شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

گذری بر سایت های خبری و گزیده ای از اخبار ورزشی ...
گذری بر سایت های خبری و گزیده ای از اخبار ورزشی

گذری بر سایت های خبری و گزیده ای از اخبار ورزشی از هئیت های مذهبی ورزشی گرفته تا فساد/دروغ و اعتراض!

ستون ورزش دیدگاه

 

گزارش ویژه:جذب بازیکن به جای اجاره منزل!

شما 10میلیون ودیعه را به ما برگردان ،وسایل موجود در آپارتمان ها را هم به قیمت مناسبی بردار وپولشان را به ما بده. از خیر اجاره هم بگذر واین 2میلیون و800هزار تومان را به باشگاه ما ببخش. ما هم قول می دهیم فصل بعد یکی از بستگان وآشنایان شما را به عنوان بازیکن جذب کنیم تا جبران شود

سايت گل - بعضی اوقات در این فوتبال اتفاقات جالبی رخ می دهدکه خواندنش خالی از لطف والبته افسوس نیست.
یکی از باشگاههای ریشه دار وپرقدمت فوتبال ما که یکی دوسالی است از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده در ابتدای فصل جاری برای کادرفنی خود که دو مربی غیر بومی بودند دودستگاه آپارتمان مبله اجاره می کند. هرکدام 5میلیون تومان ودیعه وماهیانه 700هزارتومان اجاره.تاکنون چهارماه از آن روز می گذرد ومربیان مذکور هم از آن تیم وآن شهر رفته اند ودرجای دیگری مشغول به کار هستند. مدیر عامل باشگاه هم عوض می شود وکسی هم برای تخلیه آپارتمانها اقدامی نمی کند.


 
مالک آپارتمانها که خود دفتر مشاور املاک هم داردبا باشگاه تماس می گیرد تا تکلیف 2ماه اجاره معوقه را روشن کند. مدیر عامل جدید یک دستگاه سواری به دنبال او می فرستد ومالک راهی باشگاه می شود. او 2ماه اجاره ماههای اول به مبلغ 2میلیون و800هزار تومان را دریافت کرده واز مجموع 4ماه 2ماه به میزان همین مبلغ را طلبکار است.
مدیر عامل در اتاق را می بندد وکلی عکس وبریده مجلات قدیمی را به او نشان می دهد که این باشگاه چه بوده وچه مقام هایی داشته. دستور می دهد یکدست لباس تیم را هم به مالک آپارتمان ها می دهند وبعد می گوید:این باشگاه در آستانه ورشکستگی است وآه ندارد که با ناله سودا کند.مردم مخارج مارا می دهند. شما 10میلیون ودیعه را به ما برگردان ،وسایل موجود در آپارتمان ها را هم به قیمت مناسبی بردار وپولشان را به ما بده. از خیر اجاره هم بگذر واین 2میلیون و800هزار تومان را به باشگاه ما ببخش. ما هم قول می دهیم فصل بعد یکی از بستگان وآشنایان شما را به عنوان بازیکن جذب کنیم تا جبران شود.
 
او توپ را به زمین مدیران قبلی می اندازد ومی گوید آقای ..... که مدیر بوده 3میلیارد باشگاه را بالاکشیده ودارد در فلان نقطه بالاشهر برج سازی می کند. مالک زیر بار این حرفها نمی رود وبا داد وفریاد دفتر باشگاه را ترک می کند.
او که قنبرزاده نام دارد به خبرنگار سایت گل می گوید:می خواهم به مدیری که انگ کلاهبرداری به او زده اند زنگ بزنم وهمه چیز را بگویم. در دادگاه هم شهادت می دهم.خودم هم چک های باشگاه را برگشت زده ام وحکم تخلیه را هم می گیرم
.
براساس قانون نمی توانم از ودیعه پول اجاره را بردارم چون به جای آن چک گرفته ام.حکم جلب مدیر عامل را هم می گیرم تا بدانند که مملکت بی قانون نیست.من که می دانم کل دارایی وبودجه یک فصل این باشگاه 3میلیارد نیست ودارد به ......تهمت می زند.
این هم از جوامع الحکایات فوتبال ما.

http://www.goal.com/iran/news/1825/

 

 

 

انتخاب مارادونا يك جريان‌سازي جعلي بود!

