شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدی نژاد: مرده شور خودتان، چهره اتان و ميزتان ببرند

ایلنا

احمدي‌نژاد خطاب به اشغالگران منطقه:


اگر با پاي خود ازمنطقه خارج نشويد، ملت‌ها شما را با اردنگي خارج خواهند كرد


 


آرزوي من اين است كه هر ايراني يك خانه ويلايي ولو نقلي داشته باشد/يك سگ وحشي در منطقه رها كرده و مي‌خواهند ملت‌هاي منطقه را بچاپند/مي‌گويند راه حل‌ها روي ميز است، مرده شور خودتان و ميزتان كه دنيا را به لجن كشيده‌ايد.


 


ايلنا: رئيس جمهور در در مراسم افتتاح 1002 واحد مسكوني در قالب پروژه مسكن مهر، هم از برنامه‌هاي دولت براي پايين‌ آوردن قيمت مسكن سخن گفت و هم از سياست‌هاي آمريكا در منطقه انتقاد كرد و سخنان شديدالحني را خطاب به آنها مطرح نمود.
به گزارش خبرنگار اعزامي ايلنا، محمود احمدي‌نژاد، گفت: مسكن براي انسان مكاني براي شب خوابي نيست، بلكه محل زندگي بوده و بخشي مهم زندگي انسان در فضاي مسكن و محيط محل آن است.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه از نگاه ما خانواده پايه اصلي ساختن يك جامعه متعالي است، اظهار داشت: اگر در جامعه‌اي خانواده مستحكم و پر از صميمت باشد، آن جامعه پر از صلح و دوستي و سازندگي است. اما اگر خانواده آسيب ببيند و يا از انسجام لازم برخوردار نباشد، امور اجتماعي به ثمر نخواهد رسيد.
وي با تاكيد بر اينكه از گذشته براي ايرانيان داشتن مسكن شخصي و ملكي مهم بوده است، خاطرنشان كرد: در يك دوره طولاني از اين حقيقت غفلت كرديم. چرا كه اساتيد، مديران اجتماعي و برنامه‌ريزان اقتصادي كشور تحت تاثير انديشه‌هاي سرمايه‌داري كه تمام علوم را براي پركردن جيب‌هاي سرمايه‌داران مي‌دانند قرار گرفتند.
احمدي‌نژاد توجه به مسكن را توجه به فرهنگ، خانواده و آينده جامعه دانست و گفت: در يك دوره طولاني از عقب ماندگي انباشته قرار داريم . از اين رو در گام اول بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كرد كه در سه سال آينده، مسكن از دغدغه مردم خارج شود. اين مساله شايد آرزوي 25 ساله مسولان كشور بوده است.
رئيس‌جمهور ادامه داد: به لطف خدا و همت پاك دلسوز انقلاب در وزارت مسكن و بنياد مسكن، اين تصوير در هم شكسته شد و در ميان قشرهاي مختلف جامعه ”باور مي‌توانيم“ به وجود آمده است.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه بايد شتاب و سرعت ساخت مسكن را حفظ كنيم، اظهار داشت: باورم اين است كه اگر توليد مسكن را صنعتي و انبوه كنيم، قيمت مسكن از قيمت هم اكنون مسكن مهر نيز پايين‌تر خواهد آمد.
رئيس‌جمهور معماري و شهرسازي را هويت ساز و شكل دهنده روحيات و روابط يك جامعه دانست و گفت: يكي از زيباترين ميراث و مفاخر ملت ايران معماري فرهنگي و انساني اين سرزمين است و بايد با يك شيب مناسب به سبك معماري گذشته باز گرديم.
وي در ادامه از وزارت مسكن، طراحان، معماران و مردم خواست كه از فضاي آپارتماني 45 – 50 متري فاصله بگيرند و افزود: آرزوي من اين است كه هر ايراني يك خانه ويلايي ولو نقلي داشته باشد. مي‌ارزد كه دولت كمك كرده تا هر خانواده‌اي يك فضاي انساني و مستقل داشته باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به مساله تحريم بنزين اشاره كرد و گفت: برخي سال‌ها نگران بودند كه اگر بنزين تحريم شود، چه خواهد شد؟ زماني كه كشورهاي غربي خواستند صادرات بنزين را قطع كنند، ما از اين موضوع استقبال كرده و اعلام كرديم كه آرزوي ما اين است كه بنزين قطع شود. اما آنها باور نكردند ولي زماني كه بنزين را قطع كردند، راه براي متخصصان داخلي باز و در طول يك هفته توسط دانشمندان و متخصصان داخلي بنزين را توليد و جايگزين كرديم و توانستيم دو محموله آن را هم بفروشيم. بعد آنها آمدند و گفتند اشتباه شده و ما بنزين را به شما مي‌فروشيم.
