شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جام جهانی 2022 و خلیج عربی در مدار تبلیغات قطر!

 

جام جهانی 2022 و خلیج عربی در مدار تبلیغات قطر!

کوروش طاهری

میزبانان دو جام جهانی سال های 2018 و 2022 امروز در مقر فیفا مشخص شدند. روسیه برای اولین بار در سال 1918 میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود و کشور نیم وجبی قطر در کرانه خلیج فارس نیز/ به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 رسما انتخاب شد!

بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهل کشور قطر است و وزنه ای سنگین و فردی با نفوذ در تشکیلات فیفا به شمار می رود. سیاست های وی و دولتمردان قطری باعث شده است تا کشورهای بزرگی نظیر چین/کره جنوبی/ژاپن/مالزی/عربستان سعودی از برنامه های وی و کشور کوچک قطر در کانون پان عربیسم حوزه خلیج فارس/حمایت و جانبداری کنند و البته جمهوری اسلامی نیز/ در کمال حقارت /اجبار و تو سری خوردن از بن همام دفاع و حمایت می کند .

از این که قطر میزبان جام جهانی می شود یک حادثه بزرگ و روی دادی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت. صرفنظر از بزرگی ایران زمین در گذشته و کوچکی قطر در همان اندازه و قواره خود از بدو استقلال/میزبانی این کشور می تواند به مدت چند سال تا پایان جام جهانی 2022 در تقابل با صیانت تاریخی و جغرافیائی مردم کشورمان قرار گیرد. زیرا/ خلیج فارس یکی از کانون های مهمی است که قطری ها با کمک دوستان عرب خود در تبلیغات وسیع خود به نام خلیج عربی معرفی کنند. نمی خواهم جای دوری بروم و به روی دادهای برگزاری بازی های کشورهائی اسلامی که قرار بود در شهریورماه در تهران برگزار شود اشاره می کنم که چگونه اعراب /مقامات بی کفایت و وطن فروش ج.ا را زیر فشار قرار دادند که نام خلیج فارس از تبلیغات /پوستر و نشان رسمی بازی ها حذف شود و سرانجام نیز این بازی ها را تحریم کردند و چند ده میلیون دلار از جیب مردم فقیر ما/ برای مقدمات بازی هائی که تحریم شد و برگزار نشدبر باد رفت و کسی هم پاسخکو نبود که در جمهوری اسلامی به روال و شیوه عادی و تکراری تبدیل شده است!

قطر که میزبا بازی هائی آسیائی 2006 بوده و در ماه ژانویه 2011 یعنی دو ماه دیگر میزبان فوتبال جام ملت های آسیا است/ توانسته است در کانون ورزش آسیا به بیشرفت های بزرگی نائل شود و کشور بزرگی چون ایران/ که در گذشته /قدرت درجه اول فوتبال و دارای نفوذ و کرسی در تشکیلات ورزش آسیا  محسوب می شد/ و کنفدراسیون فوتبال آسیا به خصوص در دوران زمام داری تنکو عبدالرحمان مالزیائی تابعی از تصمیمات و حضور فعال نمایندگان ایرانی وقت/ در کنفدراسیون فوتبال آسیا بود/اینک در چنان فلاکت و بدبختی قرار گرفته است و افرادی وطن فروش و نادان و نااهل سکان و کنترل فوتبال و کل ورزش کشور را در دست گرفته اند که در محافل آسیائی و بین المللی نه تنها فاقد اعتبار و منزلت هستند/بلکه/ به قول معروف/ کسی برای آنان /تره خرد نمی کند و عملا بازیچه دست کشورهای عربی نظیر قطر/ هستند!

با این که قطری ها/ از همین ابتدا و قبل از انتخاب شدن و در زمان معرفی و کاندیداتوری برای کسب میزبانی جام جهانی 2022/ از واژه خلیج عربی به جای خلیج فارس در تبلیغات و پیام های اطلاعاتی خود استفاده کردند/ اما/ انتظار می رود که در آینده نزدیک حجم این تبلیغات در مورد معرفی خلیج عربی به جای خلیج فارس به یک سیستم تبلیغاتی منظم در حوزه خلیج فارس و سرانجام در سطح جهان مبدل شود !

korosh_ims@yahoo.com

منبع سایت دیدگاه

 

      

                                                                                                 منبع سایت دیدگاه

  

منبع: سايت ديدگاه

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.