شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حسن حبیبی:در ایران با شیر یا خط مربی را انتخاب می کنند!
در ایران با شیر یا خط مربی را انتخاب می کنند!

حسن حبیبی:

در ایران با شیر یا خط مربی را انتخاب می کنند!

از مدیریت فوتبال در ایران انتقاد می کند و می گوید که نمی داند چه ملاکی برای انتخاب مربیان در فوتبال ایران وجود دارد.

خبرآنلاين: حسن حبیبی پیشکسوت فوتبال ایران و مردی که سالها پیش سرمربی تیم امید بوده است در واکنش به انتخاب هومن افاضلی به عنوان مربی تیم امید می گوید:«من درست نمی دانم چه چیزی باید بگویم اما خود هومن افاضلی پسر خوبی است،باسواد است و زبان را هم خوب می داند.او آنالیزور علی دایی هم بوده است اما من نمی دانم باید چطور در مورد او و تیم امید حرف بزنم.

حبیبی که نمی خواهد سر انتقاد را باز کند ادامه می دهد:«سالهاست که سیاست فدراسیون فوتبال همین است.اصلا دوست ندارم نامی از کسی ببرم.اما سالهای قبل انتخاباتی بدتر از این را انجام می دادند که سرمربی می آمد،کاری نمی کرد و می رفت!بی آنکه آبی از آب تکان بخورد.سالهای سال است که انتخابات در فدراسیون ما شیر یا خطی شده است،دونفر را انتخاب می کنند و اگر شیر آمد آقای ایکس و اگر خط آمد که آقای ایگرگ را انتخاب می کنند.نمی دانم بگویم زدو بند است یا چیز دیگری!هرچیزی بگویم تهمت می شود.فقط نمی دانم ملاک انتخاب در فدراسیون این مملکت چه چیزی است.آقایان هنوز به این جمع بندی نرسیده اند که یک سرمربی خوب بیاورند و چند سال به او زمان بدهند تا تیم را راهی المپیک کند

حبیبی با بیان اینکه مدت ها است بی خیال فوتبال ایران شده است ادامه می دهد:«دیگر فوتبال ایران برایم بی اهمیت شده است.یا به اتفاقات آن می خندم و یا اعصابم خورد می شود.بنده خدا غلام پیروانی را کاری کردند که برود و پشت سرش را هم نگاه نکند.او با آن همه تجربه و سالها بازی کردن در فوتبال را کنار گذاشتند و حالا هم انتظاردارند تیم راهی المپیک شود.ما که امیدواریم این اتفاق بیفتد اما تا زمانی که مدیریت ورزش ما درست نشود حتی آوردن مربی خارجی هم نمی تواند مرهمی باشد بر زخم های فوتبال ایران.

http://rajanews.com/detail.asp?id=73968

 

 

محمدی در گفتگو با مهر: آذرشکیب بدون هماهنگی به آذربایجان رفته است/ نمی‌تواند برای آنها کشتی بگیرد سرمربی تیم ملی کشتی آزادگفت: محمدرضا آذرشکیب کشتی گیر سنگین وزن ایران بدون هماهنگی با ما در رقابتهای قهرمانی آذربایجان به میدان رفته است.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: سید محمدرضا آذرشکیب کشتی گیر آزادکار وزن 120 کیلوگرم کشورمان که بتازگی در رقابتهای قهرمانی آذربایجان به مقام قهرمانی رسیده است بدون هماهنگی با کادر فنی در این مسابقات شرکت کرده است.

دارنده دو مدال نقره جهان ادامه داد: باید این کشتی گیر به ایران بازگردد تا با گفتگو دلایل وی برای این مسئله مشخص شود تا در نهایت فدراسیون کشتی در مورد این کشتی گیر تصمیم گیری  کند.

دارنده دو مدال برنز جهان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به قوانین فیلا یک کشتی گیر که می خواهد برای کشور دیگری بجز کشور خود به  میدان برود باید حداقل دوسال در هیچ مسابقه ای بین المللی شرکت نکرده باشد ولی آذرشکیب اردیبهشت ماه امسال در رقابتهای قهرمانی آسیا برای تیم ایران به میدان رفته بود و بهمین دلیل نمی تواند تا 17 ماه آینده برای آذربایجانی ها در هیچ مسابقه ای رسمی شرکت کند.

