شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

داد و ستد رمزميان موسوي و مقامات آمريكايي

کیهان

يك سناتور آمريكايي گفت منتظر است تا يكي از سران مخالفان از واشنگتن به خاطر وضع تحريم ها عليه ايران تشكر كند!
به گزارش كريستين ساينس مانيتور، برد شرمان سناتور دموكرات و نماينده كاليفرنيا در كنگره گفت: من منتظر روزي هستم كه يكي از سران آزاديخواه در ايران از ما به دليل وضع تحريم ها تشكر كند.
كريستين مانيتور نوشت اين اظهارات در حالي عنوان شده كه ايران، هدف فشار قدرت هاي غربي و از جمله تحريم ها را براندازي مي خواند.
خاطرنشان مي شود براساس گزارشهاي متعدد، دور جديد تحريم ها عليه ايران به درخواست برخي جريان هاي فعال در فتنه كه نمايندگاني در خارج كشور داشتند، به تصويب رسيد تا- به زعم اين جريان ها- باعث بازسازي روحيه اين جبهه شكست خورده و از هم پاشيده شود.
بلافاصله پس از تحريم دور جديد تحريم ها، شماري از بازيگران اصلي فتنه و از جمله موسوي - طبق پروژه مورد توافق قبلي- جمهوري اسلامي را متهم به ماجراجويي كرده و حق را به جانب قدرت هاي غربي دادند! تلقي اين جريان كج فهم اين بود كه فشارهاي غرب، باعث فاصله ميان مردم و نظام مي شوددر حالي كه آخرين نظرسنجي مراكز مطالعاتي غرب نشان مي دهد انزجار و بي اعتمادي مردم ايران نسبت به آمريكا به ويژه طي ماههاي اخير سير صعودي تندي داشته است. به عنوان مثال نظرسنجي موسسه بين المللي صلح در نيويورك حاكي از آن است كه بي اعتمادي مردم ايران به آمريكا به ميزان 92درصد افزايش يافته است.
موسوي سال گذشته در نمايشي رسوا، از ملت هاي جهان(؟!) كه با اعمال تحريم عليه جمهوري اسلامي، از مخالفان حمايت مي كنند تشكر كرده و درعين حال مدعي شده بود كه مخالف اين تحريم هاست. استفاده از كلمات رمز و غلط انداز بخشي از ادبيات موسوي است، نظير «مردان خداجو» به جاي حرمت شكنان روز عاشورا، «مردم جهان» به جاي قدرت هاي استكباري زورگو و... به همين دليل هم بود كه اوباما با نام بردن علني از وي، اعلام كرد تحت تاثير حركت شجاعانه و ستايش برانگيز موسوي قرار گرفته است!

منبع: کیهان: 23 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.