احمدي‌نژاد ادامه داد: انديشه سرمايه داري از حدود 100 سال پيش، داشته‌هاي هويتي جامعه بشري را مورد تاخت و تاز خود قرار داد و چيزي باقي نگذاشت. آنها ارزش‌هاي حقيقي را مورد هجوم قرار داده و بت‌پرستي مدرن را ترويج كردند.
وي افزود: در طول تاريخ نداشتيم كه عده‌اي يك بيماري را در آزمايشگاه توليد و بعد آن را روي عده‌اي آزمايش كنند يا در يك مراسم عروسي، روستايي را بمباران كرده و بعد مدال دريافت كنند و يا شخيصت زن را كه يك هديه الهي است متلاشي و له كنند.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه در انديشه سرمايه داري دزدي و غارتگري، رنگ قانون به خود گرفته در ساز و كار بين‌المللي قرار گرفته است، اظهار داشت: آنها، دشمن باورهاي خود را ملت ايران مي‌دانند و با مقاومت و ايستادگي ملت ما، اعتبار دشمن در هم شكسته و هيمنه آنها فروريخت.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه سنگين‌ترين خفقان در آمريكا وجود دارد، خاطرنشان كرد: آنها با جنجال رسانه‌اي و تبليغاتي كارهاي خود را مثبت و صحيح جلوه مي‌دهند. در آنجا اعلام كردم كه كجاي دنيا به خاطر اظهارنظر اخراج مي‌شوند. امروز استكبار جهاني شكست‌هاي خود را از حركت و مقاومت ملت ايران مي‌داند و به همين دليل به شدت عصباني بوده و هر كاري كه از دستش بر مي‌آيد انجام مي‌دهد.
وي به مساله هولوكاست اشاره كرد و خاطرنشان كرد: آنها از 60 سال پيش به بهانه اين مساله ملت فلسطين، اردن، لبنان، سوريه، مصر و حتي ايران را تهديد مي‌كنند. آنها يك سگ وحشي را در منطقه رها كرده و به بهانه آن مي‌خواهند ملت‌هاي منطقه را بچاپند. امروز نيز ماجراي يازده سپتامبر را آغاز كرده‌اند كه اگر دير اقدام مي‌كرديم اين مساله نيز مقدس‌ترين مساله جهاني شده و ديگر كسي نمي‌توانست در رابطه با آن اظهار نظر كنند.
وي ادامه داد: آنها روزي كه پاي كوبان به منطقه ما آمدند اعلام كردند كه كار انقلاب به پايان رسيده است به همين دليل به افغانستان و عراق حمله كردند و بعد ايران را تهديد كردند. اما امروز به فضل الهي آنچه باقي‌مانده ايستادگي و مقاومت ملت ايران است و آنچه كه رفتني شده، ظلم و ستم مستكبران است.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه آنها به خونخواهي يازده سپتامبر جنايت‌هاي فجيحي را در منطقه انجام داده و سوال‌هاي بسياري را بي‌پاسخ گذاشتند، گفت: پايان اين ماجرا بايد مشخص شود. آنها اعلام مي‌كنند كه 3 هزار نفر كشته شده‌اند. مشكلي ندارد، بياييد به اين مساله رسيدگي كنيد. ما هم همكاري خواهيم كرد كه متهمان اين پرونده دستگير شوند.
وي خاطرنشان كرد: آنها فكر كردند دنيا بي‌صاحب است و به بهانه آن هرگونه كه بخواهند مي‌توانند بازي كنند. بعد به خود جرات داده و ملت ما را تهديد مي‌كنند و مي‌گويند راه حل‌ها روي ميز است، مرده شور خودتان، چهره اتان و ميزتان كه دنيا را به لجن كشيده‌ايد.
احمدي نژاد خطاب به قدرت‌هاي غربي تصريح كرد: دوره شما تمام شده و جنايت‌هايي كه مي‌خواستيد انجام دهيد، انجام داده‌ايد. بساط خود را جمع كرده و از منطقه برويد. چرا فكر مي‌كنيد قيم منطقه هستيد؟ البته ما مي‌دانيم كه شما به دنبال نفت و ثروت منطقه ما هستيد.
رئيس‌جمهور اظهار داشت: آنها خيال كردند با چهار تا تهديد و اخم كردن، ملت‌هاي منطقه ترسيده و عقب نشيني خواهند كرد. به آنها مي‌گويم كه در اشتباه به سر مي‌بريد و بايد از ملت‌هاي منطقه عذرخواهي كنيد.
وي در پايان خطاب به اشغالگران منطقه گفت: اگر با پاي خود از منطقه خارج نشويد، ملت‌هاي منطقه شما را با اردنگي از منطقه خارج خواهند كرد.
پايان پيام


 

منبع: ایلنا، 11 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.