شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

توصيه هاي خامنه ای به نوري مالكي

رجانیوز

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تأخير چند ماهه در تشكيل دولت جديد عراق، تأكيد فرمودند: تشكيل هر چه سريع‌تر دولت و برقراري كامل امنيت، از موضوعات مهم مورد نياز عراق است، زيرا آباداني و سازندگي عراق و رسيدن مردم اين كشور به جايگاه شايسته خود، با تحقق اين دو موضوع امكان‌پذير است.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ديدار نوري مالكي نخست وزير عراق و هيأت همراه، كشور عراق را كشور برادر جمهوري اسلامي ايران خواندند و با اشاره به تأخير چند ماهه در تشكيل دولت جديد عراق، تأكيد كردند: تشكيل هر چه سريعتر دولت و برقراري كامل امنيت، از موضوعات مهم مورد نياز عراق است، زيرا آباداني و سازندگي عراق و رسيدن مردم اين كشور به جايگاه شايسته خود، با تحقق اين دو موضوع امكان پذير است.


ايشان خاطر نشان كردند: بايد همه مسئولان، سياستمداران و دلسوزان عراق بر موضوع تشكيل هر چه سريعتر دولت متمركز شوند.
رهبر انقلاب اسلامي وضعيت امنيت عراق را نسبت به قبل بهتر ارزيابي كردند و افزودند: با وجود ثبات نسبي، هنوز ناامني در عراق وجود دارد و بخشي از اين ناامني ها ناشي از تحميل برخي قدرتها است كه منافع سياسي آنها در ايجاد ناامني است.


حضرت آيت الله خامنه‌اي عراق را كشوري ثروتمند و داراي سابقه ديرينه تاريخي دانستند و تأكيد كردند: حق مردم عراق با چنين سابقه تاريخي، گرفتار شدن در مشكلات كنوني نيست.


ايشان با تأكيد بر اين كه درد و آلام مردم عراق، موجب ناراحتي و پيروزي و موفقيت آنان موجب خرسندي جمهوري اسلامي ايران است، خاطر نشان كردند: ملت عراق، ملت بيداري است و امكان سلطه مجدد متجاوزين بر اين كشور، ديگر وجود ندارد.


رهبر انقلاب اسلامي در پايان اظهار اميدواري كردند خداوند متعال هر چه زودتر شرّ آمريكا را از عراق كوتاه كند تا مشكلات مردم اين كشور بر طرف شوند.


در اين ديدار كه رحيمي معاون اول رئيس جمهور نيز حضور داشت، آقاي نوري مالكي نخست وزير عراق با تشكر و قدرداني از حمايتهاي جمهوري اسلامي ايران از مردم عراق در مراحل مختلف و شرايط سخت، تأكيد كرد: روابط عراق با جمهوري اسلامي ايران در رأس روابط با ديگر كشورها، و روابطي استراتژيك است.


وي با تأكيد بر لزوم گسترش بيش از پيش همكاريهاي ايران و عراق، گفت: امروز تمام تلاش و همت ما اين است كه هر چه زودتر دولت عراق را تشكيل دهيم تا بازسازي زير بناها و مراكز خدماتي را كه 24 سال در عراق متوقف مانده، آغاز كنيم.

منبع: رجا نیوز: 27 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.