شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دفاع از حقوق سازمان مجاهدین خلق
دفاع از حقوق مردم ایران است

میلاد مختوم

میلاد مختوم

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در روز 10 دسامبر 2010 از درگذشت جان گداز مجاهد خلق مهدی فتحی در قرارگاه اشرف، پس از یک سال پایداری در برابر بیماری سرطان، خبر داده است. مجاهد خلق مهدی فتحی در واقع در اثر کارشکنی های نیروهای دولتی عراق و جلوگیری از درمان به موقع در بیمارستان و انجام اقدامات پیشگیرانه ضروری و در نهایت در اثر محاصره جنایتکارانه اشرف به امر سردمداران جمهوری اسلامی به قتل رسیده است.

حدود یک سال است که رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی با سؤ استفاده از نفوذ گسترده خود در عراق و بسیج مزدوران ایرانی و عراقی یک جنگ روانی کثیف بر علیه رزمندگان مجاهد خلق ساکن اشرف به راه انداخته است، جنگی نابرابر که تا به امروز یازده کشته و بیش از پانصد زخمی بر جای گذاشته است. صحنه های ضرب و شتم ساکنان بی دفاع اشرف توسط نیروهای دولتی عراق و مزدوران ارسالی آخوندها در ماه های اخیر، بویژه در همان روزهایی که سرکوب وحشیانه جنبش اعتراضی مردم اسیر ایران پس از نمایشات انتخاباتی در خیابان ها و کوچه های شهرهای مختلف ایران در جریان بود، نشان از ربط مستقیم این جنگ روانی با هراس سران جمهوری اسلامی از سرنگونی رژیم دارد. قصد پلید رژیم آخوندی از این جنگ روانی و فشارهای روز افزون بر علیه ساکنین اشرف، شاید در نگاه اول به تسلیم وا داشتن بخشی از نیروهای سازمان مجاهدین خلق و یا اخراج آنان از خاک عراق و ضربه زدن به تشکیلات آنها باشد. این درست است که سران جنایتکار رژیم می خواهند با سؤ استفاده از فرصت به دست آمده پس از اشغال عراق توسط امریکا، با سرکوب و نابودی تشکیلات مجاهدین خلق در عراق و یا دست کم جدا سازی و پراکنده کردن آنها، دشمن ترین دشمنان خود را به زانو در آورند، اما رژیم جمهوری اسلامی در ورای این هدف شوم، خواب های دیگری را در سر می پروراند.

 

سرکوب خونین جنبش اعتراضی اخیر مردم اسیر ایران پس از نمایش انتخابات ریاست جمهوری به وضوح نشان داد که مبارزه پراکنده و بدون تشکیلات و سازماندهی، هر چند هم ابعاد گسترده ای داشته باشد، به راحتی توسط نیروهای وحشی سرکوبگر رژیم به خاک و خون کشیده می شود و توان سرنگونی رژیم را نخواهد داشت. در شرایطی که ضرورت تشکیلات انقلابی و سازماندهی نیروهای مردم برای مبارزان راستین آزادی و جوانان دلیر ایران زمین بیش از پیش روشن می شود، آخوندهای جنایتکار می خواهند با کمک مزدوران عراقی شان در برهوت عراق، قدرت سرکوب خود را، حتی در آن سوی مرزهای ایران، به نمایش بگذارند و بدین ترتیب هر گونه مبارزه بر علیه استبداد مذهبی قرون وسطایی را، حتی به صورت متشکل و سازماندهی شده و با اتکا به سازمانی انقلابی با بیش از چهل سال سابقه مبارزاتی بر علیه دو رژیم استبدادی، بی ثمر جلوه دهند. حکومت جنایتکار آخوندی می خواهد تخم شوم تسلیم و تن دادن به منجلاب جمهوری اسلامی را در دل مردم اسیر ایران برای همیشه بکارد.

 

میزان نفوذ رژیم جمهوری اسلامی در عراق در مصاحبه اخیر ایاد علاوی، نخست وزیر پیشین عراق، با یک رادیوی آلمانی روشن می شود. رادیوی آلمانی دویچلند فونک در روز 30 نوامبر 2010 مصاحبه ای تلفنی با ایاد علاوی، نخست وزیر پیشین عراق پس از تسخیر عراق توسط امریکا و رئیس کنونی اتحاد العراقیه، داشت که در آن گوشه هایی از میزان نفوذ گسترده رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی و مزدوران آن در عراق برملا شده اند.  ایاد علاوی در پاسخ خبرنگار در مورد اینکه چرا با وجود پیروزی اتحادیه العراقیه تحت رهبری شما در انتخابات اخیر عراق، شما رئیس دولت عراق نمی شوید، می گوید:

 

" این به دخالت های مکرر رژیم ایران در مسائل درونی ما بر می گردد، دخالت هایی که فعالین سیاسی خاصی در کشور ما را تحت فشار قرار می دهد. رژیم ایران آشکارا اعلام کرده بود که با تشکیل یک دولت ائتلافی  که  در آن اتحاد العراقیه نقش اصلی را داشته باشد، مخالفت خواهد کرد".