سید محمد رضا آذرشکیب کشتی گیر آزادکار وزن 120 کیلوگرم کشورمان و دارنده مدال نقره جوانان جهان روز شنبه با پیروزی بر رودریگوئز کشتی گیر سرشناس کوبایی در رقابتهای قهرمانی آذربایجان به مقام قهرمانی رسیده بود.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1217990

 

 

حمایت امیر قطر از سعیدلو در انتخابات AFC

علی سعیدلو معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی صبح امروز با شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر دیدار و حمایت وی را برای شرکت خود در انتخابات AFC جلب کرد.

به گزارش مهر، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی کشورمان تاکید کرد: ما همواره از دیدار و ملاقات با برادران ایرانی مسرور و خوشحال می شویم و دیدارها و ملاقات‌های خوبی نیز در سفر اخیرم به تهران با مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران داشتم.

امیر قطر خاطر نشان کرد: در مورد حمایت ایران از برگزاری جام جهانی در قطر نیز مذاکرات خوبی در تهران با آقای دکتر احمدی نژاد صورت گرفت و ما از کمک و حمایت‌ها و تشریک مساعی و مشارکت دولت و مردم ایران به ویژه شرکت‌های ایرانی برای برگزاری موفقیت آمیز این تحول مهم ورزشی استقبال می کنیم.

وی تاکید کرد: توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران در راستای مصالح و منافع دو کشور و همه کشورهای منطقه است و توسعه و تعمیق روابط در عرصه‌های اقتصادی و ورزشی می تواند تقویت و تثبیت کننده روابط سیاسی بین کشورها باشد و از این رو لازم است تا حضور و هماهنگی و همکاری بین دو کشور به ویژه بین بخش‌های خصوصی و نیز فدراسیون‌های ورزشی دو کشور افزایش یابد.

امیر قطر با ابراز خرسندی از نامزدی رئیس سازمان تربیت بدنی کشورمان در انتخابات AFC گفت: از اینکه شما به این قضیه مهم ورود کرده‌اید بسیار خوشحال و خرسندم و قطعا اینجانب تلاش می کنم تا حمایت‌های لازم از شما در این انتخابات صورت گیرد.

شیخ حمد آل ثانی گفت: همچنین ما از حضور شرکت‌های ایرانی در زمینه تدارکات قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ استقبال کرده و تلاش می کنیم حمایت‌های لازم از شرکت های ایرانی صورت پذیرد تا با کمک شما برای برگزاری مطلوب جام جهانی ۲۰۲۲ از هر نظر آماده شویم چرا که میزبانی موفق ما به اعتبار ورزش و فوتبال آسیا می انجامد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی کشورمان در ابتدای این دیدار که در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه در کاخ "وجبه" شهر دوحه انجام شد ضمن ابلاغ سلام‌ها و درودهای دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان به امیر قطر کسب میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2022 توسط قطر را به امیر و دولت و مردم قطر تبریک و تهنیت گفت و خاطر نشان کرد: این تنها یک تحول و حادثه صرف ورزشی نیست بلکه امروزه کسب موفقیت درعرصه ورزش نشانگر توفیق و کارآمدی کشورها و دولت‌هاست و کسب میزبانی جام جهانی نیز ناشی از رویکرد و نگاه صحیح شما به صلح و دوستی در منطقه و ابزاری در جهت تحقق این صلح و ثبات و امنیت در منطقه است و در ایران نیز با اهتمام ویژه و خاص ریاست محترم جمهور و اختصاص بودجه کافی و سیاست گذاری و برنامه ریزی مناسب شاهد دستاوردها و موفقیت‌های زیاد و ارزشمندی در عرصه ورزش همانند کسب مدال‌های رنگارنگ در مسابقات گوانگجو و کسب رتبه چهارم بود که افتخاری برای ایران و همه کشورهای منطقه است.

سعیدلو افزود: خوشبختانه و همانطور که از فضای ملاقات‌ها و مذاکرات سران دو کشورهم مشهود است روابط بسیار خوب و صمیمی بین تهران و دوحه در همه ابعاد وجود دارد و امیدواریم شاهد توسعه و گسترش همکاری‌ها و روابط در عرصه‌های مختلف ورزشی هم باشیم.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: امروزعزم و اراده و اهتمام جدی از سوی دوستان قطری با توجه و اهتمام جنابعالی برای توسعه روابط در ابعاد دوجانبه و نیز درسطح منطقه شاهد هستیم و قطر نقش خوبی در عرصه منطقه‌ای در جهت حمایت و دفاع از مسائل جهان اسلام و صلح و ثبات در منطقه ایفا می کند که شایسته تقدیر است.

معاون رئیس جمهوربا اشاره به ابتکار قطر دربرگزاری قریب الوقوع همایش بین المللی حمایت از قدس درقطر آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای حمایت و مشارکت فعال در این همایش در راستای مواضع اصولی خود در حمایت و دفاع از قضیه فلسطین اعلام کرد.