مشاور رئيس جمهوري و مدير عامل خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران(ايرنا) انتشار خبر انتخاب مارادونا به‌عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران را يك نمونه از جريان‌سازي‌هاي منفي خبري عليه ايران قلمداد كرد.

کد خبر: ۱۳۶۶۹۵

تاريخ: ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۸

علي‌اكبر جوانفكر كه به‌شيراز سفر كرده، در جمع خبرنگاران افزود: احتمال انتخاب مارادونا به‌عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال يك جريان‌سازي جعلي توسط رسانه‌هاي خارجي بود.

به گزارش (ايسنا) منطقه فارس، وي ادامه داد: رسانه‌هاي خارجي اين خبر را ساخته و سپس خودشان آن را تكذيب كردند و در اين راستا عبارات توهين‌آميزي در مورد ايران به‌كار بردند.

مشاور رئيس جمهوري و مدير عامل خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران(ايرنا) با تاكيد بر اين‌كه حمايت دولت از رسانه‌ها به عنوان يك هدف مهم در دستور كار دولت قرار داشته و دارد، در خصوص جريان‌سازي رسانه‌اي بيگانه هشدار داد.

http://www.tabnak.ir/fa/news/136695

 

فردوسی‌پور را ممنوع التصویر کنید!؟

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ممنوع التصویر شدن «عادل فردوسی‌پور» را خواستار شد.


رییس کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد شدید از مسائل مطرح شده توسط مجری برنامه 90 در برنامه دوشنبه گذشته،گفت: «فردوسی‌پور» در برنامه 90 هفته گذشته مطالبی را در خصوص تصمیم‌گیری‌های دولت و همچنین نمایندگان استان مرکزی بیان و اقدامات نمایندگان استان در جهت پرداختن به مسائل مردم را حرکت در جهت انتخابات و رای گرفتن عنوان کرد که جای تاسف داشت


عباس رجایی در گفت‌و‌گو با ایسنا ادامه داد:« واقعا جای تاسف است که رسانه ملی چیزی حدود سه ساعت را در اختیار حرف‌های بی‌ربط قرار می‌دهد و تاسف بارتر این که، رسانه ملی وقتی مسائل مهم و اساسی مملکت مطرح می‌شود و در واقع قرار است یک بحث محتوایی در صدا وسیما مطرح شود، برای یک دقیقه وقت اضافه هزار و یک اما و اگر می‌آورد.درعین حال حق نمایندگان استان مرکزی است که در دادگاه علیه این مجری طرح شکایت کنند


رجایی در پایان گفتممکن است از دیدگاه هر شخصی هر اقدامی در مملکت قابل تقدیر و بررسی باشد اما، آیا ما می‌توانیم هر نظر، نقد و بررسی شخصی را در یک برنامه زنده تلویزیونی در اختیار بینندگان قرار دهیم؟»

 

 

هرگز با مصلحت اندیشی قضاوت نکردم/ یک عذرخواهی به مردم بدهکارم

8:50:00 pm - 1389/ 9/ 27 : در تاريخ خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کامhttp://www.parsfootball.com/team-melli/43128.html?print

اندازه فونت :


داور فوتبال ایران با خداحافظی رسمی از صحنه قضاوت های بین‌المللی گفت: هر چند همواره قضاوتهایم در داخل کشور با انتقاداتی همراه بود ولی تمام توانم را برای ارائه بهترین قضاوتهای بین المللی انجام دادم و هرگز با مصلحت اندیشی داوری نکردم.

مسعود مرادی ضمن بیان این مطلب افزود: قضاوت در جام سوزوکی و دیدارتیم های فلیپین و اندونزی آنهم در حضور 100هزار تماشاگر خداحافظی باشکوهی از داوری بین المللی بود و در واقع کمیته داوران AFC با این انتخاب به نوعی قصد داشت از سالها حضور من در عرصه قضاوت‌های بین‌المللی قدردانی کند.

مرادی تاکید کرد: خوشحالم که با قضاوت این مسابقه بزرگ و پرتماشاگر ازعرصه داوری بین المللی خداحافظی کردم و امیدوارم نسل آینده داوران کشور به مراتب بهتر از من در مسابقات بزرگ بین المللی بدرخشند و نام داوری ایران را در جهان بلند آوازه کنند.

