شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مزد كنوني در شان كارگران نيست

ایلنا

عضو كانون شوراهاي اسلامي كار كارخانه‌هاي مازندران با تاكيد بر اينكه كارگران شريف‌ترين و زحمت‌كش‌ترين قشر جامعه هستند گفت: با وجود تمام زحماتي كه كارگران مي‌كشند در سخت‌ترين شرايط به سر مي‌برند و كمترين حقوق و دستمزد را دريافت مي‌كند.
به گزراش ايلنا،ميرعلي شير افكن با تاكيد بر اينكه كارگران قشري هستند كه بيشترين و بهترين نقش را در سازندگي كشور ايفا كرده‌اند؛ گفت: اگرچه برنامه ريزي و مديريت نقش مهمي در اداره كشور دارد اما كارگران به عنوان بازوي اجرايي كشور، برنامه‌هاي مديران را اجراي مي‌كنند و تاثيرگذارترين نقش را دارند.
وي گفت: كارگران توان خود را به زحمت مي‌اندازند تا تفكرات مديران را اجرايي كنند بنابراين بايد در قبال هزينه كرد توان جسمي، يك آسايش رفاهي و آرامش خانوادگي داشته باشند.
اين فعال جامعه كارگري با تاكيد بر اينكه دستمزد فعلي كارگران به اندازه‌اي نيست كه در شان زحمات كارگران باشد گفت: بايد دستمزد كارگران به اندازه‌اي باشد كه معيشت خانواده كارگران را تامين كنند.
وي با تاكيد بر اينكه كارگران برجسته‌ترين و نقش‌پذيرترين قشر در عرصه‌هاي اقتصادي هستند؛ گفت: كارگران هميشه به عنوان ابزار سياسي مطرح شده‌اند و در پشت نام كارگر به اهداف سياسي پرداخته مي‌شود.
شيرافكن با تاكيد بر اينكه قانون كار تكليف دستمزد كارگران را روشن كرده است گفت: آنچه كه قانون بر آن اصرار دارد حمايت از حقوق كارگران است و اگر اين قانون به درستي اجرا شود بايد زندگي اجتماعي و رفاهي كارگران تامين شود.
وي با تاكيد بر اينكه نبايد نگاه يك طرفه و حمايتي بيش از حد به كارفرما داشت؛ گفت: روابط كار بر اساس سه جانبه‌گرايي است و نمي‌شود يك‌باره فشار بيش از اندازه را به هر يك طرفين روابط كار تحميل كرد بلكه بايد وضعيت كارفرما، و شرايط كارگاه را نيز در نظر گرفت.

منبع: ایلنا: 21 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.