شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدی نژاد: تا پايان دولت دهم بيكاري را ريشه كن مي كنيم!!!!

کیهان

رئيس جمهوري كشورمان گفت: 20 درصد از پول نفت براي نخستين بار در 50 سال اخير در كشور ذخيره شده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، محمود احمدي نژاد ظهر سه شنبه در بين مردم سمنان در ورزشگاه تختي اين شهر اظهار داشت: براي نخستين بار در 50 سال اخير در تاريخ كشور، امسال 20 درصد از پول نفت ذخيره شده است.
وي اضافه كرد: اين دولت تنها دولتي بود كه در اين مدت توانسته با لطف الهي و با كمك ملت ايران يك سال كشور را اداره و 20 درصد از پول نفت را نيز ذخيره كند.
رئيس جمهوري ادامه داد: در حال حاضر اين پول در كيسه دولت است و نمايندگان مجلس بايد زودتر اساسنامه صندوق را به دولت بدهند تا از فروردين كار عظيم ايجاد اشتغال براي جوانان آغاز شود.
احمدي نژاد اظهار داشت: ايجاد اشتغال براي جوانان اين مرز و بوم از جمله كارهاي بزرگي است كه از ابتداي سال 90 در كشور آغاز مي شود.
وي اضافه كرد: با صرفه جويي كه در طرح هدفمند كردن يارانه ها صورت مي گيرد و با صرفه جويي هاي ديگر كه پول آن به جيب مردم مي رود، اين كار انجام مي شود.
رئيس جمهوري تاكيد كرد: تا سال 90 سالانه حدود يك ميليون و 100 تا 200 هزار جوان وارد بازار كار مي شوند.
احمدي نژاد افزود: همچنين نزديك به 2 ميليون نفر هم بيكار به شكل هاي مختلف داريم و كساني هم هستند كه به صورت پاره وقت كار مي كنند.
وي عنوان داشت: تا پايان سال 89 نزديك به يك ميليون و 500 تا يك ميليون و 600 هزار شغل در كشور ايجاد شده است.
رئيس جمهوري ادامه داد: اين صرفه جويي و استفاده از پول صندوق سبب مي شود كه سالانه 700 تا 800 هزار شغل جديد علاوه بر آن تا يك ميليون و 600 هزار شغل براي جوانان در كشور ايجاد شود.
احمدي نژاد گفت: قول مي دهم تا قبل از پايان دولت دهم مشكل بيكاري به طور كامل از كشور ريشه كن شود.
رئيس جمهوري در بخش ديگري از سخنانش به طرح بزرگ هدفمند كردن يارانه ها به عنوان يكي از طرح هاي بزرگ دولت براي اصلاح ساختار اقتصادي جامعه اشاره كرد و گفت: هرچند دشمنان داخلي و خارجي تلاش كرده اند با ايجاد اخلال در اجراي اين طرح دولت و كشور را در اين زمينه با مشكل مواجه كنند اما ملت ايران آگاه تر و متحدتر از گذشته با همكاري با دولت اين طرح بزرگ را به خوبي و با افتخار از عقبه و قله هاي آن با سلامت و پيروزي عبور دادند و من از اين نظر از ملت بزرگ ايران تشكر مي كنم.
رئيس جمهور افزود: بسياري از كشورهاي ديگر كه در نظر دارند چنين طرحي را اجرا كنند خود را با مشكلات و ابهام هاي زيادي روبه رو مي بينند و در تصميم گيري متزلزل هستند اما ملت ايران با هوشمندي، بزرگواري و ايمان و اعتقاد راسخ با دولت همكاري و اين طرح را اجرا كرده اند.
وي كاستن از فاصله هاي طبقاتي، ايجاد فرصت هاي بزرگ اقتصادي، كاهش هزينه ها و توسعه اقتصادي و ايجاد اشتغال را از جمله تاثيرات و دستاوردهاي بزرگ اجراي طرح هدفمند كردن يارانه ها دانست و گفت: با اجراي اين طرح زمينه براي برقراري عدالت در جامعه كه مهمترين ركن هر جامعه اي محسوب مي شود كمك خواهد كرد.
رئيس جمهور در بخش ديگري از اظهاراتش به دستاوردهاي عظيم بين المللي حاصل از اجراي اين طرح اشاره كرد و گفت: اجراي اين طرح و مشاركت گسترده ملت ايران باعث تقويت همبستگي ملي و اقتدار ما در سطح جهان شد و بداخلاق ترين دشمنان ملت ما كه برخي از آنها سالهاست عليه ملت ما مطلب مي نويسند بعد از اجراي اين طرح اعتراف كردند كه بايد به عظمت و قدرت ايران احترام بگذاريم چون اجراي اين طرح نيازمند ثبات و اقتدار ملي است.
