شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمايت 4 مقام عاليرتبه آمريكايي از مجاهدین و براندازي در ايران

فارس

خبرگزاري فارس: يك گروه 4 نفره از مقامات عاليرتبه آمريكايي در سخنراني خود در نشستي ضدايراني در پاريس با بيهوده خواندن سياست "باراك اوباما " در قبال ايران خواستار حمايت فني و محرمانه واشنگتن از گروهك تروريستي منافقين و تقويت مخالفان ايران براي براندازي دولت در تهران شدند.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "واشنگتن‌پست "، گروهي از جمهوري‌خواهان برجسته آمريكا كه در دولت‌هاي سابق آمريكا مسئوليت‌هايي در حوزه امنيت داخلي بر عهده داشته‌اند با حضور در نشست كميته فرانسوي "براي ايران دموكراتيك " در پاريس، متعلق به گروهگ تروريستي مجاهدين خلق [منافقين]، بشدت از سياست "باراك اوباما " رئيس‌جمهور آمريكا در قبال ايران انتقاد و اعلام كردند كه سياست اوباما در قبال تهران به هيچ عنوان نمي‌تواند برنامه هسته‌اي ايران را متوقف كند.
"رادولف جولياني " شهردار اسبق نيويورك، "تام ريج " وزير كشور اسبق آمريكا، "فرانسس تاونسند " مشاور سابق امنيت ملي كاخ سفيد و "مايكل موكاسي " دادستان كل سابق آمريكا از جمله جمهوري‌خواهان سرشناس آمريكا بودند كه در اين نشست حاضر شدند.
اين جمهوريخواهان آمريكايي همچنين در اين نشست از دولت اوباما درخواست كردند تا نام گروهك تروريستي منافقين را از فهرست سازمان‌هاي تروريست خارجي آمريكا حذف و اين گروهك را براي براندازي دولت تهران تقويت كند.
دادستان كل سابق آمريكا به طور خاص در نشست اخير اين بنياد فرانسوي به صراحت از دولت اوباما خواست تا تمام حمايت‌هاي فني و محرمانه لازم براي كساني كه براي پايان دادن به ظلم در ايران مبارزه مي‌كنند، را فراهم آورد.
وي در ادامه تأكيد كرد: اقدامات كنوني اوباما هيچ فايده‌اي جز اين ندارد كه تنها مانعي موقت براي توسعه برنامه هسته‌اي ايران ايجاد كند.
بنا بر اين گزارش، اين چهار جمهوريخواه برجسته آمريكايي همگي در سخنراني‌هاي خود در نشست اخير در فرانسه گروهك تروريستي منافقين را هم‌رديف با مخالفان در ايران قرار دادند و بر حمايت دولت آمريكا از مخالفان در ايران براي براندازي دولت "محمود احمدي‌نژاد " رئيس‌جمهور ايران تأكيد كردند.
علاوه بر اين، "تام ريج "، "جان بولتون "، "فرانسس تاونسند " و "مايكل موكاسي " از مقامات عاليرتبه آمريكا كه همگي در دوران رياست‌جمهوري "جرج بوش " فعاليت مي‌كردند يك هفته پيش نيز در سمپوزيومي با عنوان "مبارزه و مهار تهديدهاي هسته‌اي و تروريستي ايران: گزينه‌هاي سياسي آمريكا چه چيزهايي است؟ " از دولت "باراك اوباما " رئيس‌جمهور كنوني آمريكا درخواست كردند تا گروهك تروريستي منافقين را از ليست سياه تروريستي آمريكا حذف كرده و از تغيير نظام در ايران حمايت كند.
بر اساس اين گزارش، گروهك تروريستي منافقين در 8 اكتبر 1997 در دوران رياست‌جمهوري "بيل كلينتون " توسط وزارت خارجه آمريكا بعنوان سازمان تروريستي خارجي معرفي شد و در سال‌هاي پس از آن در دولت جرج بوش نيز سازماني تروريستي معرفي شد.
اين در حالي است كه مباحثي در خصوص حمايت پشت پرده دولت آمريكا از اين گروهگ تروريستي مطرح بود.
مقامات آمريكايي در شرايطي براي خارج كردن نام گروهك ترويستي منافقين از فهرست گروه‌هاي تروريستي در آمريكا تلاش مي‌كنند كه پارلمان اروپا نيز در اوايل ماه جاري با صدور قطعنامه‌اي از وزارت امور خارجه آمريكا خواست تا نام گروهك منافقين را از فهرست سازمان‌هاي تروريستي خارج كند.

منبع: خبرگزاری فارس: 2 دی 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.