شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

درآمد بيشتر كارگران ثلث هزينه‌ زندگي‌است

ایلنا

يك فعال كارگري مدعي‌شد: مقامات مسوولان دستگاه‌هاي متولي ايجاد اشغال براي توجيه عملكردشان آمار و ارقام را به غلط در هم ادغام مي‌كنند.
مازيار گيلاني نژاد در گفتگو با خبرنگار ايلنا، گفت: در هفته‌هاي اخير از زبان مسوولان وزارت كار و امور اجتماعي مي‌شنويم كه دولت نه‌تنها تا پايان سال جاري بيش از وظيفه تعيين شده مبني بر ايجاد يك‌ميليون‌و يكصد هزار فرصت شغلي، ايجاد اشتغال خواهد.
اين فعال كارگري تراشكار يادآور شد: چنين وعده‌اي در حالي سرداده مي‌شود كه مطابق آمار منتشر شده از سوي مركز آمار ايران بيكاري در بهار امسال 13 درصد رشد داشته‌است.
گيلاني‌نژاد افزود: درحالي كه هرسال برابر عرف رايج جامعه با پايان گرفتن فصل گرما بسياري از فرصت‌هاي شغلي فصلي متوقف مي‌شوند؛ متوليان ايجاد اشتغال چگونه اينقدر از بابت عمل كردن به تعهدات خود مطمئن هستند.
وي افزود: اين درحالي است كه به لحاظ فني به آمار منتشر شده توسط مركز آمارايران ايراد‌هايي وارد است از جمله اينكه كارشناشان اين مركز در محاسبات خود معيار انجام هشت كار در روز را زيرپا گذاشته و دستفروشان و ساير مشاغل كاذب را نيز لحاظ كرده‌اند.
اين فعال كارگري با يادآوري اينكه تاكنون قوانين متعددي در ارتباط با حمايت از گروه‌هاي آسيب‌پذير جامعه تصويب شده است؛ در بسياري از موارد شاهد اجراي ناقص و نادرست اين قوانين هستيم و اين درشرايطي است كه كارگران به عنوان يكي از گروه‌هاي آسيب‌پذير جامعه نيازمند حمايت جدي دولت هستند.
گيلاني نژاد گفت: وقتي با مقايسه ارقام هزينه‌هاي واقعي درمان با درآمد كارگران درمي‌يابيم كه حدود 80 درصد كارگران معادل يك سوم هزينه‌هاي واقعي زندگي درآمد دارند اجراي اينگونه قوانين براي حمايت از افراد كم درآمد و بيكار جدي و ضروري به نظر مي‌رسد.

منبع: ایلنا: 17 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.