وی تصریح کرد: بعد از 11 سال حضور درعرصه بین المللی امروز حس بسیار خوبی دارم چرا که مسئولیت سنگینی از دوشم برداشته شد و بیبشتر از این بابت خوشحالم که در تمام این سالها آنچه در توان داشتم را برای مطرح کردن داوری ایران در سطح جهان بکار گرفتم .

مرادی با بیان اینکه تنها یک عذرخواهی به مردم و هموطنانم بدهکار می دانم اظهار داشت: در 11 سالی که در لیست بین المللی قرار داشتم نهایت توانم را برای ارائه بهترین قضاوت ها در سطح بین المللی بکارگرفتم و با وجود اینکه دوبار نامزد قضاوت در جام جهانی شدم  ولی نتوانستم در جام جهانی حاضر باشم و این تنها جای خالی در کلکسیون افتخارات داوری ام محسوب می شود و از این بابت از مردم عذرخواهی می کنم.

داور بین المللی فوتبال کشورمان در خصوص زمان خداحافظی از قضاوت های داخلی یادآور شد: با توجه به شرایطی که در فضای فوتبال کشور حاکم است در پایان لیگ دهم در این باره تصمیم گیری خواهم کرد ضمن اینکه طبق اساسنامه به لحاظ سنی قادر هستم تا سه سال دیگر در صحنه قضاوت های داخلی به قضاوت بپردازم.

وی در مورد پیوستن به جرگه مدرسان و ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: با دعوت AFC بلافاصله پس از بازنشستگی از قضاوت های بین المللی برای حضور در دوره مدرسان و ناظران داوری دعوت شدم که پس از جام ملتهای آسیا با شرکت در جلسه ای که در کوالالامپور مالزی برگزار خواهد شد، تلاش خواهم کرد تا تجارب خود را در سطح بین المللی در اختیار داوران فوتبال قرار دهم.

 

 

چهره های ورزشی کجا عزاداری می‌کنند؟

با آغاز ایام عزای حسینی(ع)، ورزشکاران در شب‌های پرشور دهه نخست محرم در هیات های عزاداری و در کنار مردم عزادار حاضر می شوند و در سوگ سالار شهیدان می نشینند.

به گزارش برنا، ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی در کنار مردم به عزاخانه ها می روند و در مجالس عزاداری حسینی حضور می یابند.

حضور ورزشکاران در مجالس عزادارای همواره از سوی مردم دیندار و عاشق اهل بیت مورد توجه قرار گرفته است.
در زیر به حضور ورزشکاران در هیات عزاداری امام حسین(ع) اشاره ای خواهیم داشت.

عزاداری پروین در تهران و رامسر
علی پروین سالهاست که یکی از سفره داران خاندان اهل بیت است.او در دهه اول ماه محرم در خانه خود هر شب میزبان عزاداران حسینی است و چهرهای مطرح ورزشی در مجالسی که پروین برگزار می کند شرکت می کنند.مراسم عزاداری به میزبانی پروین سالهاست که در منزل او واقع در لواسانات  برگزار می شود و  جمعی از مداحان اهل بیت نیز در این مجالس حاضر می شوند.

هم چنین برخی مدیران ارشد ورزشی نیز در مجالسی که به میزبانی پروین برپا شده حضور ثابت دارند.
این چهره همچنین در شهر رامسر مراسم عزاداری برپا می کند.

رضازاده پرچمدار هیات اباالفضلی ها
حسین رضا زاده در روزهای عزای امام حسین (ع) در اردبیل بسر می برد.او در هیات اباالفضلی های اردبیل شرکت می کند و یکی از اعضای ثابت این هیات قدیمی اردبیل است.

دادکان در بازار دنباله‌رو پدر
محمد دادکان هر سال در ایام عزای حسینی در هیات محبان زهرا که در بازار تهران برگزار می شود میزبان عزاداران و ورزشکاران است.

این هیات که بنیانگذارش مرحوم مصطفی دادکان بوده سالهاست که با مدیریت رییس اسبق فدراسیون فوتبال اداره می شود و اتفاقا یکی از شلوغ ترین هیات های پایتخت به شمار می آید.

