شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فرمانده نيروي انتظامي: سكوت در فتنه سال گذشته گناه بود

ایسنا

فرمانده نيروي انتظامي اظهار كرد: سيل ورود مهاجران غيرقانوني و مواد مخدر به استان خراسان رضوي متوقف شده و اگر اين اقدامات در تمامي مرزهاي كشور صورت بگيرد، وضعيت امنيتي ارتقا مي‌يابد.


به گزارش خبرنگار «حوادث»خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم در حاشيه صبحگاه مشترك نيروي انتظامي خراسان رضوي در جمع خبرنگاران افزود: نبايد بگذاريم كانون‌هاي جرم‌خيز در شهرها به وجود بيايد، وجود چنين كانون‌هايي خطرناك است و نبايد براي مجرمان جزيره امني ايجاد شود.


وي ادامه داد: در صورتي كه چنين بيقوله‌هايي در مشهد وجود دارد لازم است مسئولان اعتبارات كافي براي جمع‌كردن آن را فراهم كنند و نيروي انتظامي نيز به طور قطع وارد عمل خواهد شد.


احمدي مقدم هماهنگي نيروي انتظامي و دستگاه قضايي را مثبت ارزيابي كرد و گفت: با حضور آيت‌الله لاريجاني در قوه قضاييه جلسات و هماهنگي‌هاي لازم در اين راستا صورت گرفت و به مشكلات گذشته تا حدودي بررسي شد و الان وضعيت خوبي داريم كه در مشهد شاهد يكي از بهترين هماهنگي‌ها هستيم به عنوان مثال در بحث مواد مخدر كه يك موضوع قديمي در مشهد است و اين استان معبر ورود هروئين به كشور بوده است، امروز به يك استان سفيد تبديل شده و قاچاقچيان وحشت دارند كه وارد آن شوند.


وي با اشاره به شرايط مرزهاي كشور اظهار كرد: بايد تقويت پاسگاه‌ها و نيروي انساني را در دستور كار قرار داد و تشكيل فرماندهي مرزباني نيز گام مهمي در تقويت مرزها بود.


احمدي مقدم همچنين درباره جمع‌آوري معتادان خاطرنشان كرد: يكي از مسائل و مشكلات در اين خصوص كمبود اردوگاه براي نگهداري اين افراد است. ناجا مشكلي براي جمع‌آوري اين افراد ندارد ولي بايد اردوگاه‌ها را به سرعت تقويت كنيم.


فرمانده ناجا تاكيد كرد: نيروي انتظامي نمي‌تواند كاري جز جمع‌آوري اين افراد انجام دهد و اگر نگهداري نشوند، دوباره به جامعه برمي‌گردند.


وي با تاكيد بر اينكه مرز با مرزنشينان تعريف مي‌شود، افزود: مهم‌ترين مرزبانان خود مرزنشينان هستند و آن‌ها خط اول دفاع محسوب مي‌شوند و دولت بايد اسباب توسعه مرزها را فراهم كند تا مردم به خاطر تامين معيشت دست به قاچاق نزنند.


احمدي مقدم كار نيروي انتظامي در مشهد را سنگين توصيف كرد و گفت: امروز مشهد بي‌شك پر زائرترين شهر دنياست و به همين دليل نيازمند يك امنيت شايسته است كه هر سال آن را تقويت خواهيم كرد.


وي افزود: يك بعد ترافيك مشهد نيروي انتظامي است در حالي كه محدوديت معابر نسبت به افزايش خودروها يك واقعيت است و در مشهد بايد به فكر بهبود زيرساخت‌هاي حمل و نقل و راه‌اندازي مترو بود و در واقع بايد يك فكر اساسي درباره شبكه حمل و نقلي مشهد بشود.


فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد قانون ممنوعيت حمل سلاح سرد گفت: اميدوارم امسال شاهد خروج قانون ممنوعيت حمل و خريد و فروش سلاح سرد از مجلس باشيم.