رئیس سازمان تربیت بدنی کشورمان همچنین آمادگی کشورمان را برای حمایت و مشارکت جهت برگزاری هرچه بهتر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اعلام کرد و خواستار توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه و همچنین همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های ورزش بین المللی به ویژه در سطح کنفدراسیون فوتبال آسیا شد.
http://rajanews.com/detail.asp?id=73938 

 

فتح‌الله‌زاده در نشست اتحادیه:

حاضرم 100 میلیارد تومان برای راه‌اندازی شبکه ورزش بپردازم!

سرپرست باشگاه استقلال با بیان اینکه نباید تنها مسابقات تیم های استقلال و پرسپولیس پخش شود، گفت: حاضرم برای راه اندازی شبکه ورزش 100 میلیارد تومان بپردازم.

به گزارش مهر، علی فتح الله زاده در حاشیه یازدهمین مجمع عمومی اتحادیه فوتبال باشگاه های کشور ضمن بیان مطلب فوق گفت: جوانها فوتبالدوست دوست دارند همه بازیها را ببینند و تنها نباید بازی استقلال و پرسپولیس به صورت زنده از تلویزیون پخش شود من خودم همیشه تمام بازیها را نگاه می‌کنم من که این گونه باشم شما ببینید جوانان چقدر علاقه مند هستند.

وی اضافه کرد: ما به عنوان مسئولان در باشگاه ها درگیر مسائل اجرایی هستیم و بهتر است اتحادیه فوتبال در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

سرپرست باشگاه استقلال گفت: من حاضرم 100 میلیارد تومان برای تاسیس شبکه ورزش بدهم تا همه بازیها و مسابقات در آن به صورت زنده پخش شود. البته دنبال مسائل سیاسی نیستم و تنها می خواهم با این کار به علاقه مندان در فوتبال کمک کنم. حتی حاضریم از صدا و سیما ناظری برای ما گذاشته شود زیرا هدف ما تنها خدمت به ورزش فوتبال است

فتح الله زاده در پایان گفت: ارگانی مثل سازمان ملی جوانان 60 میلیارد تومان بودجه می گیرد که جوانان را جذب کند اما برای جوانان کار لازم را انجام نمی دهد. اما فوتبال دارد جوانان را جذب می کند.

http://rajanews.com/detail.asp?id=73788

سازمان ليگ ميزبان هيات مذهبي خواهد بود

سازمان ليگ فوتبال حرفه‌اي روز چهارشنبه ميزبان هيات مذهبي جامعه اسلامي فوتبال است.

حميد رضا احمدي رئيس كميته فرهنگي سازمان ليگ در گفت و گو با فارس اظهار داشت: هيات مذهبي جامعه اسلامي فوتبال متوسلين به امام حسن مجتبي (ع) در نظر دارد چهاردهمين جلسه خود در سالروز شهادت سفير قافله‌سالار خونبار كربلا سيد العابدين و زين الصالحين حضرت علي بن الحسين (ع) به ميزباني سازمان ليگ برگزار كند.

وي ادامه داد: اين مراسم در حسنيه نو الائمه واقع در خيابان شيخ بهايي جنوبي و خيابان ايرانشناسي خيابان يكم برگزار مي‌شود و از تمامي اهالي فوتبال دعوت مي‌شود در اين محفل نوراني رونق افزاي جمع عزاداران و متوسلين به ائمه اطهار باشند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/138479

خبرگزاري فارس: سرمربي فولاد خوزستان گفت: نمي‌توانم بگويم چقدر اين فوتبال كثيف است.

به گزارش خبرگزاري فارس، مجيد جلالي پس از شكست 3 بر 2 مقابل سپاهان با حضور در كنفرانس مطبوعاتي در شرايطي كه بغض كرده بود اظهار داشت: نسبت به بازي معترض هستم و اصلاً قادر به صحبت نيستم.
وي افزود: يك حرف دارم و مي‌خواهم بگويم كه ما را هم نگاه كنيد. ما هم تيم فولاد خوزستان هستيم و لطفاً كمي هم ما را ببينيد.
جلالي پس از بيان اين مطالب در شرايطي كه خبرنگاران درخواست پاسخگويي از وي را داشتند با ناراحتي و چشمان اشك‌بار از اتاق كنفرانس خارج شد.
وي پس از ترك سالن كنفرانس راهي رختكن تيم فولاد شد و پس از لحظاتي درحالي كه ورزشگاه را ترك مي‌كرد در مصاحبه با تعدادي از خبرنگاران درباره اين ديدار عنوان كرد: دلم خون است از بي‌عدالتي و ظلمي كه به‌نام فوتبال به ما وارد مي‌شود.
جلالي افزود: من در گوشه‌اي از مملكت زندگي‌ام را گذاشتم و هر بار ما را با مسئله‌اي روبرو مي‌كنند. يك‌بار به زمين آب مي‌بندند و در جايي ديگر حق ما را مي‌خورند.
سرمربي فولاد خوزستان خاطرنشان كرد: قطعاً سناريويي در قضاوت داوران وجود دارد. اگر عشق و زندگي من فوتبال نبود از اين ورزش مي‌رفتم ولي چه‌كنم كه دلم مخزن الاسرار است و نمي‌توانم بگويم چقدر اين فوتبال كثيف است.