مایلی‌کهن در محله قدیمی
محمد مایلی کهن سرمربی تیم فوتبال سایپا در هشت شب دهه نخست محرم  به محله جوادیه می رود و در هیات نادر فریاد شیران حضور می یابد.

او در  تاسوعا و عاشورا نیز به بازار تهران می رود و در مراسم های عزاداری مردم شرکت می کند.حاجی مایلی در روزهای پرشور تاسوعا و عاشورا گهگاهی به هیاتی واقع در خیابان گرگان محله قدیمی خود سری می زند.

عزاداری سپاهانی‌ها و قلعه‌نویی در اصفهان
امیر قلعه نویی از دو سال پیش که به اصفهان رفت به هیات حمید علیمی یکی از مداحان سرشناس و فوتبالدوست نصف جهان می رود.

او به همراه بازیکنان تیم سپاهان در این هیات عزاداری حضور می یابد.

قلعه نویی در تهران نیز همیشه شب های ماه محرم را در هیات محبان سید الشهدا سپری می کرد؛ هیاتی که از دوران کودکی به آن تعلق خاطر داشته است و یکی از اعضای قدیمی اش به شمار می رود.

کاظمی و چند چهره کشتی در هیات زینبیون
فرهاد کاظمی در ایام عزای حسینی در محله جوادیه مداحی می کند و در هیات زینبیون نقش پرنگی دارد.

غلامرضا محمدی،علیرضا دبیر و پژمان درستکار از اهالی کشتی هستند که سالهاست در این هیات حضور می یابند و در کنار مردم در مراسم سینه زنی شرکت می کنند.

هیات اول مظلوم میزبان کشتی گیران
هیات اول مظلوم که عباس جدیدی از قهرمانان کشتی در زمره بانیان آن قرار دارد، در ماه محرم میزبان عزاداران در خیابان پیروزی تهران است.

این هیات بیشتر چهره های کشتی کشور را به عنوان عزادار در دل خود جا می دهد.

تکیه فوتبالی‌ها و باستانی کاران
محمود خردبین سرپرست تیم پرسپولیس و مربیان استقلال و جمعی از باستانی کاران مطرح کشور هرشب در هیات سید الشهدا واقع در خیابان معلم تهران حضور می یابند.تعدادی از بازیکنان سرخابی نیز در هیات حاضر می شوند.

دایی در کنار اردبیلی‌های مقیم تهران
علی دایی آقای گل فوتبال جهان و سرمربی تیم پرسپولیس به هیات اردبیلی های مقیم تهران می رود و در شب های عزای حسینی کنار همشهری هایش عزاداری می کند.
براداران دایی نیز در این هیات حاضر می شوند.

شاغلام، مداح تکیه قدیمی فخرآباد شیراز
غلام پیروانی در ایام عزای حسینی هیچ سراغی از فوتبال نمی گیرد و تنها در مراسم عزاداری شرکت می کند.شاغلام در هیات بنی هاشم محله فخر آباد شیراز مداحی می کند و برادران پیروانی(افشین و امیر حسین) نیز به همراه تعدادی از بازیکنان برق و مقاومت شیراز نیز در این هیات حضور می یابند.

والیبالی ها در شهر ری
هیات مکتب القرآن متوسلین حضرت علی اکبر شهر ری نیز هر شب  میزبان اهالی خانواده والیبال است.ملی پوشان والیبال در کنار مردم عزادار شهر ری در این مجلس پرشور حسینی شرکت می کنند.
 
این هیات در مجاورت حرم عبدالعظیم واقع شده است.

سرخپوشان قدیمی در جیحون
بازیکنان سالهای گذشته تیم پرسپولیس در ایام سوگواری امام حسین(ع) به هیات محبان حسینی می روند.محل برگزاری این هیات در خیابان جیحون تهران است.

کفاشیان و یزدانی خرم به یک منطقه می روند
محمد رضا یزدانی خرم رییس فدراسیون کشتی در شب های دهه نخست ماه محرم در هیات نوباوگان قنات آباد واقع در میدان محمدیه(اعدام سابق) شرکت می کند.

