شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

علی خامنه ای: منفی بافی «خیانت واضح» است!

بی بی سی

آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد شدید از افرادی که با "منفی بافی و ایجاد بدبینی و یأس و تفرقه"، حکومت را به "مسائل دلخواه بیگانگان" متهم می کنند، اقدام آنها را یک "خیانت واضح" دانست.


آیت الله خامنه ای امروز ۲۶ آبان (۱۷ نوامبر) در دیدار با جمعی از مردم اصفهان گفت که دشمنان جمهوری اسلامی با جنگ و تهدید نظامی به نتیجه نرسیده اند و اکنون هم نمی توانند با تحریم، ایران را به زانو دربیاورند.


آقای خامنه ای یک ماه قبل و در نخستین روز از سفر خود به قم هم گفته بود که تحریم های بین المللی بر سر پرونده هسته ای "اثر قابل توجهی بر زندگی مردم نخواهد داشت".


شخص اول حکومت ایران، مدتی پیش از آن نیز در سخنانی در جمع فعالان اقتصادی تاکید کرده بود که ایران "بدون تردید تحریم ها را نیز دور می زند" و "ناکام می گذارد".


وی در عین حال هدف از اعمال تحریم و فشار اقتصادی علیه ایران را "خسته کردن مردم از جمهوری اسلامی" دانسته و خواستار ایجاد "یک اقتصاد مقاومتی واقعی" در کشور شده بود.


سخنان جدید آیت الله خامنه یک روز پس از اظهارات رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا منتشر می شود که گفته بود تحریم های وضع شده علیه ایران ممکن است باعث ایجاد شکاف میان محمود احمدی نژاد و آیت الله علی خامنه ای شده باشد.


آقای گیتس افزوده بود که "شواهدی" وجود دارد که نشان می دهد رهبر جمهوری اسلامی به تدریج دچار تردید می شود که شاید رئیس جمهوری این کشور در مورد میزان تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران، به او "دروغ" گفته باشد.


وزیر دفاع ایلات متحده، توضیح بیشتری در مورد "شواهد" مورد اشاره خود نداد.


همزمانی تحریم های بین المللی با اجرای مرحله نهایی قانون هدفمندکردن یارانه ها، در داخل و خارج کشور گمانه زنی هایی را در مورد احتمال بروز بحران در اقتصاد ایران برانگیخته است.


این در حالی است که مسئولان حکومت ایران، می گویند که با وجود تحریم های بین المللی و نیز اجرای هدفمند کردن یارانه ها، قادر به کنترل وضعیت اقتصادی و اجتماعی ایران خواهند بود.

منبع: بی بی سی: 26 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.