شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تحركات مجمع روحانيون براي اعاده حيثيت يا اجراي عمليات فريب؟

کیهان

مجمع روحانيون مبارز به دنبال ايفاي نقش برخي سران آن در فتنه و آشوب 88، در صدد بازسازي حيثيت و احياي سازمان از هم پاشيده خود است.
اين جريان شبه روحاني كه به ويژه در حوادث سال گذشته خود را براي آشوب طلبان و برخي عوامل فتنه هزينه كرد، به دنبال مرگ جريان فتنه تا ماه ها در محاق رفت اما اكنون مي كوشد به بهانه موضوعاتي چون روز قدس، اهانت به ساحت قرآن كريم در آمريكا و... حيثيت ملكوك خود را بازسازي كند. مجمع روحانيون برخلاف برخي عناصر و احزاب درگير در فتنه، خواستار بزرگداشت روز جهاني قدس و شركت در راهپيمايي اين روز شده بود و براي ماجراي هتاكي به ساحت قرآن در آمريكا نيز بيانيه اي اعتراضي منتشر كرد و اين در حالي است كه با وجود سپري شدن چند روز از اين اقدام جنايتكارانه، احزابي چون سازمان مجاهدين، حزب مشاركت، كارگزاران، مجمع محققين و مدرسين و... در سكوت مطلق به سر مي برند همچنان كه اشخاصي چون موسوي و كروبي و صانعي و بيات و دستغيب و... هم مهر خاموشي بر لب زده اند و حاضر نيستند در دفاع از قرآن كريم موضع بگيرند.
خاتمي با وجود ايفاي نقش در برخي تحركات ضدانقلابي و ساختارشكنانه سال گذشته در محافل خصوصي به شدت از رويكرد كور كروبي و موسوي انتقاد كرده و اين تحركات را باعث بدنام شدن اصلاح طلبان نزد حاكميت و مردم توصيف كرده است.
اگرچه مواضع اخير مجمع روحانيون مغتنم و قابل توجه است اما آنچه مقدم بر همه اين مسائل است اين است كه لازمه احياي اعتبار محافلي همچون مجمع روحانيون، اعلام برائت علني از فتنه گران مي باشد همچنان كه برخي اعضاي مجمع جزو متهمان درجه اول فتنه گري سال گذشته به شمار مي روند و بايد از اين مجموعه طرد شوند.
جلسات شوراي مركزي مجمع روحانيون به رياست خاتمي تشكيل مي شود و اين شورا در جلسه سه شنبه شب خود مجددا «جنايت شوم و ضدبشري عوامل صهيونيست در اهانت به ساحت مقدس قرآن كريم» را محكوم كرد.
سران رژيم صهيونيستي بارها از فتنه گران تمجيد و حمايت كرده اند و فتنه گران نيز در روز قدس سال گذشته به نفع جلادان غزه و صبرا و شتيلا و قانا شعار دادند. بنابراين لازمه اعلام برائت و انزجار صهيونيست ها، برائت از فتنه گران است.

منبع: کیهان: 25 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.