شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خبرنگار آمريكايي:كاخ سفيد، كنگره و هاليوود تحت مالكيت صهيونيست‌ها قرار دارند

فارس

باسابقه‌ترين خبرنگار آمريكايي: درباره اسرائيل نمي توانيم انتقاد كنيم. كاخ سفيد، كنگره و هاليوود تحت مالكيت صهيونيست‌ها قرار دارند.


خبرگزاري فارس: باسابقه‌ترين خبرنگار آمريكايي كه اخيرا به دليل اظهارات ضد صهيونيستي از كار بركنار شده بود، طي مصاحبه‌اي تاكيد كرد كه كاخ سفيد،‌كنگره، هاليوود و وال‌استريت تحت مالكيت صهيونيست‌ها قرار دارند.


به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "ديترويت فري پرس "، "هلن توماس " خبرنگار آمريكايي كه به دليل انتقاد از اسرائيل از كار بركنار شده بود، روز پنجشنبه در مصاحبه‌اي گفت كه وي همچنان بر اظهارات خود درباره اسرائيل كه باعث بركناري وي از كار شد، ايستاده است.
وي اين بار ضمن تاكيد بر اظهارات پيشين خود، افزود كه صهيونيست‌ سياست خارجه ايالات متحده و ديگر موسسات اين كشور را كنترل مي‌كند.
توماس كه 90 سال سن دارد در اين مصاحبه گفت كه انتقادات از اسرائيل به بركناري وي از كار و تبعيد از واشنگتن منتهي شده است.
وي گفت: من مي‌توانم هر طوري كه مي‌خواهم رئيس جمهور آمريكا را مورد خطاب قرار دهم اما نمي‌توانم به اسرائيل دست بزنم.
همچنين هلن توماس كه با سابقه‌ترين خبرنگار آمريكايي به شمار مي‌آيد كه 50 سال سابقه كار در كاخ سفيد دارد در يك كارگاه آموزشي در ايالت ديترويت در سخنراني با عنوان "تمامي سوالات درباره پولهايي كه در سياست خرج مي‌شود "،‌ صحبت كرد.
وي آشكارا گفت: كنگره، كاخ سفيد، هاليوود، وال‌استريت تحت مالكيت صهيونيست‌ها قرار دارند و ترديدي در عقيده من وجود ندارد.
توماس ادامه داد: آنها (صهيونيست‌ها) پول‌هاي خود را جايي كه بيان آنها وجود دارد، قرار مي‌دهند. ما در تمام مسيرها به سوي يك جهت غلط هدايت مي‌شويم.
هفتم ژوئن سال جاري ميلادي "هلن توماس " خبرنگار با سابقه كاخ سفيد به دليل انتقاد از اسرائيل، از كار بركنار شد.
بر اساس اين گزارش، دعوتنامه سخنراني وي در يكي از دبيرستان‌هاي ايالت "مريلند " لغو شد و مسئولان مدرسه گفتند كه ايميلي براي آنها ارسال شده و به آنها گوشزد شده است كه اظهارات توماس به عنوان سخنران مهمان "بيجا " و نامناسب بوده است.
اين گزارش مي‌افزايد: در عرض چند ساعت روزنامه "هرست " اعلام كرد كه وي "بازنشسته " شده است. در همين حال كاخ سفيد و بخش رسانه‌اي آن نيز توماس را تقبيح كردند. اين در حالي است كه تمامي اين اقدامات به خاطر يك اظهارنظر توماس بود كه رسانه‌ها آن را اينگونه منعكس كردند: "به اسرائيلي‌ها بگوئيد كه از فلسطين بيرون بروند. فلسطينيان مورد اشغالگري قرار گرفته‌اند و اين مكان، سرزمين‌ آنها است و خانه اسرائيلي‌ها يعني آلمان، لهستان و يا آمريكا است. "
امريكن‌فري‌پرس با اشاره به سوابق حرفه‌اي توماس مي‌نويسد: او بيش از 50 سال در كاخ سفيد كار مي‌كرد و همواره سوالات او از دولت، چالشي و مفيد بوده‌اند.
در حقيقت به همين دليل است كه بسياري از شخصيت‌ها و سازمان‌هاي حاضر در واشنگتن از جمله لابي صهيونيست‌ها و نومحافظه‌كاران به دليل سوالات توماس از اشغالگري فلسطين به دست رژيم صهيونيستي، از او نفرت دارند.
از سوي ديگر توماس در اواخر ماه مي، سوالي در مورد اقدامات نظامي آمريكا در افغانستان و عراق را از اوباما پرسيد كه موجب ناراحتي و دردسر رئيس‌جمهور آمريكا شد. با اين حال حتي اين سوال هم موجب نشد تا خبرنگار با سابقه آمريكايي از كار بركنار شود.
اين گزارش در انتها مي‌نويسد: هلن توماس يكي از خبرنگاران محترم رسانه‌هاي آمريكايي بود كه براي روزنامه هرست مقاله مي‌نويسد. او عضو هيئت رسانه‌اي كاخ سفيد بود و 57 سال به عنوان وابسته بين‌المللي "رسانه‌هاي متحد " فعاليت مي‌كرد.
توماس از زمان رئيس‌جمهور كندي تمامي دولت‌هاي آمريكا را تحت پوشش خبري قرار داد و با وجود اظهارات جنجال ‌برانگيزش، مشكلي براي او پيش نيامد تا آنكه انتقاد اخير او از رژيم‌صهيونيستي موجب شد تا او را وادار به استعفا كنند.

منبع: خبرگزاری فارس: 12 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.