شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رهبر معظم انقلاب!: فتنه 88 را جوانان مهاركردند

کیهان

رهبر معظم انقلاب اسلامي همت جوانان را مهم ترين عامل خنثي كننده فتنه 88 دانستند.
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در ديدار پرشور هزاران نفر از دانش آموزان، 13 آبان را نماد طمع ورزي آمريكا، وابستگي رژيم طاغوت، ايستادگي ايمان متكي به بصيرت، پيشقراولي نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابي دانستند و تأكيد كردند: امروز، ملت ايران، مصمم تر و قوي تر از هر زمان در حال حركت به سمت اهداف بلند و قله هاي سعادت است و در صف مقدم اين حركت عظيم، جوانان قرار دارند.
در اين ديدار كه در آستانه سيزده آبان، روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز، برگزار شد، حضرت آيت الله خامنه اي، 13 آبان را نمادي بسيار مهم و داراي معاني و حقايق فراوان خواندند و افزودند: يكي از مناسبت هاي 13 آبان مربوط به سخنراني امام خميني(ره) در سال 1343 در قم و در اعتراض به تصويب قانون ظالمانه مصونيت قضايي اتباع آمريكايي در مجلس آن زمان و سپس دستگيري و تبعيد امام(ره) بود كه در واقع امام بزرگوار با فرياد حق طلبانه خود از مصالح، منافع و شرف ملت ايران دفاع كردند.
ايشان اين حادثه را نماد طمع ورزي آمريكا و روح تعدي استكبار نسبت به ملت ها از جمله ملت ايران برشمردند و خاطرنشان كردند: اين موضوع همواره بايد در حافظه تاريخي ملت ايران به ويژه جوانان باقي بماند كه آمريكا هيچ گاه به دنبال روابط عادي با كشورها نيست، بلكه خواهان روابطي از نوع ارباب- رعيتي و غارت منافع ملت ها است و اگر در مقابل او ايستادگي نشوند، تا لگدمال كردن شرف يك ملت نيز پيشروي خواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري سخنان به ظاهر دوستانه رؤساي جمهور آمريكا در دوره هاي مختلف، افزودند: اگر چه اين سخنان در ظاهر، نرم است، اما در باطن، همان پنجه چدني در زير دستكش مخملي است.
حضرت آيت الله خامنه اي، ايمان همراه با بصيرت را دومين حقيقت 13 آبان دانستند و تأكيد كردند: فرياد امام خميني(ره) در سال 1343، پاكيزه ترين فريادها و برخاسته از احساس ديني و عرق مسلماني، و متكي بر حمايت عمومي مردم بود كه نتيجه آن چهارده سال بعد در پيروزي انقلاب اسلامي آشكار شد.
ايشان با اشاره به اقدام مزدوران رژيم طاغوت در كشتار دانش آموزان در 13آبان 1357، افزودند: با توجه به اين واقعه، 13 آبان نماد حضور نسل جوان در ميدان و پيشگامي آن در صحنه است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به پيش قدمي دانش آموزان در دوران دفاع مقدس، آن را ناشي از احساس تعهد، روحيه انقلابي و بصيرت آنان دانستند و خاطرنشان كردند: امروز نيز دانش آموزان از پيش قدم ترين قشرها هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با يادآوري اقدام شجاعانه جوانان دانشجو در تسخير لانه جاسوسي آمريكا در 13 آبان سال 1358، افزودند: اين اقدام، نماد شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابي در مقابله هيمنه آمريكاست، زيرا تسخير لانه جاسوسي قدرت آمريكا را كه در آن زمان، بسيار پرهيمنه بود، متزلزل كرد و آمريكا را به زانو درآورد.
ايشان معاني و حقايق نهفته در مناسبت هاي 13آبان را بزرگ و مهم خواندند و خاطرنشان كردند: با تأمل در اين حقايق مي توان متوجه شد كه آن جمعيت محدودي كه در 13 آبان سال گذشته، در خيابان هاي تهران بر ضد اين مناسبت شعار دادند، در واقع بدنبال زنده كردن هيمنه آمريكا، پنهان كردن سلطه طلبي آن و زير سؤال بردن حركت عظيم ملت ايران در مقابل ظلم بزرگ آمريكا بودند كه البته شكست خوردند.
رهبر انقلاب اسلامي با توصيه موكد جوانان به افزايش بصيرت و تأمل در وقايع افزودند: به لطف خداوند، امروز جوانان در ميدان هاي سياسي، اقتصادي، علمي و فناوري حضوري پرنشاط، تأثيرگذار و همراه با بصيرت دارند.
حضرت آيت الله خامنه اي، شكست فتنه سال 88 را نمونه بارزي از حضور تأثيرگذار و هوشمندانه جوانان ارزيابي و تاكيد كردند: فتنه سال گذشته كه فتنه بزرگي بود و سال ها بعد مشخص خواهد شد كه چه توطئه خطرناكي در پشت آن نهفته بود، به همت حضور پيشگامانه جوانان در صحنه، شكست خورد.
ايشان با تأكيد بر اين كه صحنه گردانان اصلي فتنه سال 88 در طراحي پيچيده خود، به دنبال تسخير ايران بودند، افزودند: در اين ميان، عوامل فتنه كه اكثر آنها ندانسته وارد اين ماجرا شده بودند، بدون آنكه خود متوجه باشند، در جهت اهداف طراحان اصلي حركت مي كردند و اين موضوع نيازمند تحليل هاي دقيق روان شناختي است كه چگونه عده اي، ندانسته به دشمن كمك كردند. رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم حفظ هوشياري و حضور جوانان در صحنه، خاطرنشان كردند: امروز ملت ايران، قوي تر از هر زمان ديگر است و در مقابل، دشمنان او،ضعيف تر و منفورتر از هر زماني هستند اما هيچ گاه نبايد از كيد و طراحي دشمن غافل شد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پيشرفت هاي برجسته علمي، فناوري، سياسي و عمران و آباداني در كشور، و حركت شتابان ملت ايران به سمت قله هاي كمال، افزودند: امروز سراسر كشور، كارگاه بزرگ كار و تلاش، و خدمت به مردم است و ملت ايران با تكيه بر نيروي انساني غني و با استعداد، و مديران دلسوز و كارآمد، در بسياري از عرصه ها به خوداتكايي رسيده است.
ايشان تأكيد كردند: جوانان به عنوان موتور اين حركت عظيم، در كنار تجربه و كارآزمودگي مديران، زمينه ساز افتخارات روزافزون براي كشور هستند.

منبع: کیهان 13 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.