شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ابوعطای آخوندی
میلاد مختوم

میلاد مختوم

در مثل آمده است: آب که سربالا رود، قورباغه ابوعطا می خواند. ابوعطا یکی از متعلقات دستگاه شور است و بیشتر برای خواندن مناجات های مذهبی به کار می رود. سربالا رفتن آب کنایه از واژگون شدن ارزش های انسانی و اصول و معیارهای اجتماعی است.

 

آب که سربالا رود ...

 

روز جمعه، 17 اکتبر 2010، یک گروه پنج نفره از طرف زیر کمیته پارلمان آلمان برای سیاست خارجی در امور فرهنگی و آموزشی تحت هدایت پتر گاووایلر، نماینده پارلمان آلمان از حزب سوسیال مسیحی، برای مدت یک هفته به ایران سفر کرد. این گروه پارلمانی ترکیبی است از تمامی جناح های سیاسی حاضر در پارلمان آلمان، از راست افراطی گرفته تا چپ افراطی، باستثنای حزب دموکرات های آزاد که لابد به دلیل همجنس گرا بودن رئیس آن، مورد کم لطفی آخوندها واقع شده است. کلودیا روت، رئیس حزب سبزهای آلمان، نیز از اعضای این گروه است. کلودیا روت از طریق رئیس دفتر ایرانی اش به نام محجوبی آنچنان با آخوندهای ضد بشر دم خور شده است، که مدتی پیش در اقدامی رسوا برای خوشایند آخوندهای خونخوار به خروج نام سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران از لیست تروریستی اتحادیه اروپا اعتراض کرد. مونیکا گروترز، نماینده پارلمان از حزب دموکرات مسیحی، گونتر گلوزر، نماینده پارلمان از حزب سوسیال دموکرات و لوک یوخیمسن، نماینده پارلمان از حزب چپ آلمان، دیگر اعضای این هیئت پارلمانی هستند. سفر این گروه، که به دعوت مجلس آخوندی انجام می گیرد، تحت الشعاع خبر دستگیری دو خبرنگار آلمانی در ایران قرار گرفت. این هیئت قرار است در طول یک هفته اقامت در ایران در گفتگو هایی با نمایندگان مجلس آخوندی و مسئولین دولتی، زمینه را برای آزادی دو خبرنگار آلمانی فراهم کند. علاوه بر این گفتگو با گروه های حقوق بشری و هنری در ایران هم جزو برنامه کار این گروه می باشد. این سفر آنچنان شرم آور است که حتی رسانه های جمعی آلمان هم تا کنون هیچ گزارشی در مورد آن نداده اند.

 

پتر گاووایلر، مسئول این هیئت پارلمانی، دیروز در یک مصاحبه با اشپیگل آنلاین، ضمن دفاع از سیاست مماشات با رژیم آخوندی جزئیات بیشتری از این سفر را برملا کرد. خبرنگار اشپیگل با یادآوری سفر گاووایلر به کره شمالی از او می پرسد که آیا زیر کمیته پارلمانی سیاست خارجی در امور فرهنگی و آموزشی در زمان ریاست او ملاقات با رژیم های دیکتاتور و اقتدار گرا را هدف خود قرار داده است؟ گاووایلر در پاسخ می گوید:

 

"نترسید. ما می خواهیم با ابزارهای کوچک سیاست خارجی در امور فرهنگی و آموزشی، درست در مناطق پر تنشی که دیپلماسی بزرگ گفتگو به بن بست رسیده است، وارد عمل شویم."

 

گاووایلر در این پاسخ به خوبی نقش کوتوله های سیاسی امثال خودش و کلودیا روت در دلالی و برقراری ارتباطات زیر میزی با رژیم آخوندی برای دور زدن تحریم های بین المللی را افشا می کند.

 

نماینده حزب سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان در پاسخ به این پرسش که آیا این سفر از طرف رژیم مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد، حسابی به کوچه (سید)علی چپ می زند و شروع به تبلیغ برای وضعیت خوب مسیحیان و یهودیان در ایران تحت حاکمیت قرون وسطایی جمهوری اسلامی می کند و ادعا می کند:

 

"… کلیساهای مسیحی در ایران با موانع کمتری نسبت به کلیساها در برخی کشورهای عرب دوست ما،برای اجرای مناسک مذهبی خود مواجهند. و در کجای خاور میانه (به جز ایران) یک اجتماع بیست هزار نفری یهودی با کنیسه های متعدد در سراسر کشور وجود دارد؟ این به معنای ندیدن مشکلات و محکوم نکردن آنها نیست، اما ما باید مقایسه هم بکنیم. روز دوشنبه ما از اجتماع یهودیان تهران دیدار کردیم و هدیه ای، که خانم شارلوته کنوبلوخ (رئیس شورای مرکزی یهودیان در آلمان) از طرف جامعه اسرائیلیان مونیخ برای آنان فرستاده بود، را به آنها تحویل دادیم. ما همچنین با جوامع کاتولیک و پروتستان تهران هم ملاقات کردیم."

 

قورباغه ابوعطا می خواند ...

 

همانطور که انتظار می رفت، اظهارات خلاف این مسئول هیئت پارلمانی آلمان، که با مجیز گویی ها و مقایسه های نامربوط تهوع آور، در واقع ارزش های انسانی را واژگونه جلوه می دهد و اصول حقوق بشر را در پای آخوندهای جلاد قربانی می کند، به مصداق "سربالا رفتن آب"، میدان را برای ابوعطا خوانی چندش آور قورباغه های عمامه دار فراهم کردند. و خلاصه به لطف باج دهی های امثال گاووایلر و روت، سید علی، رهبر جنایتکار جمهوری اسلامی، تبدیل می شود به پاسدار و حافظ حقوق بشر! ... و خبر امد که:

 

"همایش بین‌المللی حقوق بشر و آمریکا"، روز پنجشنبه، 21 اکتبر، در دانشگاه تهران و با هدف بررسی موارد نقض حقوق بشر در ایالات متحده، برگزار شد. به گزارش ایسنا، محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس اول مجلس آخوندی در این همایش گفت: "اگر حفاظت و پاسداشت از حقوق بشر در برابر زیاده‌خواهی نظام حاکم بر جهان در بین نبود، رهبر معظم انقلاب باب مذاکره و گفت‌وگو با آمریکا را می‌گشودند."

 

و بدین ترتیب حکومتی که در جنایت و وقاحت دست تمامی جنایتکاران تاریخ بشر را از پشت بسته است و حتی رام ترین درندگان حاکم آن هم از بردن نام "حقوق بشر" پرهیز دارند و برای لوث کردن این دستاورد ارزشمند انسانی از اصطلاح مسخره و آخوند ساخته "حقوق بشر اسلامی" حرف می زنند، یک شبه برای بررسی وضعیت حقوق بشر در آمریکا، "همایش بین المللی حقوق بشر و آمریکا" تشکیل می دهد!

مضحک تر از این، نامه اعتراضی کمیته حقوق بشر مجلس آخوندی، مجلسی که حقوق بشر را به رسمیت نمی شناسد و اعضای آن جنایتکارانی هستند که در سرکوب وحشیانه مردم ایران نقش مستقیم دارند، به دبیر کل سازمان ملل متحد درباره برخورد نیروهای امنیتی فرانسه با معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه است. ... روزگار غریبی است ...

 

میلاد مختوم

22 اکتبر 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.    

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.