شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

يك ‌و نيم ميليون كارگر خباز از حقوق خود محرومند

ایلنا

كانون سراسري انجمن‌هاي صنفي كارگران نانواييهاي ايران در نامه‌اي از رياست جمهوري خواستار اجراي مصوبه دستمزدهاي سال 89 وزارت كار و امور اجتماعي و بهر‌مندي از مزاياي قانون بازنشستگي مشاغال سخت و زيان‌آور شدند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، در نامه اين كانون كارگري آمده است: كارگران خباز يكي از اقشار زحمت‌كش جامعه ايران هستند كه قبل از طلوع تا بعد از غروب آفتاب در پاي كوره‌هاي آتش مشغول خدمت‌رساني به ملت شريف ايران هستند با اين حال خود از مزايا و حقوق قانوني متعلق به كارگران محروم هستند.
در ادامه اين نامه آمده است كه با و جود گذشت نيمي از سال 89 هنوز مصوبه دستمزدهاي شوراي‌عالي كار در نانوايي‌هاي سراسر كشور به اجرا درنيامده و اين كارگران هنوز از دريافت حداقل حقوق سال 89 محروم هستند.
كانون‌سراسري انجمن‌هاي صنفي كارگران نانوايي‌هاي ايران همچنين از عدم اجراي قانون مشاغل سخت زيان‌آور در محيط‌هاي كار خود انتقاد كرده و خواسته‌اند تا باتوجه به سختي كار خود بتوانند از مزاياي بازنشستگي زودهنگام استفاده كنند.
اين كارگران همچنين با اشاره به اجراي قانون هدفمند كردن يارنه‌ها يادآورشده اند: تنها در نتيجه اين اقدام حق بيمه كارگران ساختماني از 10 درصد به 30 درافزايش خواهد يافت كه مي تواند تهديدي براي امنيت شغلي و بيمه‌اي بيش از يك ميليون و پانصد هزار خانواده خباز در سراسر كشور باشد .

منبع: ایلنا: 22 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.