همین طور علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال نیز در هیات امام علی(ع) این منطقه می رود.

عزاداری علی کریمی و چند پرسپولیسی در چیذر 
 علی کریمی،سپهرحیدری،شیث رضایی،حمید علی عسگر در مراسم عزاداری در امام زاده علی اکبر(ع) چیذر تهران که با مداحی محمود کریمی همراه است حضور می یابند.

ضمنا محمد پنجعلی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال  و برخی از همبازیان سابقش  به یک هیات قدیمی درخیابان گرگان می روند و غلامعلی کویتی پور مداح نام آشنای کشور چند شب از دهه اول محرم را به دعوت این چهره های فوتبالی در هیات مذکور نوحه سرایی می کند.

هیات ورزشکاران
هیاتی به نام هیات ورزشکاران واقع در میدان اصلی شهر ری با حضور پهلوانان و ورزشکاران در شب های سوگواری سید الشهدا برپا می شود که همواره ورزشکاران مطرح شهرری پای ثابت آن هستند. حسین اوجاقی،حمید سوریان و تعدادی از ورزشکاران سرشناس در این هیات حضور ثابت دارند.

جمعی از قهرمانان مسابقه قویترین مردان ایران نیز در این هیات حضور می یابند

 

کد خبر:72925 - ورزش

 

 

 

خداحافظي عنایت با کمیته داوران؛ ترابيان در اتاق انتظار

گروه ورزش- اشتباهات سرسام آور برخی داوران فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ برتر در فصل جاری منجر به خسارت سنگین برخی تیم‌های لیگ برتری شده به همین دلیل در شرایط کنونی هیچ کس از وضعیت عملکرد داوران فوتبال ایران به طور کامل رضایت ندارد، نارضایتی اهالی فوتبال به ویژه مدیران، مربیان و سرپرستان تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر موید این مساله است که در شایط کنونی کسی از مردان سیاه پوش فوتبال ایران راضی نیست و تعداد مخالفان و منتقدان کمیته داوران به مراتب بیشتر از موافقان این گروه است.

به گزارش رجانيوز، اوج گرفتن اعتراض‌ها به عملکرد داوران از حد معمول خود خارج شده و برخی تیم‌های زیان دیده از تصمیمات اشتباه داوران ایران با نامه نگاری از مسوولان ارشد ورزش کشور استمداد خواستند تا شاید آنها به حق از دست رفته آنها رسیدگی کنند،ارسال نامه اعتراضی باشگاه پرسپولیس به مدیران سازمان ورزش ایران و مسوولان فدراسیون فوتبال یکی از نمونه‌های مصداقی این ماجراست تا مشخص شود شرایط موجود در کمیته داوران فدراسیون فوتبال به هیچ وجه برای فوتبالی‌ها قانع کننده نیست.

همزمان با این واکنش‌های اعتراضی، کارشناسان شناخته شده داوری فوتبال ایران هم بررغم این که با یکدیگر اختلاف نظر زیادی داشتند بر سر این مساله اتفاق نظر داشتند که رفتارها و تصمیمات برخی داوران در نتایج بازی‌ها تاثیرگذار بوده و این مساله در صورت تداوم به فاجعه‌ای منجر خواهد شد که بدون تردید زیان آن برای فوتبال ایران بسیار زیاد خواهد بود. با وجود این شرایط مدیران فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند برای پایان دادن به این اتفاقات تصمیمی جدی اتخاذ کنند تا سقف انتقادات وارده کاهش یابد.

هرچند از تصمیم گیری مسوولان فدراسیون فوتبال اطلاع دقیقی وجود ندارد اما بر اساس برخی اخبار گفته می‌شود مدیران فدراسیون فوتبال تصمیم دارند برای جبران اتفاقات تلخ داوری تغییراتی را در راس کمیته داوران فدراسیون فوتبال صورت دهند تا از این پس اعتراض به داوری‌های بازی‌های لیگ برتر کاهش یابد. در همین خصوص یک مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار ما می‌گوید:« متاسفانه عملکرد داوران به گونه‌ای بود که برخی تیم‌ها به شکل ناجوانمردانه‌ای از اشتباهات داوری ضربه خورده‌اند، به طور مثال باشگاه پرسپولیس و باشگاه شاهین بوشهر لطمات حبران ناپذیری از اشتباهات داوری متحمل شده‌اند که این اتفاقات در صورت تداوم به سود فوتبال و باشگاه‌های حاضر در بای‌های لیگ برتر نیستف به همین دلیل اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم دارند روز یکشنبه با تشکیل جلسه‌ای اضطراری در خصوص این ماجرا تصمیم گیری کنند که پیش بینی می‌شود این تصمیم گیری منجر به برکناری مسعود عنایت شود

