شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آغاز افزایش قیمت بلیت هواپیما از فردا

مهر
گروه اقتصادی: اگرچه قرار بود که روز گذشته کارگروه طرح تحول اقتصادی، موضوع افزایش یا عدم افزایش قیمت بلیت هواپیما را تعیین تکلیف کند اما این جلسه به شنبه موکول شد درحالی که براساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی قیمتها از فردا (15 مهرماه) افزایش می یابد.


محمدعلی ضیغمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه ویژه کارگروه طرح تحول اقتصادی برای تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما گفت: این جلسه که قرار بود روز گذشته برگزار شود که به دلیل سفر استانی هیئت دولت به استان گلستان، لغو و به شنبه 17 مهرماه موکول شد.


براساس این گزارش در حالی این جلسه به روز شنبه موکول شد که مطابق با مصوبه شورای عالی هواپیمایی، قرار بر این است که افزایش قیمت بلیت هواپیما از پانزدهم مهرماه صورت گیرد. بنابراین، مصرف کنندگان حداقل دو روز از این تعلیق جلسه تصمیم گیری، ضرر و زیان خواهند دید.


معاون وزیر بازرگانی در این خصوص گفت: مطابق قانون، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مرجع تغییر قیمت بلیت هواپیما نبوده است و بنابراین نمی تواند تصمیمی راجع به عدم افزایش قیمت بلیت هواپیما تا تعیین تکلیف آن اتخاذ کند؛ چراکه صلاحیت تشخیص درست بودن این تصمیم، با کارگروه طرح تحول اقتصادی است و این کارگروه می تواند دستور توقف افزایش قیمت تا تعیین تکلیف نهایی را بدهد.


به هرحال به نظر می رسد در تصمیماتی که بعضا میان دستگاهها اتخاذ می شود، این مصرف کنندگان هستند که همواره بازنده آخر این میدان خواهند بود. البته شاید بتوان این امر را به دلیل نبود تشکلی قوی برای حمایت از مصرف کنندگان دانست.

منبع: خبرگزاری مهر: ۱۴ مهر ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مهر:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.