شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دکترای وقاحت از آکسفورد
(رساله در باب مظلومیت ظالم)

میلاد مختوم

میلاد مختوم

در روزهای اخیر بخش هایی از نامه سرگشاده مهدی هاشمی رفسنجانی به دادستان کل رژیم، غلامحسین محسنی اژه ای، در سایت های مختلف، از جمله رادیو فردا و رادیو بی بی سی، منتشر شد. متن کامل این نامه در سایت آفتاب منتشر شده است. ایشان در این نامه دلیل حضورش در خارج از کشور را مسئولیت رسمی نظارت بر دانشگاه های آزاد (پسوند اسلامی این بنگاه چپاول گر توسط خود جناب کوسه زاده حذف شده است) و نوشتن پایان نامه دکترا در دانشگاه آکسفورد، عنوان می کند و نه به خاطر در رفتن از دست وزارت اطلاعات و یا احضاریه دستگاه قضایی رژیم.

 

پسر روباه کوسه مکار درنده در این نامه از یک سو مظلوم نمایی می کند و خود را بری از اتهامات وارده می داند و از ظلم و ستم به خودش، خانواده اش و وکیلان خانوادگی اش دم می زند و از سوی دیگر با اشاره به غیر قانونی بودن احضاریه صادره دستگاه قضایی رژیم، که بنا به ادعای ایشان نام متهم و پدر متهم در آن غلط نوشته شده و هیچ اشاره ای به اتهام در آن نشده است و علاوه بر این متهم به شعبه بازپرسی گلوبندک، شعبه ای که وجود خارجی ندارد، احضار شده است، قدرت نمایی می نماید. مهدی هاشمی رفسنجانی با این نامه در واقع دارد به جنایتکاران نظام پلید آخوندی یادآوری می کند که او از خودی های نظام است و تمامی فوت و فن های ضد بشری دستگاه بیدادگستری ولایت فقیه را از بر است و به این سادگی ها دم به تله نمی دهد که سال ها با گرگ دنبه خورده و با چوپان گریه کرده است.

 

اوج وقاحت این کوسه زاده اما در بخشی از نامه که در آن از پدرش، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، به عنوان مظلوم یاد می کند، سر باز می کند:

"هر بار که احتمال مراجعت اینجانب قوی شده است، شاهد اوج این  شانتاژها بوده ایم و این خود نشان این است که این جریان دستش خالی است و مایل به  برقراری این محکمه نیست و بی شک هدف اینها شخص اینجانب نیست، بلکه هدف پدر مظلوم من  است و خودشان می دانند که آسیب این ظلم ها دامن انقلاب را هم می گیرد. گویا این گروه اگر بتوانند به فکر عملی ساختن طنز تاریخی صنمّار  هستند؛ ولی خداوند به آنها چنین مهلتی نخواهد داد."

 

پدر مظلوم ایشان، علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکی از جنایتکارترین سران رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی است که از همان ابتدای به قدرت رسیدن آخوندهای جنایتکار، در تمامی جنایات این رژیم نقش کلیدی داشته است. او عضو شورای انقلاب اسلامی بود و مدتی در اولین کابینه بعد از سرنگونی نظام ستم شاهی سرپرستی وزارت کشور را بر عهده داشت و از سال 1359 تا سال 1368 به مدت 9 سال رئیس مجلس آخوندی بود. امام جمعه موقت تهران، ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی و ریاست شورای عالی امنیت ملی از دیگر پست های او هستند. او از سال 1368 تا سال 1376 به مدت 8 سال رئیس جمهور رژیم آخوندی بود. در دوران ریاست جمهوری او نرخ تورم در ایران به بالای 50 درصد رسید و میزان بدهی های خارجی ایران به بیش از 50 میلیارد دلار افزایش یافت. از سال 1367 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1386 ریاست مجلس خبرگان رهبری را برعهده دارد. اگر این فهرست بالا بلند هنوز شما را در مورد مظلومیت پدر مهدی هاشمی رفسنجانی قانع نکرده است، شاید اظهارات او در مورد رفتار با مخالفان رژیم آخوندی نشان از مظلومیت این روباه کوسه مکار درنده داشته باشد، آنجا که می گوید:

"... بر طبق فرامین الهی 4 حکم بر اینها لازم الاجراست: 1ـ کشته شوند، 2ـ به دار کشیده شوند، 3ـ دست و پایشان قطع شود، 4ـ اینها از جامعه جدا شوند ..."