این فرد که تمایل به ذکر نامش ندارد؛ در ادامه توضیحات خود می‌گوید:« اگر تصاویر اشتباهات داوری در لیگ برتر ایران برای فدراسیون جهانی فوتبال ارسال شود آینده داوری ایران به خطر خواهد افتاد و فدراسیون جهانی فوتبال دیگر برای داوران فوتبال ایران اعتبار گذشته را قائل نیست از این رو باید قبل از وقوع فاجعه جلوی آن گرفته شود تا فوتبال ایران از این ناحیه دچار خسارت نشود

در شرایطی که این مقام آگاه از تغییر احتمالی در کمیته داوران فدراسیون فوتبال خبر می‌دهد، صبح امروز در راهروهایی فدراسیون فوتبال شنیده شد هیات رئیسه فدراسیون فوتبال قصد دارد در جلسه روز یکشنبه خود جانشین مسعود عنایت را به عنوان سرپرست موقت به جامعه داوری معرفی کند تا پس از گذشت چند روز از این اتفاق رئیس فدراسیون فوتبال ابلاغ رسمی او را به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال صادر کند.
با انتشار این خبر در محافل خبری بسیاری از کارشناسان داوری اعلام کردند هیات رئیسه فدراسیون فوتبال باید قبل از تصمیم گیری برای انتخاب جانشین مسعود عنایت بهتر است قوانین جدید داوری را به خوبی مطالعه کنند تا فرد جدیدی که قرار است هدایت کمیته داوران را در دست گیرد با معیارهای مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال همخوانی لازم را داشته باشد.

با قطعی شدن تغییرات در کمیته داوران فدراسیون فوتبال برخی محافل خبری مدعی شدند برکناری مسعود عنایت از کرسی ریاست فدراسیون فوتبال سرآغاز تغییرات جدید در فدراسیون فوتبال خواهد بود چون قرار است بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته در برخی کمیته‌های دیگر فدراسیون فوتبال هم تغییراتی صورت پذیرد تا شاید به این شکل در نوع عملکرد کمیته‌های فدراسیون فوتبال تحولاتی صورت پذیرد، از برکناری قریب‌الوقوع عباس ترابیان از سرپرستی کمیته روابط امور بین‌الملل به عنوان دومین تغییر اساسی در فدراسیون فوتبال نام برده می‌شود، اتفاقی که زیاد هم عیر منتظره نیست چرا که از چند هفته قبل فردی به عنوان آلترناتیو سرپرست فعلی کمیته روابط امور بین الملل در این کمیته مشغول به کار شده و قرار است پس از اشراف کامل به مسائل اداری کمیته امور بین الملل به طور رسمی جانشین ترابیان شود. اخباری دیگری هم از تغییرات قریب الوقوع شنیده می‌شود که ظرف روزهای آینده بدون شک اخبار آنها را مطالعه خواهید کرد.

کد خبر:72987 - http://rajanews.com/detail.asp?id=72987

 

 

 


  اشکان دژاگه: نمی توانم تیم ملی را در جام ملتهای آسیا همراهی کنم!

