شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جمهوری اسلامی ایران 2 عراق یک!شانس و اتفاق در پناه غیرت

 

جام ملت های آسیا                                                                                                                     

    شانس و اتفاق در پناه غیرت                                                                                          جمهوری اسلامی ایران  2  عراق یک                                                                                                                               
  ستون ورزش

تبلیغات و هیاهوی بزرگ اما تو خالی را که قبل از شروع جام پانزدهم برای کاندیداتوری محمد علی سعید لو/ رئیس سازمان تربیت بدنی نظام ولایت فقیه به راه اندخته بودند با شکست مفتضحانه وی رنگ دیگری به خود گرفت و کار چنان بالا کشیده که علی کفاشیان خادم سعیدلو در فدراسیون فوتبال از ترس حملات مخالفان در قطر جا خوش کرده است و هر چند کسی وی را تحویل نمی گیرد! در آن سوی ماجرا/یک مربی بدون مسئولیت روی نیمکت تیمی نشسته است که آرزو دارد جام پانزدهم را برای جمهوری اسلامی با شعار شادی دل مردم به ارمغان آورد. افشین قطبی تنها مربی است که ترسی از باخت و حذف شدن ندارد زیرا وی بعد از اتمام بازی ها در قطر به سوی ژاپن پرواز می کند و با به جا گذاشتن میلیون ها تومان بدهی مالیات به ریش فدراسیون و مردم ما می خندد !

شاهزادگان پارسی که بهتر بود نام زاغه نشینان جمهوری اسلامی برای آنان برگزیده می شد در شرائطی خود را برای دیدار با عراق آماده کرده بودند که تیم عراق طی سالیان متمادی مغلوب فوتبال ایران بوده و در گذشته و در ایده آل ترین شرائط با دو سه گل مغلوب ایران می شد و حتی در هفت سال گذشته هم دو تیم پنج بار با هم روبرو شده‌اند که به جز یک تساوی، ایران سایر مسابقه ها را با پیروزی پشت سر گذاشته است .اما در تیمی که امروز برابر نماینده جمهوری اسلامی به زمین آمد با احتساب نیمکت ذخیره ها شش بازیکن عراقی در لیگ فوتبال ایران حضور داشته اند و سیدگاه مربی این تیم نیز مدتی در ایران مربی بوده است.

مربی آلمانی تیم عراق ترکیب تیم را با سیستم 4.2.3.1 برای بازی با ایران انتخاب کرده بود و افشین قطبی ملقب به امپراطور چاخان با ترکیب 4.2.3.1 شاگردان خود را به زمین فرستاده بود. در شرائطی که مدتها افرادی چون امیر حاج رضائی که از ساختار تیم و عالخصوص خط دفاعی آن انتقاد می کردند در این چند روز گذشته باد را به جهت دیگری تغییر داده اند و بر صعود تیم جمهوری اسلامی و قرار گرفتن در بین چهار تیم مرحله پایانی صحه گذاشته اند. در حالی که اکثر کارشناسان مستقل و از جمله کارشناسان در موسسات بیش بینی نتایج فوتبال جهان سهمی برای قرار گرفتن تیم جمهوری اسلامی در بین چهار تیم قائل نشده اند.

شکی نیست جنگ قدرت و فسادی که در فدراسیون فوتبال و سازمان ورزش جموری اسلامی وجود دارد تاثیرات آن نیزبه کاروان تیم اعزامی به مسابقات قطر سرایت کرده است و آتش بسی نانوشته به وجود آمده که با کوچکترین جرقه /زبنه های آن شعله ور می شود. برخلاف تبلیغات حکومتی که تعدادی از بازیکنان تیم نیز خودآگاه یا ناخودآگاه آن را تکرار می کنند مردم ایران هیچ میانه ای با تیم موسوم به ملی ایران ندارند و مدت ها است که خود را سرگرم فوتبال خارجی کرده اند و تحریم این تیم و در کل فوتبال تحت کنترل نظام ولایت فقیه توسط مردم تا بدانجا بیش رفته است که مسئولین فاسد این فدراسیون و در راس آن عباس ترابیان معروف به عباس نفتی تمام تلاش خود را انجام می دهند تا مسابقات احتمالی تدارکاتی  این تیم خارج از ایران برگزار شود!