http://www.jehanevarzesh.com/iran.news.php?news_id=20253

خاک برسر فوتبالي که برسرحوار دعواست!

اصغر شرفي گفت: روزگاري تيم هاي عربي مي گفتند مگر ممکن است ما ايران را شکست دهيم؟ اين نکته را در کنار ماجراهاي اين روزهاي فوتبالمان بگذاريد تا بدانيد مراسم تشييع وتدفين آن را برگزار کرده ايم و بوي حلواي‌مان تمام منطقه را پرکرده، اما خودمان جشن گرفته ايم وفکر مي کنيم تازه به دنيا آمده ايم و جشن تولدمان است.

مربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران در گفت و گو با ايسنا، ادامه داد: استقلال و پرسپوليس به عنوان دوقطب فوتبال آسيا کارشان به جايي رسيده که برسر حوار ملامحمد دعوا مي کنند و هرکس مي گويد او متعلق به تيم ماست. خاک بر سر اين فوتبال. مخاطبم مسئولين اين دوتيم نيستند. بحثم بر سر فوتبالي است که در سطح پايه ها سازندگي را از ياد برده و کارش به جايي رسيده که يک بازيکن عراقي برايش گربه را هفتاد جور به رقص در مي آورد و عجبا که خودمان هم برايش دست مي زنيم و ساز و دهل مي نوازيم. انگار فرق عزا و عروسي را هم از ياد برده ايم.

وي ادامه داد: اين روزهاي عزاي فوتبالمان است وابرقدرت هاي‌مان 4 تا 4 تا مي خورند اما نه کک کسي مي گزد ونه کک کسي را مي گزد. مربي استقلال مي گويد پنالتي کمر ما را شکست و مربي پرسپوليس خداحافظي مي کند. تحليل فني هم بي تحليل فني. مربي صبا مي گويد، شهرستاني ها پررو شده اند و سرخابي ها را مي برند، من مي گويم سرخابي‌ها ذليل شده اند. باور کنيد تيم ملي برره هم از پس پرسپوليس برمي‌آمد. نه مي خواهم برد صبا را کمرنگ کنم و نه به پرسپوليس و هوادارانش توهين کنم. تيمي که حريفانش 10 نفره هم بازيکنانش را خرس وسط مي کند قرار است در آسيا نماينده ما باشد؟ 5 بازي، 5 باخت و15 گل خورده؟ دقيقه 99 سپهر حيدري گل زد من فکر کردم تصوير مربوط به بازي پاياني ليگ هفتم را نشان مي دهند که پرسپوليس با گل او قهرمان شد. جوري خوشحالي مي کرد که گفتم لابد بازي را برده اند ومن خواب مي بينم. بعد به قطبي گير مي دهيم که با برد مقابل سنگاپور بالا وپايين پريده.او لااقل برده بود اينها چه کرده اند؟

سرمربي ايرانجوان بوشهر افزود: يک بار بازي صبا وپرسپوليس را نگاه کنيد. حتي يک بازيکن محض رضاي خدا وظيفه اش را براي يک دقيقه درست انجام نمي دهد. همين ها مي خواهند بروند دل شير را ترجمه کنند و بشوند آقاي آسيا؟ به نظر شما مشکل اين تيم علي دايي است؟ دايي يک اسطوره است اما بلد نيست شان ومرتبه خودش را حفظ کند. يک بار بليتش را در تيم ملي سوزاند و بارديگر در پرسپوليس. حالا هم مي گويد مي روم و كاري به قبول يا رد استعفايم ندارم اما نرفته برمي گردد. اين براي دايي خوب نيست. از اين بعد مي خواهد چه کار کند؟ مگر او يک شبه علي دايي شده؟ من بازي با کلمات را بلد نيستم و راحت حرفم را مي زنم. دايي راهم به عنوان شناسنامه بين المللي فوتبال مملکتم دوست دارم اما او با خودش جنگ دارد و هيچ کس به اندازه او به دايي ضربه نزده.

