به سئوال ديگرخبرنگار ايلنا كه به اظهارات رئيس مجلس خبرگان رهبري در خصوص خودسري‌ها اشاره داشت، گفت: در رابطه با آنچه باید گفته شود، گفته شد. ما معتقديم مملكت، مملكت قانون است. همه بايد در مسير قانون عمل كنند، هيچ‌كس حق خودسري ندارد. چه افرادي كه به اصطلاح دم از قانون مي‌زنند و خودسرانه عمل كردند و چه ديگران. در مجموع معتقديم بايد همه حول قانون و در مسير قانون حركت كنند.
خبرنگار ديگري سئوالي مبني بر اينكه آيا در خصوص برخورد با سران فتنه بحثي در اجلاسيه خبرگان مطرح شد يا خير؟، گفت: اين مسئله ربطي به مجلس خبرگان رهبري ندارد.
خبرنگار ديگري به اظهارات اخير علي‌محمد دستغيب كه خطاب به اعضاي مجلس خبرگان رهبري ايراد داشته بود، پرسيد كه آيا در اين رابطه بحثي شد يا خير؟، كه وي پاسخ داد: من در اين رابطه صحبت نمي‌كنم.
پايان پيام


 

منبع: ایلنا، 24 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.