دكتر احمدي نژاد گفت: اجراي اين طرح در عرصه هاي بين المللي باعث از بين رفتن وحدت و اراده دشمنان ايران شده و پيروزي هاي بزرگي نصيب ملت ايران خواهد شد.
وي افزود: اجراي اين طرح راه را براي كارهاي عظيم تر هموار خواهد كرد تا ملت ايران از نعمت ها و منابع اقتصادي خدادادي به بالاترين شكل استفاده كند و سطح رفاه و پيشرفت هاي صنعتي خود را به حدي برساند كه با صنايع بزرگ جهان رقابت كند و دسترنج كشاورزان نيز به جيب آنها باز خواهد گشت.
ايجاد اشتغال براي تمامي جوانان ايران نخستين كاري است كه رئيس جمهور به آن اشاره كرد و گفت: پس از اجراي هدفمند كردن يارانه ها بخشي از هزينه هاي دولت بابت وارد كردن مواد سوختي صرفه جويي خواهد شد و بخشي از توليدات سوختني نيز به خارج صادر مي شود و در نتيجه مقدار زيادي ارز به كشور وارد و از خروج مقداري ديگر جلوگيري خواهد شد.
احمدي نژاد دومين گام بزرگ دولت براي اصلاح سيستم اقتصادي كشور را اصلاح سيستم بانكي عنوان كرد و گفت: هرچند هم اكنون نيز كاركنان و مديران بانك ها تلاش زيادي را براي خدمت رساني به مردم و اقتصاد كشور انجام مي دهند اما سيستم بانكي و مقررات كنوني به طور شايسته در جهت پيشرفت و توسعه اقتصادي نيست و بايد كاري انجام دهيم كه سيستم و منابع بانكي با به حداقل رساندن سود بانكي و برقراري بانكداري اسلامي و عقود شرعي اسلامي منابع بانكي را در اختيار كارآفرينان قرار دهد.
وي گام سوم اقتصادي دولت را در سال آينده اصلاح نظام مالياتي كشور عنوان كرد و گفت: در سال حدود 900 هزار ميليارد تومان حجم معاملاتي است كه در كشور انجام مي شود و اگر 5 درصد اين مبلغ به عنوان ماليات در نظر گرفته و وصول شود ميزان آن به 45هزار ميليارد تومان خواهد رسيد اين در حالي است كه براساس قانون ميزان ماليات بايد 10درصد و در برخي موارد بيشتر باشد و اگر 10 درصد وصول شود ميزان ماليات به 90 هزار ميليارد تومان خواهد رسيد.
رئيس جمهور ميزان كنوني ماليات دريافتي را 30 هزار ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: عمده اين ميزان نيز از كارگران، كارمندان و شركت هاي دولتي وصول مي شود و اين نظام ناعادلانه دريافت ماليات بايد اصلاح شود.
وي افزود: هم اكنون برخي از معاملات و جريان هاي كلان اقتصادي به دليل شفاف نبودن سيستم مالياتي كشور ماليات نمي پردازند در حالي كه اين ماليات متعلق به مردم بوده و بايد به سيستم اقتصادي كشور وارد شود و ان شاء الله اين كار بزرگ نيز انجام خواهد شد و ظرف 2، 3 سال كار به گونه اي خواهد شد كه در شأن ملت ايران و كشور بزرگ ما باشد.
رئيس جمهوري در بخش ديگري از سخنانش به وضعيت استان سمنان اشاره كرد و گفت: طي 5 سال گذشته حدود هزار و 250ميليارد تومان در استان سمنان سرمايه گذاري شده كه هر چند اين ميزان 5/4 برابر مدت مشابه آن است اما به نظر دولت اين مقدار كافي نيست و بايد در بخش هاي صنعتي، كشاورزي، دامداري و گردشگري استان سمنان به يك قطب قدرتمند و بزرگ در كشور تبديل شود.
رئيس جمهور اضافه كرد: هم اكنون احداث 20 كارخانه بزرگ در سطح استان در حال اقدام است كه انتظار مي رود طي 2 سال آينده به بهره برداري برسد.
وي همچنين به كم آبي استان سمنان اشاره كرد و گفت: تامين آب استان با قدرت و اراده كافي در دولت دنبال مي شود و از دستورات اصلي انتقال آب به اين استان است.
احمدي نژاد گفت: ما حتي براي تامين آب استان به خارج از مرزها نيز توجه كرده و بنا داريم با انعقاد قراردادهايي آب به اين مناطق كويري منتقل كنيم.

منبع: کیهان: 15 دی 1289
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.