شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«زنداني خوري» مديران فتنه بعد از شكست پروژه «مرده خوري»

کیهان

يك شبكه سازمان يافته از خارج كشور به همراه برخي عناصر پشت صحنه فتنه در داخل، اقدام به جعل و انتشار نامه به اسم برخي عناصر بازداشت شده مي كنند.
بنابر گزارش منابع آگاه، در موارد متعدد، نامه هايي به نام بازداشت شدگان منتشر شده كه اساساً ارتباطي به افراد مذكور نداشته و خود آن افراد در جريان ماجرا نبوده اند. گفته مي شود برخي از اين افراد اساساً امكان چنين اقدامي را ندارند و برخي ديگر چون با مقامات امنيتي همكاري كرده و برخي شبكه ها را لو داده اند، عمداً هدف و سوژه جاعلان نامه قرار مي گيرند تا امكان همكاري آنها با مسئولان پرونده ها مختل گردد. در اين ميان اعضاي خانواده چند تن از بازداشت شدگان، با دور زدن فرد بازداشت شده تلاش مي كنند از اين طريق براي خود پرستيژ و موقعيت سوءاستفاده در خارج فراهم كنند چندان كه فرزندان چند تن از اين عناصر هم اكنون متواري و در خارج كشور هستند و به نحوي «زنداني خوري»! مي كنند!
يادآور مي شود شبكه جعل و انتشار نامه هاي كذايي، گروهي شامل حلقه جرس در لندن (با مديريت مشترك مهاجراني و هاشمي)، برخي اطرافيان موسوي و گردانندگان سايت كلمه (از جمله مسئول دفتر وي كه به تازگي بازداشت شد و برخي ارتباطات را لو داده)، شماري از افراطيون مشاركتي و چند عضو يا همكار فراري اين حزب را شامل مي شود. اين حلقه چند لايه مي كوشد با اقدام فريبكارانه خود به بقاياي نااميد فتنه روحيه بدهد و در عين حال چنين القا كند كه هيچ وابستگي و خيانتي در كار نبوده و اعترافات بازداشت شدگان به خاطر شكنجه بوده است.
پيش از اين به هنگام انتشار برخي بيانيه هاي جعلي به نام حزب مشاركت، كيهان خبر داده بود كه بيانيه هاي كذايي در غياب دبيركل و اغلب اعضاي شوراي مركزي اين حزب، توسط چند نفر جعل و به نام حزب منتشر مي شود. اكنون كساني چون صيف مزروعي، حسين باستاني، يزدان پناه، توفيقي (مجاهدين)، سازگارا و... متواري اند و در خارج كشور در خدمت سرويس هاي خارجي به اين شيوه لو رفته و نخ نماي جنگ رواني مبادرت مي كنند.
گفتني است، سران و مديران بيروني فتنه پيش از اين براي متهم كردن نظام، از كشته شدن افرادي خبر مي دادند كه بعدها معلوم مي شد افرادي عادي و مشغول به كار و زندگي معمولي خود هستند. برخي عوامل بازداشت شده فتنه از اين اقدام با عنوان «پروژه مرده خوري» ياد مي كردند.

منبع: کیهان: 8 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.