شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اکبر رفسنجاني: هيچ نظيري براي رهبر انقلاب وجود ندارد

کیهان

هاشمي رفسنجاني در ديدار اخير بادامچيان نماينده تهران در مجلس با وي، مواضعش را در خصوص ولايت فقيه، رهبر انقلاب، وقف اموال دانشگاه آزاد و فرزندانش بيان كرده است.
اسدالله بادامچيان عضو ارشد حزب مؤتلفه و نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با مشرق، با تأكيد بر اينكه ديدارش با هاشمي رفسنجاني يك ديدار خصوصي بوده است، گفت: در اين ديدار موضوعات مختلفي از جمله مسائلي كه در جامعه درباره ايشان مطرح است و لزوم تبيين اين مسائل بصورت شفاف مطرح شد.
وي ادامه داد: در مسأله وقف دانشگاه آزاد ايشان گفتند؛ من اصل ولايت فقيه را كه خودمان سالها مبلغ آن بوديم را كاملا قبول دارم و اصولا رهبري فعلي انقلاب را شخصي مي دانم كه هيچ نظيري براي ايشان نيست و هرگونه تضعيف ايشان را حرام مي دانم. بادامچيان تصريح كرد: آقاي هاشمي در اين ديدار گفتند كه «درباره وقف اموال دانشگاه آزاد از نظر فقهي معتقد بودم كه اموال قابل وقف كردن است اما بعد از نظر صريح ايشان من حتي نظر خودم را در جايي نمي گويم و همان نظر را پذيرفته ام.» به گفته بادامچيان هاشمي در اين ديدار اعلام كرده كه راجع به ساير مسائل هم معتقد است كه ولايت فقيه نبايد تضعيف شود.
نماينده تهران در مجلس در پاسخ به سؤالي درباره مطرح شدن مسائلي مربوط به فرزندان هاشمي رفسنجاني در اين ديدار اظهار كرد: اين مسائل خصوصي است و در هيچ جاي دنيا چه در حقوق اسلام و ديگر كشورها پدر را به جاي پسر محاكمه نمي كنند؛ البته بلاتشبيه عرض مي كنم امام دهم هم فرزندشان جعفر كذاب بود اما كسي به اين دليل ايشان را مؤاخذه نمي كند.
بادامچيان در پاسخ به اين سؤال كه آيا نبايد به سؤال افكار عمومي درباره موضع آقاي هاشمي درباره اقدامات فرزندانش پاسخ داده شود، خاطرنشان كرد: اين جلسه خصوصي بود و حرفهاي ما در اين زمينه نيز بحث هاي خصوصي من و ايشان بعد از 50 سال رفاقت بود.

منبع: کیهان 4 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.