شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دادستان تهران: مجازات عوامل فتنه يك مطالبه عمومي است و در زمانش انجام مي شود

کیهان

عباس جعفري دولت آبادي با تأكيد بر اينكه براي مجازات عوامل فتنه يك مطالبه عمومي وجود دارد تصريح كرد كه اين مطالبه در زمان خود انجام خواهد شد.
دادستان تهران روز چهارشنبه در حاشيه مراسم توديع و معارفه سرپرست دادسراي ناحيه 10 (هاشمي) در پاسخ به سؤال خبرنگاري مبني بر اينكه با توجه به محاكمه عوامل فتنه و رسيدگي به پرونده عوامل كوي دانشگاه آيا برخوردي با عوامل فتنه صورت نمي گيرد؟ گفت: در رابطه با كوي دانشگاه پرونده در دادسراي نظامي مطرح است و در اين خصوص بايد از دادسراي نظامي سؤال شود. از سوي ديگر اكثر افرادي كه در جريان اغتشاشات بعد از انتخابات نقش داشتند محاكمه شدند و تعداد كمي مانده كه در آستانه محاكمه هستند.
به گزارش ايسنا، وي افزود: در خصوص عوامل فتنه نيز قبلا اشاره كرديم كه يك مطالبه عمومي وجود دارد و در زمان خود انجام مي شود.
جعفري دولت آبادي در پاسخ به بخش ديگري از سؤال اين خبرنگار مبني بر اينكه اقدام عملي در اين مورد را كي مشاهده مي كنيم؟ گفت: اقدام عملي وقتي است كه مردم محسوس ببينند اما انجام خواهد شد. اجازه دهيد وقتي عمل كرديم اعلام كنيم.
جعفري دولت آبادي در خصوص شناسايي چند جاسوس هسته اي كه خبر آنرا وزير اطلاعات اعلام كرده بود نيز گفت: از خود وزير اطلاعات توضيح بيشتر را بخواهيد.
دولت آبادي همچنين با اشاره به ترورهاي اخير در تهران اظهار كرد: در خصوص دو، سه تروري كه در تهران و نسبت به پزشكان رخ داد برخي از سايت هاي خبري وانمود كردند كه اين ترورها سياسي است در حالي كه قاتل دكتري كه در نارمك كشته شده بود را شناسايي كرديم و قاتل امروز دستگير شده است.
وي افزود: در رابطه با پدر وي نيز كه در گيلانغرب خودكشي كرده پيشنهاد كرديم كه اين پرونده به تهران احاله شود. برخي سايت ها سعي مي كنند همه چيز را در ايران سياسي جلوه دهند درحالي كه اين موضوع بسيار روشن است. يك دكتري كشته شده؛ گفته مي شود بيمارستان ها و دكترها را مسلح كنيد. قتل در همه جوامع وجود دارد و ايران نيز يكي از آن جوامع است.
دادستان تهران افزود: در خصوص قتلي كه در بلوار كشاورز رخ داد هنوز سرنخي پيدا نشده و اميدواريم كه در اين رابطه سرنخي پيدا شود. اما بعضي از سايت ها اين موارد را با ترور علي محمدي و حمله به دكتر معتمدي كنار هم چيدند. اين امر كم لطفي است و رسانه هاي خبري بايد به اين موضوع توجه كنند كه دادستاني حتماً به اين نوع شبهات در وقت خود پاسخ مي دهد و دليلي وجود ندارد كه مرتب بخواهيم توضيح دهيم.
جعفري دولت آبادي يادآور شد: قاتل پرونده قتلي كه در نارمك رخ داده دستگير شده و پرونده نزد پليس امنيت تهران بزرگ است و پرونده در دادسراي امور جنايي مطرح است.
همچنين دادستان تهران با اشاره به دستگيري هايي كه در اصفهان صورت گرفته خطاب به جريانات سياسي گفت: جريانات سياسي توجه داشته باشند كه وقتي به افرادي مرخصي داده مي شود كه به درمان يا زندگي شخصي بپردازند دنبال كردن كارهاي سياسي برخلاف عهد آنان است و كساني كه به مرخصي مي آيند قرار نيست كه فعاليت عليه نظام انجام دهند.
وي افزود: اين افراد كه در جريان مرخصي قرار داشتند و به اصفهان رفته و اقداماتي انجام داده بودند توسط پليس و نهادهاي امنيتي دستگير شدند.
دادستان تهران با تأكيد بر اين كه سازمان و نهادهايي كه پروانه ندارند نبايد فعاليت كنند، تصريح كرد: همچنين سازمان ها و نهادهايي كه پروانه دارند اما پروانه هايشان توقيف است نمي توانند فعاليت كنند و صرفاً نهادها و سازمان هايي مي توانند به فعاليت بپردازند كه طبق قانون مجوز و پروانه فعاليت داشته باشند.
دولت آبادي ادامه داد: افرادي كه از مزاياي مرخصي استفاده مي كنند حتماً بايد پايبند به اين مرخصي ها باشند و وقتي نظام نسبت به آنها رأفت مي كند توقع دارد كه پاسدار تعهداتشان باشند كما اينكه تعدادي از اين گروه در سال 80 محكوميت هاي 6، 10، 15 و... ساله داشتند و نظام اين احكام را اجرا نكرده و اگر مي خواستيم احكام را اجرا كنيم طبيعتاً اجراي احكام ساده است.
جعفري دولت آبادي در بخش ديگري از سخنانش با تأكيد بر اين كه مباني ما در حوزه نظم عمومي بسيار قوي است، گفت: بر هم زدن نظم عمومي و تعدي به نظم عمومي در هر حوزه اي جرم است. حال ممكن است ضمانت اجراهايش نيز متفاوت باشد. اگر امروز عده اي تصميم بگيرند با احتكار، بستن بازار يا كم و زياد كردن كالايي نظم جامعه را بر هم بزنند به طور طبيعي حاكميت و مجاري مربوطه ورود پيدا مي كنند..

منبع: كيهان: 15 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.