شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تجمع كارگران يكي از شركت هاي تحت پوشش بانك ملي

ایلنا

ساعتي پيش جمعي از كارگران كفش بلا با تجمع در مقابل دفتر مركزي اين شركت اعتراض خود را نسبت به عملكرد مديريت كنوني اين مجموعه اعلام كردند.
به‌گزارش خبرنگار ايلنا، در اين تجمع كارگران كفش بلا با انتقاد از عملكرد 6 ماه گذشته مديريت اين شركت نسبت به آينده شغلي خود ابراز نگراني كردند.
مهرعلي طالبي، رييس انجمن اسلامي و بسيج كارگري شركت كفش بلا درخصوص اين تجمع ايلنا گفت: نزديك به 280 كارگر شركت نگران آن هستند تا در نتيجه ادامه سياست‌هاي اشتباه كنوني شغل و آتيه خود را از دست بدهند.
وي گفت: از يكسو عملكرد 6 ماه گذشته و مديريت كنوني نشان مي‌دهد كه شركت نزديك به 570 ميليون تومان دچار زيان شده است و از سوي ديگر مديريت با فروش املاك و دارايي‌هاي شركت بلا به ويژه فروشگاه‌ها و نيز نحوه تعامل با توليد‌كنندگان كفش اعتبار مجموعه را زير سوال برده است.
به گفته طالبي در حال حاضر شركت كفش بلا از طريق دادن سفارش اجرتي كفش به توليد‌كنندگان داخلي و عرضه محصولات توليد شده در 150 فروشگاه خود فعاليت مي‌كند و از اين طريق با ايجاد اشتغال به فعاليت توليد‌كنندگان داخلي نيز كمك مي‌كند.
وي تصريح كرد: متاسفانه مديريت كنوني بدون توجه ضوابط و قانون اقدام به عزل و نصب واخراج و جايگزيني مسوولان و كارگران شركت نموده كه در نتيجه اين اقدامات از اعتبار وكيفيت محصولات كفش بلا كاسته شده است.
وي از بانك ملي به‌عنوان سهامدار و مالك كارخانه كفش بلا خواست تا با نظارت برعملكرد هيات مديره به وضع موجود خاتمه دهند.
به گفته طالبي كارگران كفش بلا براي حفظ اشتغال خود و پا بر جا بودن كارخانه و شركت حاضر هستند تا تعهد دهند كه در صورت نظارت يك مديركار آمد و دلسوز به امور شركت وضع توليد و فروش را بهبود ببخشند.
همچنين رضا نژاد مسوول شوراي اسلامي كار شركت كفش بلا در مورد وضع كنوني شركت گفت: هر چند در حال حاضر كارگران از نظر دريافت مطالبات خود مشكلي ندارند اما مطلع هستيم كه در برخي مواقع مديريت با تصميم خود از حقوق كارگران كسر مي‌كند.
وي با بيان اينكه اين اقدام غير قانوني است گفت: به‌عنوان مثال در حالي كه به دليل اجراي طرح طبقه بندي مشاغل مطالبات مزدي 280 كارگر بلا نبايد از حد معيني كمتر باشد اما مشاهده مي‌كنيم كه مديريت بدون توجه به احكام شغلي كارگران و كميته طبقه بندي مشاغل در مطالبات مزدي كارگران اعمال نفوذ مي‌كند.
به گفته رضانژاد در حالي شاهد جايگزين شدن كارگران كار آمد و دلسوز كفش بلا با بازنشستگان سالخورده و از كار افتاده غير كارگر هستيم كه طبق گفته مسوولان بايد با حمايت از توليد‌كنندگان داخلي زمينه اشتغال را براي كارگران فراهم كنيم‌.

منبع: ایلنا: 24 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.