سكوت در فتنه سال گذشته گناه بود


در نيروي انتظامي هميشه در مسير امتحان هستيم


فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه سكوت در فتنه سال گذشته يك گناه بود، گفت: خيلي‌ها را در فتنه سال گذشته ديديم كه اگر جهاد و نبرد بود و دشمن خارجي به ما حمله مي‌كرد، در ميدان حاضر مي‌شدند ولي جايي كه احتمال مي‌دادند بايد از آبرو خرج كنند چيزي نگفتند كه اين سكوت يك گناه بزرگ است زيرا مي‌تواند باعث گمراهي جامعه شود.


به گزارش ايسنا، احمدي مقدم همچنين در صبحگاه مشترك نيروي انتظامي خراسان رضوي افزود: يك ‌جايي در فتنه بايد سكوت كرد و در بعضي مواقع بايد سكوت را شكست چرا كه دشمن از اين سكوت استفاده مي‌كند.


وي ادامه داد: فتنه سال گذشته نوعي امتحان و بلا بود، در بلا سختي و رنج هست اما حق و باطل گم نمي‌شود اما در فتنه حق و باطل مخلوط مي‌شود، پس فتنه امتحاني سخت‌تر و پيچيده تر است.


احمدي مقدم با اشاره به داستان حضرت ابراهيم (ع) اظهار كرد: قرباني كردن حضرت اسماعيل (ع) يكي از امتحان‌هاي ابراهيم (ع) بود كه در مسير كسب شايستگي از آن عبور كرد و اين داستان نشان داد كه امامت و رهبري جامعه شاني بالاتر از نبوت و پيامبري دارد و براي كسب رهبري و امامت بايد از خوان‌هاي زيادي عبور كرد.


فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه مقدمه معرفت خدا، معرفت خود است، افزود: پرده‌ها را كنار بزنيد، حجاب‌ها را پاره كنيد و حقيقت وجود خود را بشناسيد، آيه شريفه «انا لله و انا اليه راجعون» را ما فقط براي مرده‌ها بكار مي‌بريم در حالي كه مخصوص زنده‌هاست و بايد مدام از خود بپرسيم كه از كجا آمده‌ايم و به كجا مي‌رويم چرا كه شناخت مبدا و مقصد، مسير را مشخص مي‌كند.


احمدي مقدم تاكيد كرد: در نيروي انتظامي هميشه در مسير امتحان هستيم و بايد بدانيم كه عبادت فردي مقدمه خدمت اجتماعي است و اگر كاري به نفع مردم انجام شود، ثوابش از عبادت فردي بيشتر است.


وي ادامه داد: بايد تلاش كنيم ضعف‌ها، عيب‌ها و نارسايي‌ها را برطرف كنيم و بايد آيه «انالله و انا اليه راجعون» را هر روز براي خود تكرار كنيم.


فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه وضعيت نيروي انتظامي سال به سال بهتر مي‌شود، اظهار داشت: تلاش كردن بسيار مهم است اما بايد هدفمند و مخلصانه باشد، بايد به صورت مرتب پالس‌هايي بفرستيم و مسير خود را كنترل كنيم. وقتي يك سازمان ارتقا پيدا مي‌كند انتظارات از آن بيشتر مي‌شود و در نتيجه بايد بيشتر تلاش كنيم.


وي افزود: كار فرماندهان و فرمانبران پيوسته است و كار هر كدام بدون ديگري بي اثر و كم اثر است.


احمدي مقدم با اشاره به وضعيت امنيتي مشهد اظهار داشت: با توجه به افزايش هر ساله مسافران مشهد اگر همين وضع موجود حفظ شود وضعيت عالي است اما با درايت فرماندهان و ماموران انتظامي خوشبختانه وضعيت امنيتي و انتظامي در مشهد در حال بهبود است.


