شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ترکیه از تحریمهای آمریکا علیه ایران پیروی نمی کند

مهر
وزیر دولت ترکیه در امور تجارت خارجی امروز دوشنبه در سوریه اعلام کرد آنکارا از تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پیروی نمی کند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت خبری وورد بولتن، "ظفر کاگلایان" گفت : تحریمهای آمریکا علیه ایران شامل ترکیه نمی شود.


کاگلایان که برای شرکت در دومین نشست شورای همکاریهای راهبردی سوریه - ترکیه به دمشق سفر کرد، افزود : ترکیه از تحریمهای شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران حمایت می کند، اما با این وجود تحریمهای یک جانبه آمریکا علیه ایران شامل ما نمی شود و آنکارا از آن تبعیت نمی کند.


وی در پاسخ به پرسشی درباره فشارهای وارده بر بانکهای ترکیه از سوی آمریکا برای قطع روابط با ایران نیز گفت : گروهی از آمریکا به آنکارا آماده و مذاکراتی را با بانکهای ترکیه انجام داده اند. آنها با من ملاقات نکرده اند و این در حالی است که من مسئول مستقیم هماهنگی بانک ها هستم. فشار زیادی در این رابطه از سوی آمریکا به ترکیه وارد می شود و در همین راستا در تاریخ 17 اکتبر به واشنگتن سفر می کنم تا مذاکراتی را با مقامات کاخ سفید انجام دهم.


وزیر دولت ترکیه در امور تجارت جهانی افزود : بر اساس تحریمهای شورای امنیت فقط صادرات سلاح و موشک به ایران ممنوع است، اما تحریمهای آمریکا حتی صادرات غذای کودک را نیز به تهران ممنوع کرده است. ترکیه از قوانین شورای امنیت پیروی می کند، اما تصمیمات اتخاذ شده از سوی ایالات متحده مربوط به این کشور بوده و ترکیه شامل آن نمی شود.

منبع: خبرگزاری مهر: 2712 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.