مربي تيم ملي در جام جهاني 1978تصريح کرد: تيم ملي نوجوانان را داده اند دست يک مجري تلويزيوني. شان آدم ها قابل احترام است اما آيا شان پرچم يک مملکت مهم نيست واحترامندارد؟ اگر من اصغر شرفي بروم بشوم مجري يک برنامه تلويزيوني عالم وآدم به من نمي خندند؟ تخصص پس چه مي شود؟

او خاطر نشان كرد: فردوسي پور برسر انتقال نفت تهران به اراک يک کلمه مي گويد جوري با او صحبت مي کنند که من تصور کردم او سلمان رشدي است. من فردا چگونه ايرانجوان را براي صعود ترغيب کنم؟ از کجا معلوم نگويند بوشهر يک تيم دارد کافي است؟ اگر كسي حرف فوتبالي مي زند بگذاريد حرفش را بزند. چهار تا آدم فوتبالي هم پيدا مي شوند که درست يا غلط بودن آن را مشخص کنند.

شرفي به ايسنا گفت: اينجا مغلوب ها لباس فاتحان را برتن مي کنند و طوري حرف مي زنند که انگار طلبکارند. تيم اميد مي بازد مي گويند مربي مقصر نيست. خب لابد فدراسيون مقصر است. شما لطف کنيد مقصر را برکنار کنيد. پيرواني سرمربي مي گويد، منتقدان را نفرين کردم. خب دستت درد نکند. با نفرين تو فردا طاعون مي آيد وهمه را از بين مي برد و يک قبرستان مي سازند و اسمش را مي گذارند قبرستان مرده هاي ناشي از نفرين فلاني. شما که نفس حق داشتي دعا مي کردي تيم‌مان در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو به يک جايي مي رسيد نه اينکه حالا کار به جايي برسد که براي ماندن و نماندنت هزارجور جلسه بگذارند تا گفتي (اس) وهنوز كلمه استعفا از دهانت خارج نشده وشايد مي خواستي از استقلال راي و اختيار تام حرف بزني فدراسيون بگويد بله استعفا؟ قبول است!

مربي اسبق تيم ملي اضافه كرد: آن قدر فرهنگ حرفه اي در فوتبال‌مان روبه زوال نهاده که بعيد مي دانم غالب مربيان ومديران ما بلد باشند استعفا نامه بنويسند يا دوخط از مردم بابت ناکامي ها عذر خواهي کنند اما تو به آنها بگو فلاني، فلان جا، فلان ساعت يک کلمه عليه ات حرف زده، يک بيانيه بلند بالا مي نويسند وچنان کلمات را در کنار هم مي چينند که گمان مي کني كه داستايوفسکي شاگردشان بوده. شما چه توقعي از اين فوتبال داريد؟

اين پيشكسوت فوتبال تصريح كرد: فوتبال بازي شكم سيرها نيست. اگر قبلا درآسيا آقايي مي كرديم به خاطر آنهايي بود كه پابرهنه روي آسفالت داغ ودر زمين هاي خاكي بازي مي كردند. بازيكني كه ماشين 300ميليوني سوار مي شود انگيزه ندارد. ما نبايد خودمان را گول بزنيم. يك بناي غلط به نام فوتبال حرفه اي ساخته ايم حالا مي بينيم اشتباه بوده وبايد شهامت پذيرش اشتباه و رفع آن را داشته باشيم. اگر همين جور خشت روي خشت بچينيم و اين شالوده غلط را ادامه دهيم روي سرمان خراب مي شود وهمه ما زير آوارش جان مي دهيم. اگر به من باشد 2سال اين فوتبال را در سطح بزرگسالان تعطيل مي كنم و فقط در رده هاي پايه كار مي كنم تا اين بناي خراب از نو ساخته شود و بساط پول هاي بيهوده جمع شود.

شرفي در پايان گفت: اوضاع اين روزهاي فوتبال ايران نگران کننده است و من اين حرفها را مي‌زنم تا دردها را گفته باشم. اگر ورزش اسباب پيشگيري از خيلي از بزهکاري ها باشد که هست پس نوعي معروف است وبايد امر به معروف کرد. من سراسر مشکل هستم ولي چيزي که به نظرم درست است را مي گويم وانشاالله که گوش شنوايي هم پيدا مي شود!

لینگ های مربوط به هر مطلب و خبر در زیرنویس هر مطلب قید شده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.