شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

استرالیا یک کره جنوبی یک.بیش فینال زودهنگام مساوی شد!

 

جام ملت های آسیا

استرالیا یک  کره جنوبی یک

بیش فینال زودهنگام مساوی شد!

ستون ورزش

استرالیا و کره جنوبی دو تیم مطرح آسیا و دو نماینده شایسته آسیا در جام جهانی 2010 در یک فینال زودهنگام برابر هم صف آرائی کردند. دو تیم قبل از شروع بازی به نشانه احترام به جان باختگان حادثه سیل اخیر در استرالیا همراه حاضرین در استادیوم یک دقیقه سکوت کردند و بازیکنان استرالیا با بازو بند مشکی به خاطر این حادثه/ در برابر کره جنوبی بازی کردند. این عمل استرالیا رسوای دیگری برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی بار آورد زیرا در انتقاد به نبستن بازوبند سیاه در رابطه با حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در رضائیه فدراسیون فوتبال فاسد ج.ا گفته بود کنفدراسیون فوتبال آسیا با این کار مخالفت کرده و در چنین مسابقاتی چنین عملی جایز نیست!

بازی کره و جنوبی از سرعت خوبی برخوردار بود که سهم کره ای ها به مراتب بیشتر از استرالیائی ها در این مورد بود. هر دو تیم فرصت های متعددی روی دروازه یکدیگر خلق کردند که در یکی از این فرصت ها این کره جنوبی بود که توسط یو.شول بازیکن جوان این تیم دروازه استرالیا را باز کرد و گل نخست این بازی در دقیقه 23 برای کره جنوبی به ثمر رسید. دفاع استرالیا و به خصوص ساشا.اوگننوفسکی کاپیتان تیم استرالیا که بهترین بازیکن سال آسیا هم شد و در تیم باشگاه سونگهام کره جنوبی قهرمان باشگاه های آسیا در سال 2010 بازی می کند تحت فشار خط حمله جوان کره و بازی سازی پارک جی سون کاپیتان  کره و ستاره خط حمله باشگاه منچستر یونایتد قرار گرفت و بازی ترکیبی کره ای همراه با تکنیک های فردی و سرعت انتقال توپ استرالیا را تحت تاثیر خود قرار داده بود. استرالیا با همان شیوه انگلیسی که بازیکنان شاغل این تیم در باشگاه های انگلیس به آن عادت کرده اند یعنی سانتر از جناحین در بیشتر اوقات فصد فتح دروازه کره جنوبی را داشتند و این تیم با کمبود یک بازیکن خلاق و توپ ساز در خط هافبک مواجه است زیرا هری کیوول و کیهیل دو مهاجمی هستند که در صورت تغذیه راه دروازه را خوب می شناسند. در حالی که توپ به سرعت از زمین استرالیا به زمین کره جنوبی و برعکس در جریان بازی بود و هر دو تیم هم چنان بر قدرت تهاجمی خود ادامه می دادند استرالیا در دقیقه 61 توانست توسط میل یونیدکا به گل تساوی دست پیدا کند و نتیجه مسابقه متعادل شود. با این که هر دو تیم بهزی سریع را همراه با کارهای تکنیکی و تاکتیکی در دستور کار خود داشتند و دروازه بانان دو تیم روز سختی را پشت سر گذاشتند اما در پایان در نتیجه بازی تغییری حاصل نشد. این مسابقه را می توان بهترین و با کیفیت ترین بازی های جام پانزدهم تاکنون محسوب کرد زیرا بسیاری از استانداردهای رایج در فوتبال سطح اوا جهان در این مسابقه وجود داشت.

ورزشگاه الغرافه   .داور: عبدالرحمن عبدو

استراليا: مارك شوارتزر، لوكاس  نيل، برت امرتون، ساشا اوگننوفسكي، تيم كيهيل، لوك ويلشر (جيد نورث، 68 ) ،  جيسون كولينا (كارل والري، 46)، ديويد كارني، مايل جدينك، هري كيول، برت  هولمان (مت مك كي، 89)

كره جنوبي:‌ يونگ سونگ ريونگ، چا  دو ري، لي يونگ پيو، هوآنگ يائه وون، لي جونگ سو، يونگ رائه لي، پارك جي  سونگ، لي چونگ يونگ، كي سونگ يوئنگ، جا چئول كو (يئوم كي هون، 66)، دونگ  وون جي (بيونگ سو يو، 66) (بيت گارام يون، 90)

كارت زرد : برت امرسون و ساشا اوگننوفسكي از استراليا

چا دو ري و كي سونگ يوئنگ از كره جنوبي 

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.