شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ايتاليا تحريم هاي غرب عليه ايران را پس زد

کیهان

موسسه ملي آمار ايتاليا (ايتسات) اعلام كرد كه كشورش با گسترش مناسبات تجاري با ايران، تحريم هاي غرب عليه اين كشور را بي اثر كرده است.
بنا بر گزارش منابع خبري اين موسسه در تازه ترين گزارش خود با تاييد پويايي و رونق چشمگير مناسبات تجاري رم و تهران اعلام كرد: ايتاليا نخستين شريك تجاري ايران در اتحاديه اروپاست.
«پيير لوئيجي داگاتا» دبيركل اتاق بازرگاني ايتاليا و ايران در اين باره تصريح كرد: ميزان كل مبادلات ايران و ايتاليا در 6 ماه نخست سال 2010 ميلادي بيش از 3 ميليارد يورو بود كه در مقايسه با مدت مشابه سال 2009 ميلادي به ميزان 77 درصد افزايش نشان مي دهد. اين امر نشان دهنده علاقمندي بازرگانان و صاحبان صنايع ايتاليا براي ادامه حضور در بازار جذاب جمهوري اسلامي ايران است.
براساس اين گزارش، يكي از صاحبان صنايع ايتاليا نيز گفت يك كارآفرين هستم كه گروه صنعتي من 30 سال است كه در ايران فعاليت مي كند و من واقعا از اين رابطه راضيم و بدون توجه به تحريم ها به اين همكاري ادامه خواهم داد.
در همين رابطه برخي از شبكه هاي تلويزيوني ايتاليا با پخش گزارش هايي از ديدارهاي «سيدمحمد علي حسيني» سفير كشورمان در رم از استانهاي مختلف اين كشور و استقبال صاحبان صنايع و فعالان اقتصادي ايتاليا از كار در ايران اعلام كردند تحريم هاي تجاري عليه ايران شكست خورده است.
براساس اين گزارش، سفير ايران در ايتاليا نيز تاكيد كرد در همكاري هاي اقتصادي و تجاري بين كشورها بخش هاي خصوصي نقشي فعال تر از دولت ها دارند. حسيني افزود در ايتاليا هم صاحبان صنايع و تجار اين كشور از گذشته همكاريهايي را با ايران داشتند و نه فقط بر حفظ بلكه بر تقويت و گسترش اين همكاري ها تاكيد دارند.
به گفته رسانه هاي ايتاليا بي توجهي دست اندركاران بخش خصوصي اين كشور به تحريم ها عليه ايران خشم صهيونيست ها را به شدت برانگيخته است تا حدي كه دولت بر لوسكني را كه نزديكترين دوست خود در اروپا مي دانند به نقض تعهد متهم كرده اند. البته دولت ايتاليا از طريق سخنگوي وزارت خارجه با صدور بيانيه اي رسمي خطاب به رژيم اشغالگر قدس اذعان داشت كه قادر به كنترل و منع همكاري بخش خصوصي اين كشور با ايران نيست.
در همين رابطه، سازمان سرمايه گذاري ايران قرار است بزودي در ايتاليا نشستي را با حضور جمعي از صاحبان صنايع و تجار ايراني و ايتاليايي برگزار كند.

منبع: کیهان: 28 شهریور 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.