شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سارکوزی حریف مردم نشد؛ زور به میدان آمد

رجانیوز

در پی فرمان نیکلا سارکوزی، نیروهای پلیس فرانسه در تاریکی سحرگاه امروز چهارشنبه، طی چند عملیات شماری از مخازن سوخت و بنزین این کشور را از دست اعتصاب‌کنندگان خارج و به کنترل خود درآوردند.


به گزارش شبکه ایران به نقل از روزنامه لوفیگارو‌ چاپ پاریس،‌ نیروهای پلیس فرانسه در تاریکی سحرگاه امروز چهارشنبه در چند نقطه از این کشور برای خارج کردن کنترل انبارهای سوخت از دست اعتصاب‌کنندگان معترض به سیاست‌های دولت، وارد عمل شدند. 


بنابر این گزارش، نیروهای مسلح پلیس در ساعات اولیه سحرگاه امروز با استفاده از تاریکی هوا، مخزن بزرگ سوخت "دون ژس" در منطقه "لوآر - آتلانتیک" را به کنترل خود درآوردند.


بنابر این گزارش، بیش از 200 تن از کارکنان این پالایشگاه که از 13 اکتبر گذشته دست به اعتصاب زده‌اند،‌ خود را برای مقابله با نیروهای پلیس و هر گونه عملیاتی آماده کرده بودند.


این اقدام پس از آن صورت گرفت که نیکلا سارکوزی، رییس‌جمهوری فرانسه با بروز خطر کمبود سوخت و ایجاد صف‌های طولانی در برابر جایگاه‌های عرضه بنزین اعلام کرد اجازه نخواهند داد این وضع از سوی اعتصاب‌‌کنندگان ادامه یابد.


گفته می‌شود در صورت ادامه وضع جاری، ذخیره مخازن راهبردی سوخت فرانسه نیز با ادامه یافتن توقف کار پالایشگاه‌ها که اینک در کنترل معترضان قرار دارد، پایان می‌یابد.


سوخت مخازن ذخیره فرانسه اعم از شرکت‌های تولید و عرضه و استراتژیک دولت در مجموع می‌‌توانند حداکثر مصرف سه ماه این کشور را تامین کند.


گزارش دیگری حاکی است که دو مخزن استراتژیک در غرب فرانسه که مخصوص تامین سوخت ارتش و فرودگاه‌ها در شرایط بحرانی است، همچنان در اختیار اعتصاب‌کنندگان است.

منبع: رجا نیوز: 28 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رجانیوز:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.