شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اکبر رفسنجانی: نفاق و اختلاف را كم و همدلي را تحكيم كنيم

ایلنا

رييس مجلس خبرگان رهبري گفت: در شرايطي كه دشمنان درصدد تشديد فشارها بر ايران هستند وحدت همگاني از ضرورت‌هاست.
به گزارش ايلنا، آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني در ديدار نمايندگان خبرگان رهبري كه سه‌شنبه شب و در محل مجمع تشخيص مصلحت نظام انجام شد، در سخناني با اشاره به نگراني و دغدغه‌هاي فرهنگي، امنيتي و اخلاقي خبرگان، گفت: اين مساله نياز به يك بحث عميق با عقبه ضمانت اجرايي دارد، چراكه از اوايل پيروزي انقلاب اسلامي هميشه مطرح بوده است.
رييس مجلس خبرگان رهبري با بيان برنامه‌هاي دشمنان اسلام و انقلاب اسلامي و سازماندهي تبليغاتي آن‌ها عليه نظام اسلامي گفت: با همه امكانات براي ربودن عقايد جوانان به ميدان آمدند و صريحاً صحبت از ناكارآمدي اسلام در اداره حكومت و جامعه مي‌كنند.
وي روحانيت‌ستيزي را از برنامه‌هاي هميشگي دشمنان مكتب اهل بيت(ع) به خصوص پس از مشروطه و به ويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي دانست و گفت: با طرح مصاديق عملي تئوري جدايي دين و سياست را با ادبيات نيرومند و تلفيق آن با ضرب‌المثل‌ها تبليغ مي‌كنند.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ابراز تأسف از برخي گزارش‌هاي فرهنگي در سطح دانشگاه‌ها و حوزه‌ها گفت: بايد براي تعميق عقايد اسلامي در عصري كه انفجار اطلاعات دنيا را با همه گستردگي دهكده جهاني كرده، تلاش كنيم و الحمدالله در اصول و مباني حرف‌هاي محكمي داريم و بايد با ميدان‌داري در مجامع و سازمان‌هاي بين‌المللي حرف‌هاي خود را مطرح كنيم.
هاشمي‌رفسنجاني در بخش ديگري از سخنان خويش با اشاره به اوضاع سياست خارجي و برنامه‌هاي اقتصادي كشور گفت: دشمنان انقلاب اسلامي با رذالت تمام و با راهكارهاي تبليغاتي موذيانه درصدد تشديد فشارها هستند و در اين شرايط بايد توجه كنيم كه وحدت همگاني از ضرورت‌هاست.
رييس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به برنامه‌هاي تبليغاتي دشمنان اسلام براي دامن زدن به اختلافات شيعه و سني گفت: وظيفه علماي اسلام در همه ممالك اسلامي و به خصوص در ايران تلاش براي رفع اختلافات جزئي و حركت جامعه براساس مشتركات فراوان است.
هاشمي رفسنجاني در بخش پاياني سخنان خويش با بيان جايگاه مجلس خبرگان در جامعه گفت: بايد با ظرفيت وجودي بيش از 80 نفر از مجتهدان آگاه و علماي بلاد در راه مسايل فرهنگي و تجديد حيات اسلام استفاده و نفاق و اختلاف را كم و همدلي را تحكيم كنيم كه بهترين راه عبور از گردنه‌هاي دشوار است.
در آغاز اين ديدار حضرات آيات و حجج اسلام والمسلمين قريشي، سليماني، رمضاني، نعيم‌آبادي، دري نجف‌آبادي، وافي و سليماني، نمايندگان مردم استان‌هاي آذربايجان غربي، سيستان و بلوچستان، هرمزگان، تهران، يزد و سيستان و بلوچستان به بيان ديدگاه‌هاي خويش درباره مسايل مختلف سياسي، اقتصادي، امنيتي و فرهنگي پرداختند.

منبع: ایلنا: 24 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.