 

خبرنگار دویچلند فونک می پرسد: "این بدان معنی است که نفوذ رژیم ایران در عراق آنچنان قوی است که تهران می تواند تعیین کند، چه کسی رئیس دولت عراق بشود"؟ ایاد علاوی در پاسخ می گوید:

 

"در واقع می توان چنین گفت. بلاواسطه پس از انتخابات دعوت هایی از هیئت های عراقی به ایران انجام شد، با هدف تشکیل ائتلاف های ممکن بر علیه ما. این هیئت ها پس از بازگشت از ایران اعلام کردند که نخست وزیر عراق از اتحاد العراقیه نخواهد بود بلکه توسط فزقه گرایان تشکیل خواهد شد. این به معنی خارج کردن ما از این دولت بود".

 

ایاد علاوی در این مصاحبه رادیویی در مورد میزان کنترل رژیم ایران بر نوری المالکی، نخست وزیر کنونی عراق، می گوید: " ایران آشکارا از او (المالکی) حمایت کرده است. این موضوع را ایران پس از انتخابات به صراحت اعلام کرده بود، که آنها از نخست وزیری او حمایت خواهد کرد. در باره اینکه او (المالکی) تا چه حدی در این مورد از طرف ایران مأموریت می یابد، من نمی توانم داوری کنم. در هر صورت یک چیز بسیار روشن است: او از حمایت رژیم ایران برخوردار است".

 

ایاد علاوی در پاسخ پرسش دیگری در مورد شیوه های اعمال نفوذ رژیم ایران در زندگی روزمره در عراق توضیح می دهد:

" اطلاعات من بر اساس گفته های دولت فعلی عراق و همچنین بر مبنای اظهارات نیروهای چند ملیتی در عراق است. ایران همواره و به تکرار دخالت کرده است، بر علیه برخی از سیاستمداران عراقی علاوه بر تهدیدات بسیار از وتوی خود استفاده کرده است. بر اساس گفته های وزارت کشور و وزارت دفاع عراق و همچنین نیروهای چند ملیتی رژیم ایران به طور پیوسته اسلحه و شورشگر به کشور ما وارد کرده است".

 

علاوی در مورد افزایش نفوذ و دخالت های رژیم ایران در عراق پس از خروج بخشی از نیروهای امریکایی در سه ماه گذشته اضافه می کند:

"این یک واقعیت است که نفوذ ایران ابعاد بسیار گسترده ای یافته است، به طوری که پذیرش آن دیگر ممکن نیست. من در مورد این موضوع و شیوه اعمال نفوذ رژیم ایران در عراق با رهبران سیاسی مختلفی که در تلاش برای جلوگیری از نفوذ ایران هستند، گفتگوهایی داشته ام. تلاش ما در جهت عادی سازی روابط ایران و عراق به عنوان دو کشور همسایه بر مبنایی قابل پذیرش می باشد. آنچه ما به هیچ وجه دیگر نمی خواهیم شاهد آن باشیم، دخالت های پیاپی رژیم ایران در مسائل داخلی کشور ما عراق است".

 

 سکوت در برابر جنایات رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی در عراق برای بلعیدن کشور عراق، بویژه سکوت در برابر جنگ روانی و فشارهای همه جانبه بر علیه نیروهای رزمنده مجاهد خلق در اشرف، هیچ گونه توجیهی نمی پذیرد. سرکوب رزمندگان ایرانی ساکن اشرف، سرکوب مردم ایران است. هر انسان آزاده و هر نیروی آزادیخواهی، صرف نظر از اختلافات سیاسی و ایدئولوژیک با سازمان مجاهدین خلق ایران، موظف به حمایت از خواست قانونی نیروهای سازمان مجاهدین خلق ایران، مبنی بر برخورداری از حقوق پناهندگی و تأمین حفاظت از جان و مال و آزادی آنها در اشرف بر اساس کنوانسیون ژنو است.

 

میلاد مختوم

12 دسامبر 2010

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.   

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.