فرمانده نيروي انتظامي در خاتمه با تاكيد بر تعامل نيروي انتظامي با ديگر دستگاه‌ها گفت: تعامل با تمام دستگاه‌ها بايد سازنده و دو جانبه باشد. رقابت مخرب را كه كنار بگذاريم و به دنبال رقابت سازنده باشيد كه در رقابت سازنده هر كس تلاش مي‌كند كار بيشتري انجام دهد.


مرز تبعيدگاه نيست
دشمن چشم ديدن امنيت در منطقه را ندارد
مرزهاي ايران ديگر گذرگاه موادمخدر و گروه‌هاي تروريستي نيست


فرمانده ناجا همچنين در مراسم اختتاميه رزمايش بزرگ همت مضاعف که در منطقه عمومي ميرجاوه با حضور مسئولان کشوري برگزار شد، گفت: در حال حاضر مرزهاي ايران ديگر گذرگاه مواد مخدر و گروه‌هاي تروريستي با پشتيباني آمريكا نيست و در برابر قاچاق كالا بسته است.


به گزارش ايسنامنطقه سيستان و بلوچستان، وي اظهار كرد: مرزها پشتيبان توليد داخل هستند و با گام‌هايي كه در سال گذشته براي انسداد مرزها انجام شده بخش بزرگ و اصلي كار به اتمام رسيده است و مابقي نيز در دو‌ تا سه سال آينده تكميل مي‌شود.


وي ادامه داد: امروز مي‌توانيم ادعا كنيم كه در برابر تهديدات خارج، مصون هستيم و ظرف چهار سال گذشته انسداد مرزها چهار برابر شده و عمليات انسداد فيزيكي مرز و ساماندهي آن که کار بسيار با ارزش بود، هزينه‌هاي زيادي به دنبال داشته اما سود و منافع اقتصادي انسداد مرز براي جمهوري اسلامي ايران بيشتر از باز بودن مرز است و قاچاقچيان مواد مخدر نمي‌توانند مثل گذشته ايران را گذرگاه قرار دهند.


فرمانده نيروي انتظامي اظهارکرد: مواد مخدر توليدي از افغانستان به ايران كاهش يافته است و انسداد مرزهاي جنوب شرق كشور، مسير قاچاق مواد مخدر را تغيير داد به طوري كه اكنون از پاكستان به طرف آبهاي آزاد منحرف شده است.


وي تاکيد کرد: كشورهاي افغانستان و پاكستان محل پرورش تروريست‌ها شده است و درآمدهاي نامشروع از محل فروش مواد مخدر صرف ايجاد ناامني در مرزهاي ايران مي‌شود.


احمدي مقدم ادامه داد: كساني كه به بهانه مبارزه با تروريسم به كشورهاي مسلمان حمله مي‌كنند اكنون خود تروريست پرور شده اند و به تشكيل اين گروه‌ها كمك مي‌كنند.


فرمانده نيروي انتظامي تصريح كرد: مرزبانان بايد مرزها را كنترل و امنيت را برقرار كنند و فراموش نكنيم حضور بيگانگان در كشورهاي افغانستان و پاكستان امنيت اين دو كشور را با مشكل مواجهه كرده و امروز تروريست‌ها از محل درآمد موادمخدر هزينه‌هاي عملياتي خود را تامين مي‌كنند.


وي در ادامه گفت: تقويت مرزباني و ايجاد امنيت پايدار در اولويت برنامه‌هاي ناجا است و اين نيرو كشور را از هر آسيبي مصون نگه خواهد داشت.


احمدي مقدم افزود: فرماندهي مرزباني در قالب و ساختاري جديد تشكل شده و گام‌هاي استوار و بلندي در انجام ماموريت‌هاي خود برداشته است و نيروهاي فداكار و جوان در راه حفظ اين راه گام‌ برداشته‌اند و با بهره‌مندي از امكانات جديد و فناوري‌هاي نوين مرزهاي ايمني را براي مردم ايران به وجود آورده‌اند.


