شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

عربستان یک سوریه دو!سوریه بحران را به اردوی عربستان کشاند
سوریه بحران را به اوردوی عربستان کشاند

 

جام ملت های آسیا. روز سوم

عربستان یک  سوریه دو

سوریه بحران را به اردوی عربستان کشاند.

ستون ورزش

دیدگاه.  عربستان مدافع عنوان قهرمانی و تیمی که چهار سال قبل در بازی فینال با نتجه یک بر صفر مغلوب عراق شد و عراق جنگ زده را به مقام قهرمانی رساند آمده بود تا به قول معروف میخ اول را محکم به تخته بزند و در برابر دیگر حریف عربی که نصف و نیمه در اردوگاه پان عربیسم قرار دارد پیروزی را در آغوش بکشد!

عربستان و شاهزادگان موثر و تصمیم گیرنده در سرنوشت فوتبال این کشور به خوبی درک کرده اند که اینک قدرت فوتبال در میان 12 کشور و جبهه پان عربیسم از عربستان به کشور قطر منتقل شده است و از جمله مهمترین دلیل این جابجائی قدرت/ رهبری کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط قطری ها و نقش رهبران سیاسی و ورزشی این کشور در معادلات و مباحثات جهانی است که با میزبانی قطر برای جام جهانی فوتبال در سال 2022 جای سخن و نقدی در این زمینه را باز نکرده است. وقتی عربستان بازی فینال را به عراق در جام پیشین واگذار کرد/ وزیر خارجه سعودی ها در پاسخ خبرنگار واشنگتن پست که پرسیده بود شما برای بهبود اوضاع در عراق چه اقداماتی را انجام داده اید/ گفته بود از جمله ما کمک کردیم تا عراق قهرمان جام ملت های آسیا شود تا از این طریق شادی و صلح و آرامش به این کشور باز گردد!

در مقابل سوریه/ تیمی است که در ادوار گذشته همواره زیر نام ایران قرار داشته است و در بیشتر اوقاعت در مسابقه های مقدماتی و انتخابی در گروهی قرار گرفته است که ایران در آن حکمفرمائی می کرده است.

مربی رومانیائی تیم سوریه با گماردن سه هافبک دفاعی و یک هافبک نفوذی تدابیر جوزف یپسیر مربی پرتغالی عربستان را تا حدودی خنثی کرده بود و بازی کند و آرام سعودی ها این امکان را به سوریه ها می داد تا با تمرکز در منطقه میانی و محوطه جریمه خودی/ راه نفوذ دو مهاجم با تجربه عربستان یعنی ناصر القحطانی کاپیتان و ناصر الشمیرانی را سد کنند هر چند یک بار در دقیقه 25 ناصر الشمیرانی از کمند مدافعان سعودی عبور کرد و در آستانه گل اول سفید پوشان سعودی قرار گرفت اما شلیک وی با فاصله اندکی از کنار دروازه گذشت. با این که عربستان برتری بیشتری نسبت به سوریه داشت اما شوت آل زیکو مهاجم سوریه در دقیقه 30 می توانست نتیجه را به سود سرخ پوشان  سوریه تغییر دهد ولی شوت این بازیکن را دروازه بان سعودی به کرنر فرستاد. در حالی که همه نتیجه مساوی را در نیمه اول بیش بینی می کردند/ سوریه در یک حمله به گل نخست دست یافت و در دقیقه 37 آل حسین هافبک نفوذی سوریه به سوی دروازه عربستان شلیک کرد که توپ این بازیکن پس از برخورد با مدافع عربستان تغییر مسیر داد و به تور دروازه عربستان نشست تا سومین گل این بازی ها در برخورد با مدافعان و تغییر مسیر دادن تا این جا به ثبت برسد. کیم دونگ داور کره جنوبی این مسابقه وقتی سوت پایان نیمه نخست را به صدا درآورد برتری یک بر صفر سوریه را نشان می داد.

آمدن نائف رزازی به جای ناصر شمیرانی خط تهاجمی عربستان را تقویت کرد و در دقیقه 60 از ضربه کرنر ارسالی /تیسیر جاسم با ضربه سر گل مساوی را به ثمر رساند اما شادی این گل برای سعودی ها فقط دو دقیقه دوام داشت و در دقیقه 62 بار دیگر توپ عبدالرزاق مهاجم سوری پس از برخورد با مدافع عربستان تغییر مسیر داد و در درون دروازه جای خوش کرد تا سوریه تا پایان نود دقیقه و وقت های اضافی مسابقه را دو بر یک به سود خود حفظ کند و اولین شگفتی جام پانزدهم را موجب شود.

عربستان سعودی با این بازی و این شیوه نشان داد نه فقط شانس قهرمانی نیست بلکه برای صعود از این گروه با مشکل اساسی روبرو است.

 

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.