 

رفسنجانی در جایی گفته بود که دوست داشته یکی از پسرانش تحصیلات حوزه ای داشته باشد، اما آنها تمایل نداشتند. با خواندن این نامه معلوم می شود که کوسه زاده، کوسه می شود و مهدی هاشمی رفسنجانی برای بالا رفتن از پلکان وقاحت و شیادی نیازی به تحصیلات حوزه ای ندارد و از آنجا که مکتب نرفته ملا است، آکسفورد هم کفایت می کند.

 

سنمار یا سعید امامی؟

 

مهدی هاشمی رفسنجانی در نامه اش اشاره ای دارد به آنچه او به غلط "طنز تاریخی صنمار" می نامد. در فرهنگ دهخدا می خوانیم که:

"سنمار نام شخصی بود رومی که  قصر خورنق را او ساخته است. و سنمار خورنق را چنان ساخته بود که در شبانه روز به چند  رنگ مختلف میشد؛ صبحدم کبود بود و در نیمروز سفید مینمود و به وقت عصر زرد میشد. چون  تمام گردید او را خلعتی فاخر و نعمتی وافر دادند. از آن به غایت خوش وقت شد و گفت  : اگر میدانستم که ملک این چنین احسان میکند عمارتی به از این میساختم، چنانکه آفتاب  به هر طرف که سیر نماید آن قصر بدان جانب میل کند. نعمان به تصور آنکه مبادا برای دیگری  از ملوک بهتر از این بسازد، حکم فرمود تا او را بربالای قصر برده به زیر انداختند."

 

این کوسه زاده وقیح باید بداند که مورد او و پدر جنایتکار و خواهران و برادران دزدش هیچ شباهتی به ماجرای سنمار ندارد، که او کارش سازندگی و آبادی بود و اینان دست اندرکاران ویرانی و خیانت و جنایت اند. جریان مهدی هاشمی رفسنجانی بیشتر به ماجرای سعید امامی شباهت دارد و هراس او از این است که شاید رفیقان دیروز و رقیبان امروزش ضرورتی بیابند و او را در شعبه بازپرسی گلوبندک به حمام بفرستند تا به اجبار واجبی نوش جان بفرماید.

 

مهدی هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از نامه اش خدمات خود و خانواده اش را به رخ دادستان کل رژیم می کشد و می نویسد:

"من در این نامه وقت شما را درباره خدمات خود و خانواده ام به  انقلاب نمی گیرم وگرنه از حضور در نقاط خطرناک جبهه و جانباز شیمیایی شدن و تأسیس  صنایع استراتژیک دریایی و پایه گذاری برنامه مهم بهینه سازی و پارس جنوبی و عسلویه  و غیره مطالب زیادی دارم که در موقع خود مطرح خواهد شد."

 

دزدی ها و رشوه خواری های خانواده رفسنجانی و به ویژه مهدی هاشمی رفسنجانی، که تا کنون تنها بخش کوچکی از آنها بر ملا شده است، از جمله رشوه 60 میلیون یورویی شرکت فرانسوی توتال برای مشارکت در پروژه میدان گازی پارس جنوبی که در سال 2007 توسط مقامات قضایی فرانسه رو شد، توسط کوسه زاده در این نامه با وقاحت تمام به عنوان خدمات خانواده رفسنجانی به خورد مردم داده می شوند.

 

طنز تلخ تاریخ در این است که پسر جانباز شیمیایی شده برای روباه کوسه مکار درنده روضه مظلومیت می خواند تا شاید اشک پیروان ولایت فقیه را دربیاورد، اما ناخواسته توفان خنده مردم کوچه و بازار را سبب می شود.

 

میلاد مختوم

22 نوامبر 2010   

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.