عراق که در دوره قبل جام را در میان شگفتی کارشناسان تصاحب کرد و به خاطر اوضاع جنگی کشورشان بازیکنان این تیم نتوانستند مستقیم به کشورشان باز گرداند و در کویت و قطر جشن و شادمانی برپا کردند .شیرهای بین النهرین آمده بودند تا شاهزاده های پارسی را در بیشه قطر شکار کنند. یازده شاهزاده پارسی ابتدا با این ترکیب در برابر شیرهای بین النهرین قرار گرفتند سید مهدی رحمتی - محمد نصرتی - هادی عقیلی - سید جلال حسینی - احسان  حاج صفی – آندرانیک تیموریان جواد نکونام - ایمان مبعلی - غلامرضا رضایی  - محمد غلامی - مسعود شجاعی. البته این بازیکنان یازده سربازی نبودند که به نمایندگی از طرف ملت به این مسابقات اعزام شده باشند تا عرق ملی را برابر عراق نشان دهند. تعدادی از اعضای این تیم  و به خصوص جوانان آن/مثل  اسیرانی می مانند که در نظام ولایت فقیه در اسارت به سر می برند.

مفسران و گزارشگران عربی هنگام صحبت و پخش گزارش بازی تیم ج.ا با عراق خواستار پیروزی عراق بودند تا جبهه پان عربیسم آنان با یارگیری های قرضی از سوریه و عراق در این مسابقات پیروز شود. خبرنگاران اعزامی به این مسابقات که با هزینه فدراسیون فوتبال به قطر رفته اند در گزارش های خود از تهیه و دادن هفت تا ده هزار بلیط رایگان به هواداران ایرانی برای این مسابقه خبر دادند و تاکید شده بود که این کار توسط کميته رايزني و فرهنگي سفارت ا ج.ا  در قطر هماهنگ و اجرا شده است اما وقتی مسابقه شروع شد چنین جمعیتی مشاهده نشد. ولفگاتک سیدکا  مربی عراق دو ساعت قبل از شروع مسابقه در کنفرانس مطبوعاتی ابه تحقیر افشین قطبی پرداخ تا زمینه یک جنگ روانی را آطرح ریزی کرده باشد.

بازی با سوت روشن ایرماتوف داور سرشناس ازبکگستانی آغاز شد و در دقیقه چهار یونس محمود کاپیتان عراق پس از فرار از خط دفاعی ج.ا در حالت تک به تک با رحمتی دروازه بان قرار گرفت که رحمتی به خوبی این توپ را دفع کرد و در حالی که بازی با خطاهای پی در پی دو تیم دنبال می شد هافبک عراقی توپ را از جناح چپ به روی دروازه فرستاد و خروج اشتباه رحمتی و جا ماندن مدافعان این فرصت را به یونس محمود داد تا توپ را با ضربه سر به سوی دروازه رحمتی بفرستد و توپ در آستانه ورود به دروازه توسط عماد رضا گلزن درجه یک سابق تیم سپاهان اصفهان ضربه تمام کننده را زد و گل اول به نام عراق ثبت شد. بعد از این گل بازیکنان ج.ا چند حمله پراکنده را به روی دروازه عراق انجام دادند که در مهم ترین آن/ضربه عقیلی مدافع بیش تاخته توسط دروازه بان عراق مهار شد و سرانجام در دقیقه 41 اشتباه مدافعان عراق این فرصت را به غلام رضائی داد تا گل مساوی را درون دروازه عراق جای دهد و عراق با تغییر شیوه بازی در پنج دقیقه پایان نیمه اول صاحب دو موقعیت عالی گل شد که با واکنش های مهدی رحمتی این شانس ها از عراقی ها گرفته شود. تیم ج.ا ایران در نیمه نخست عملکرد خوبی  نداشت و بازی ضعیفی را ارائه کرد. پرتاب‌های اوت دستی و ارسال‌های بلند از  جناحین تاکتیکی سنتی بود که توسط این تیم انجام می شد که در فوتبال مدرن چنین شیوه هائی منسوخ شده است. در نیمه دوم دو تیم بازی بی هدفی را انجام دادند هر چند در میانه میدان توپ بیشتر در اختیار بازیکنان ایران بود و حملات دو تیم سازمان یافته نبود. تا این که مربی آلمانی اشتباه بزرگی را مرتکب شد و عماد رضا را بیرون برد و سامیر سعید را وارد بازی کرد تا این بازیکن مرتکب خطای بی جهتی شود و ضربه مبعلی مستقیم وارد دروازه عراق شود. تیم ایران در دقایق پایانی بهتر بازی کرد. با این پیروزی علی کفاشیان نفس راحتی کشید تا از موج انتقادات مصون بماند!

 

 

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.