شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جامعه كارگري كاشان بيمارستان نياز دارد

ایلنا

رئیس شورای اسلامی کارشرکت آبفای کاشان با ازعدم پوشش بیمه ای مناسب توسط سازمان تامین اجتماعی در اين منطقه انتقاد كرد و گفت: اين مسئله موجبات نا رضایتی کارگران دراین شهر شده‌است.
سید هادی قناعت در گفت وگو با ايلنا افزود: با توجه به وجود کارخانجات عظیم وحجم بالای نیروی کارگری و تحت پوشش تامین اجتماعی درشهرستان کاشان متاسفانه به جای احداث بیمارستان مستقل تامین اجتماعی که قراربود درجاده قمصرتاسیس گردد فقط به تاسیس درمانگاه بوعلی که یک سری خدمات را به بیمه شدگان ارائه می نمایند بسنده کردند.
وي افزود: اين درصورتی که کارگران این شهر نیازمند بیمارستان مستقل تامین اجتماعی وارائه خدمات مطلوب بیمه ای ودرمانی متناسب با پرداخت حق بیمه می باشند.
قناعت با اشاره به هزینه های سرسام آور درمانی وپزشکی که کارگران باید بپردازند افزود: چون کارگران درقبال پرداخت حق بیمه خواستار ارائه مطلوب خدمات درمانی وبیمه ای می باشند ،متاسفانه عرضه وتقاضا دراین بخش درحالتی نامتناسب ونا متعادل می باشد و به هیچ وجه مورد رضایت کارگران نمی باشد .
وی عدم ارائه خدمات مطلوب بیمه ای را به دلیل اینکه سازمان تامین اجتماعی این شهرستان زیر نظر استان می باشد ذکر کرد وافزود: با توجه به زیرساختهایی که درکشوردراین بخش می باشد باعث بروز اشکالاتی در رابطه با تعرفه هایی که سازمان نظام پزشکی ووزارت بهداشت ودرمان اعلام می کند روبرو است .
وی با انتقاد ازرضایت بخش نخواندن خدمات پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی شهرستان کاشان افزود: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی قرار بود با احداث بیمارستان مستقل(جاده قمصر) دراین شهرستان خدمات پوشش بیمه ای را به کارگران وسیع ترنماید متاسفانه عملا این وعده منتفی شد ومحقق نگردید که از مسئولین می خواهیم حداقل نسبت به وعده خود پایبند باشند.
وی اظهارداشت :به رغم آماربسیاربالای بیمه شدگان وکارگران وپرداخت حق بیمه این شهرستان نسبت به سایر شهرستانهای کشورمتاسفانه خدمات وامکانات پزشکی که به کارگران این شهرستان ارائه می گردد بسیار پایین و درحد فقربه سر می برند .
قناعت در ادامه اظهار داشت : با توجه به اینکه بخش اصلی حق بیمه را کارگروکارفرما پرداخت می کند درصورتی که تصمیمات سازمان تامین اجتماعی طیق روال گذشته براساس سه جانبه گرایی عمل گردد خواهند توانست خدمات مطلوبتری را به بیمه شدگان سازمان تامبن اجتماعی ارائه نمایند .
وی خاطرنشان کرد: چون سیاست گذاری سازمان تامین اجتماعی بدون نظر کارگر وکارفرما می باشد ،متاسفانه آن طوری که بیمه شده انتظاردارد وباید خدمات به وی ارائه گردد عملی نمی شود
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی باید درتصمیم گیریها استقلال داشته باشد افزود: متاسفانه با توجه به اینکه یک سری تصمیمات سازمان تامین اجتماعی تابع شرایط دولتی است ودیرانجام می گردد باعث می گردد آن طورکه باید ازحق کارگران دفاع نمی شود ودرنتیجه باعث ضایع شدن حق وحقوق آنها می گردد .

منبع: ایلنا: 22 دی 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.