اشکان دژآگه بازیکن ایرانی الاصل تیم وولفسبورگ آلمان از تصمیم خود مبنی بر همراهی تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا منصرف شد و بدین ترتیب قطبی نمی تواند روی این بازیکن حساب کند. دژاگه درباره حضور در تیم ملی ایران

به گزارش خبرگزاری ها،عصر پنجشنبه گذشته و پس از حضور افشین قطبی در تمرین تیم آلمانی ،سایت کیکر مصاحبه اشکان دژاگه با سایت باشگاه ولفسبورگ را در صفحه نخست خود قرار داد . اشکان در مصاحبه با سایت باشگاه ولفسبورگ گفت:« نمی توانم در جام ملتهای آسیا همراه تیم ملی ایران باشم و برای شرکت در تمرینات تیم ملی ایران نیاز به زمان بیشتری دارم. من نیم فصل خوبی را در تیمم پشت سر نگذاشته ام و امید به حضوری ثابت در دور برگشت دارم. یک ماه دوری از تمرینات تیم وولفسبورگ شانسم را برای بازی در تیم باشگاهی ام کم می کند و چون باشگاهم با این جدایی مواق نیست فکر می کنم بهتر است در زمانی دیگر به تیم ملی ایران فکر کنم.» مصاحبه ای که در بخش هایی از آن آمده اگر اشکان در بازی های جام ملت های آسیا شرکت کند نه فقط تمرینات آماده سازی زمستانی تیم که سه هفته از بازی های دور برگشت را هم ممکن است از دست بدهد. او در این باره می گوید:« خیلی سخت است که دوباره بتوانم شرایطم را در تیم بهبود ببخشم و این ریسکی بزرگ برایم می تواند باشد . به همین دلیل شاید بهتر باشد در زمانی مناسب تر به فکر بازی در تیم ملی ایران باشم نه در شرایطی که باشگاه مایل به این اتفاق نیست

 دژاگه آخرین سال قراردادش با وولفسبورگ را سپری می کند و در نیم فصل ابتدایی تنها 3 بازی در ترکیب ثابت برای تیمش بازی کرده ، با این مشکل روبروست که استیو مک کلارن سرمربی انگلیسی تیمش حاضر نیست در نیم فصل دوم روی بازیکنی حساب کند که قرار است یک ماه در ژانویه تمرینات تیم را ترک کند. این مربی درحالی که قطبی برای دیدن اشکان با هماهانگی تیم آلمانی راهی وولفسبورگ شده در بازی با دورتموند به این بازیکن حتی برای ثانیه ای بازی نداد و قطبی تنها دو بار توانست تمرینات اشکان را از نزدیک تماشا کندخسرو والی زاده ، مدیر رسانه ای تیم ملی نیز درباره این موضوع گفت:« تیم ولفسبورگ علاوه بر دژآگه یک بازیکن آسیایی دیگر به نام "ماکوتو هاسبه" دارد که او نیز همچون اشکان باید برای جام ملت‌های آسیا از تیم ولفسبورگ جدا شود. با توجه به تداخل دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان با آغاز نیم فصل دوم بوندس‌لیگا این احتمال وجود.

چرا نماينده‌هاي تهران در مجلس سكوت كرده‌اند؟

شماره خبر :17264

 

معاون اداري، مالي اتحاديه باشگاه‌هاي ايران با اشاره به انتقال تيم نفت تهران به اراك گفت: نماينده‌هاي تهران در مجلس كجا هستند؟ اعضاي شوراي شهر حبيب کاشاني، عليرضا دبير، بيادي و قاليباف چرا سكوت كرده‌اند؟ چرا اين‌ها هيچ واكنشي به انتقال تيم‌هاي تهراني به شهرستان‌ها نشان نمي‌دهند؟ مگر مردم تهران از سرزميني ديگر به ايران آمدند. مگر نه اين که پرخطرترين استان کشور از نقطه نظر آسيب هاي اجتماعي و تهديدات جوانان استان تهران است؟ به آمار بزهکاري هاي اعلام شده توسط نيروي انتظامي توجه‌اي کرده‌ايد؟ تهران 17 ميليون نفر جمعيت دارد که 65 درصد آن جامعه جوان هستند. چيزي که براي اوقات فراغت اين جوانان نداريم، اين چند باشگاه تهراني را هم بگيريد تا آن را به يک جهنم واقعي تبديل کنيد. يك چهارم جمعيت ايران در پايتخت زندگي مي‌کنند. اين بدان معناست كه در ليگ 18 تيمي 5 تيم تهراني باشند. اين نص صريح قرآن است كه مي‌گويد " و ان ليس للانسان الا ماسعي "( هر چيزي براي كسي است كه براي آن سعي و کوشش كرده است). از نظر اخلاقي نيز اين غصب اموال مردم تهران است که اگر از مراجع عاليقدر استفتاء شود، قطعا مسئله خواهد داشت.