وي گفت: امنيت هر منطقه ريشه در اعتقادات و باورهاي مردم آن دارد و همين عامل باعث توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي آن منطقه مي شود.


وي ادامه داد: درست است كه در طول مبارزه آسيب‌هاي زيادي ديده‌ايم اما در مقايسه با كشورهاي منطقه امنيت در كشور ايران اسلامي مثال‌زدني است و ريشه امنيت در اعتقادات مردم و حمايت مردم از نظام جمهوري اسلامي است.


احمدي مقدم خاطر نشان کرد: امنيت مقدمه توسعه و آباداني است و وجود امنيت در منطقه توسعه فرهنگي، اقتصادي، اشتغالزايي را به دنبال دارد و با افراد تروريست و سوداگر مرگ طبق قانون برخورد مي‌شود.


فرمانده ناجا افزود: خدمات دولت بويژه در مناطق محروم سيستان و بلوچستان محروميت را كمتر كرده است. سيستان و بلوچستان از ظرفيت‌هاي بسيار بالايي برخوردار بوده و دولت نيز در سال‌هاي اخير تلاش زيادي در اين استان كرده است و با ايجاد توسعه و اقداماتي نظير گاز، راه‌آهن، برق، انرژي و ... چهره محروميت را از اين استان بردارد.


احمدي مقدم تصريح کرد: امروز در سيستان و بلوچستان و ساير استان‌هاي شرق كشور جرائمي كه در آنها رخ مي‌دهد مانند ساير استان‌هاي کشور است اما دشمن چشم ديدن امنيت در منطقه را ندارد و با تحريك گروهي معاند اقدام به اقدامات تروريستي نظير انفجار و ترور مي‌كند تا امنيت را زير سوال برده و همراه با آن بين شيعه و سني اختلاف ايجاد كنند كه خوسبختانه بزرگان شيعه و سني اين موضوع را درك كرده و با هوشياري توطئه‌هاي آنان را خنثي كردند.


وي در رابطه با گروهک‌هاي منحرف گفت: دشمنان با تجهيز و تحريك گروهك‌هاي منحرف سعي در ايجاد ناامني و تفرقه بين اهل سنت و شيعه دارند.


احمدي مقدم اظهار کرد: واگذاري امنيت جنوب شرق كشور به خود مردم نتايج مطلوبي در پي خواهد داشت و باعث عمران و آباداني منطقه مي‌شود.


وي بيان کرد: نيروي انتظامي مصمم به از بين بردن تروريست‌ها و برچيده شدن معضل قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق كشور است و براي توسعه پايدار هماهنگي ارتش، سپاه و ناجا با بسيج مردمي حائز اهميت است.


فرمانده ناجا خطاب به فريب خوردگان در گروهك‌هاي تروريستي گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران نسبت به كساني كه از كارهاي گذشته خود اظهار پشيماني كنند، رافت و مهرباني نشان خواهد داد.


وي در رابطه با رزمايش نيز گفت: رزمايش همت مضاعف با حضور مرزبانان استانهاي خراسان رضوي، جنوبي، سيستان و بلوچستان و بكارگيري سلاحهاي پيشرفته و سناريوي جديد به مدت سه روز در منطقه مرزي ميرجاوه از توابع شهرستان زاهدان برگزار شد.


احمدي مقدم تاکيد کرد: مرز تبعيدگاه نيست محل مردان خدا و مرزباني يك مجاهدت فداكارانه است و هر چه خدمت سخت‌تر باشد ثواب و اجر معنوي آن بيشتر است.


فرمانده ناجا افزود: حضور مرزبانان در مرز به دور از خانه و كاشانه، همسر و فرزند همراه با تحمل سختي‌هاي ناشي از خدمت در راستاي تامين امنيت و رفاه براي مردم است.

منبع: ایسنا: ۲۸ آبان ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.