شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ژاپن یک اردن یک

جام ملت های آسیا. روز سوم

ستون ورزش

ژاپن  یک  اردن یک

تاکتیک و ضد تاکتیک!                                                                                                                         دیدگاه. اردن با اعتماد به نفس به دیدار ژاپن می آمد زیرا  علی بن حسین ولیعهد این کشور در انتخابات روز شانردهم دی ماه و یک روز قبل از شروع پانزدهمین دوره/ کرسی نائب رئیسی در فیفا را کسب کرده بود و در حالی که از حمایت های بن همام و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و سپ بلاتر رئیس فیفا برخوردار بود رقیب کره ای خود را ناک اوت کرد!

ژاپن نیز که طی دو دهه اخیر یکی از نمایندگان ثابت آسیا در جام های جهانی بوده است و دارای بهترین لیگ حرفه ای فوتبال آسیا است با دو طرز تفکر مختلف عزم خود را برای دیدار با اردن جزم کرده بود. نخست نشان دادن پویای لیگ فوتبالش و دوم تکرار پبروزی بر اردن به مانند جام ملت های آسیا به سال 2004. در آن بازی که در مرحله نیمه نهائی انجام می شد/ ژاپن تا آستانه حذف شدن از بازی فینال بیش رفت و حتی در ضربات پنالتی نیز این ناامیدی را در خود دید /اما دو ضربه پنالتی اردنی ها که به خارج رفت و برتری را از اردن گرفت امیدواری را به اردوی ژاپن باز گردانید و ژاپن در یک بازی نفس گیر 120 دقیقه ای و ضربات پنالتی با خوش شانسی به بازی فینال رفت.

ژاپن از ابتدا با استفاده از پاس های کوتاه و فضا سازی بدون توپ/ توپ و میدان را در اختیار گرفت و اردن فقط یک جانبه به دفاع چند لایه روی آورده بود به طوری که تا دقیقه بیست بازی/ ژاپن 78 درصد مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و اردن 22 درصد که در سطح چنین مسابقاتی برای تیم ملی یک کشور بد و ناخوشایند است اما قرمز پوشان اردنی به رهبری عدنان حامد مربی عراقی خود به این آمار و ارقام توجهی نداشتند و فقط در حفظ فرونریختن دروازه خود بودند. شاگردان آبی پوش آلبرتو زاگرونی مربی ایتالیائی با کمبود یک مهاجم تمام کننده و تمام عیار در فرصت طلبی گلزنی مواجه بودند. نه اندو/ و نه هوندا هیچ کدام نتوانستند خواسته های این مربی را برآورد کنند. ژاپن به دفعات خطوط دفاعی چند لایه اردن را شکافت اما در زدن ضربه نهائی ناتوان بود  و در دقیقه 39 در پی حملات متعدد ژاپن با ایجاد فضای بدون توپ /گاکاوا مهاجم ژاپنی با شفیق دروازه بان اردنی تک به تک شد اما نگهبان قدیمی دروازه اردن وی را در به ثمر رساندن گل ناکام ساخت. سرانجام فلسفه توپ گرد است و دروازه دراز! روی خوش به اردنی ها نشان داد و در معدود حملات این تیم در دقیقه 45 بازی در میان ناباوری دروازه ژاپن را گشوده دیدند. حسن عبدالفتاح مهاجم اردنی پس از تصاحب توپ به بیشروی ادامه داد و به سوی دروازه ژاپن شلیک کرد توپ پس از برخورد با مدافع ژاپنی تغییر مسیر داد و به کنج دروازه ژاپن نشست تا واقعیت توپ گرد بیشتر نشان داده شود. عبدالمالک بشیر داور سنگاپوری این مسابقه در دقیقه 42 به حاتم عاقل کاپیتان اردن اخطار داد و کمک اول وی در دقیقه 25 به درستی گل ژاپن را آفساید اعلام کرد.

آوردن اوکازاکی مهاجم باشگاه اشتوتگارت آلمان به جای ماتسوئی مدافع نفوذی بر توانائی خط حمله ژاپن اضافه کرد و در نیمه دوم اردن عملا در زمین خود در لاک دفاعی مطلق فرو رفته بود و ژاپنی ها از تمام نقاط زمین راه ورود به دروازه تیم اردن را جستجو و آزمایش می کردند تا این که در دقیقه 89 یاشیدا مدافع بیش تاخته ژاپن با ضربه سر زیبا بازی را به تعادل کشاند تا ژاپن از یک شکست ناخواسته رهائی یابد و تاکتیک مغلوب ضد تاکتیک نشود!در نیمه دوم و در لحظاتی که تیم اردن با بازی احساسی قصد داشت داور را تحت تاثیر قرار دهد/ قضاوت البشیر داور سنگاپوری عالی و با شناخت روانشناسی همراه بود!

 

منبع سایت دیدگاه

کوروش طاهری

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.