وي افزود: تيم نفت با تلاش جوانان تهراني از ليگ‌هاي بسيار پايين به ليگ برتر آمده و معلوم نيست با چه انگيزه‌اي اين تيم را به اراك انتقال مي‌دهند. مطمئن هستم اگر اين شيوه ادامه پيدا كند تا چند وقت آينده پرسپوليس و استقلال و تيم‌هاي ديگر تهراني هم به ساير استانها مي‌روند. از قديم گفته اند که چشمه بايد از درون جوشش کند نه اينکه در آن آب بريزند.

درودگر ادامه داد: اگر نماينده‌هاي مردم اراك مي‌خواستند شهرشان در ليگ برتر نماينده داشته باشد بايد از تيمي مانند شن‌سا حمايت مي‌كردند كه تيم فوتسالش قهرمان آسيا شد، چند دوره قهرمان ايران شد اما مالك اين باشگاه تمام هستي‌اش را براي فوتسال و فوتبال استان از دست داد و اين دوستان به روي خودشان نياوردند. شما چه حمايتي از شن سا و هپکو و آلومينيوم کرديد که مي‌خواهيد از نفت کنيد. من در شگفتم كه چرا نماينده‌هاي تهران سكوت كردند و واكنش نشان نمي‌دهند. حبيب كاشاني كه عضو شوراي شهر است و به رييس جمهور هم نزديك است بايد با ايشان صحبت كند. برخي اين تصميم را به رييس جمهور منتسب مي‌کنند ولي اين مسئله در هيات وزيران طرح و مشخص است که با اطلاعات غلط به نتيجه غلط رسيده اند.

وي درپاسخ به اين سوال كه هدف انتقال تيم‌ها به شهرستان‌ها تمركززدايي از پايتخت است، گفت: اگر عدالت اين است كه بايد تيم‌هاي ليگ برتري درسراسر كشور پخش شوند. همه شهرها از جمله كردستان، لرستان، کرمانشاه، بندرعباس، يزد، خراسان شمالي، جنوبي، رضوي، زنجان، آذربايجان غربي، فارس، گيلان، گلستان، سيستان و بلوچستان، اردبيل و استان پهناور مازندران هم بايد در ليگ برتر نماينده داشته باشند اما اين كار نه عادلانه است نه قرآني و نه كارشناسي. يک تيم ورزشي متشکل از يک گروه انسان است نه زمين و در و ديوار و هر کدام حقوقي دارند که از آن محروم مي‌شوند. خدا رحمت کند مرحوم منصور امير آصفي، حسين پرورش و ممد نوعي را، که در تهران کار مي‌کردند و استعداد پرورش مي‌دادند. تيم نفت ثمره تلاش مربيان تيمهاي مختلف تهراني است که حاصل آن در آن تيم تهراني خلاصه شده بود.

وي افزود: آقايان احمدي و قمري نماينده مردم اراك و مديركل تربيت بدني استان مركزي مي‌گويند يكسال است كه برروي انتقال نفت اراك كار كارشناسي صورت گرفته اين در حاليست كه نفت تازه شش ماه است كه به ليگ برتر آمده است. چگونه براي مطلبي که حادث نشده کار کارشناسي انجام داده ايد. واقعا اگر اين دوستان دلشان مي‌سوخت كه بايد استانشان در ليگ برتر نماينده‌اي داشته باشد اجازه نمي‌دادند مرتضوي نژاد و شن‌سا به خاك سياه بنشينند.

معاون اتحاديه باشگاه‌هاي ايران با اشاره به انتقال‌هاي قبلي گفت: صبا در تهران تمرين مي‌كند و در قم بازي مي‌كند. پيكان در تهران تمرين مي‌كند و بازي‌هايش در قزوين برگزار مي‌شود. راه‌آهن شهرري هم كه تا به حال يك بازي در شهر ري نكرده است. فوتبال مگر نمايش خانه است كه اعضايش را براي انجام بازي‌هايشان به اين شهر و آن شهر مي‌برند.

http://www.navad.net/Newsprint.aspx?NewsID=17264

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.