شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ایران صفر کره جنوبی یک!شکست در دو جبهه برای قطبی!

ایران صفر  کره جنوبی یک!

شکست در دو جبهه برای قطبی!

ستون ورزش

ابتدا جنگ روانی را قطبی به کره ای ها باخت. چرا؟ وی که خود را متخصص روانشانسی می داند و مغز خود را متعلق به علم فوتبال هلند می داند در برابر تاکتیک مربی کره ای در قلمرو روانشناسی شکست خورد. قطبی اعلام کرده بود بازیکنان کره ای مانند برادران من می مانند و این کافی بود تا مربی کره ای این ذهنیت را از وجود بازیکنان جوان کره ای پاک کند و با استفاغده از تبلیغات روانی قطبی را به کارزاری کشاند که حاصل آن اعلام موضع خصمانه بازیکنان کره ای بر علیه قطبی بود. فبل از این جنگ بازیکنان کره ای از جمله کاپیتان آنان پارک جی سون به خوبی از قطبی یاد کرده بودند.

ايران با تركيب زير  به ديدار كره جنوبي در مرحله يك چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا رفت:
مهدي رحمتي، محمد نصرتي، هادي عقيلي، سيد جلال حسيني، احسان حاج صفي،  آندرانيك تيموريان، جواد نكونام، پژمان نوري، محمدرضا خلعتبري، غلامرضا  رضايي، كريم انصاري‌فرد.

قطبی هر چه هافبک دفاعی بود به زمین فرستاده بود تا امکان ایجاد فضا را از کره ای ها ذبگیرد اما بر عکس این کره ای ها بودند که تمام فضاها را از تیم افشین قطبی گرفتند. تفکر قطبی بر بازی محتاطانه و صبر و مدارا توام بود درست به مانند سه بازی قبلی دور مقدماتی. اما/ کره جنوبی آن سه تیم مرحله دور مقدماتی نبود و بدون تعارف/ گوئی تیم قراجه داغ از توابع آبیک قزوین مقابل کره جنوبی بازی می کند. دروازه بان کره در جریان بازی در نیمه نخست می توانست به رختکن برود و دوشی بگیرد و به بازی برگردد!!

اشتباه دیگر قطبی بازی دادن به خلعتبری بود. وی چون طفلی می ماند که در بازی به دنبال پدر و مادر گم شده اش می گشت! قرار نگرفتن مسعود شجاعی در ترکیب تیم و ایمان مبلعی به معنی ترس قطبی از قدرت تهاجمی تیم کره جنوبی بود. اگر عدالت و کیفیت فوتبال رعایت می شد کره باید نتیجه را در نیمه اول از آن خود می کرد!

در نیمه دوم فشار و پرس کره هم چنان ادامه داشت و شاگردان قطبی چشم به ضد حملات و اتفاقات و شانس های بازی دوخته بودند. خط هافبک ایران نه می توانست بین مهاجمان  .آوردن خسرو حیدری نیز نتوانست تغییری دهد و 90 دقیقه صفر بر صفر پایان یافت.

در وقت اضافی نیز کره تیم برتر بود و در دقیقه 106 یانگ بازیکن جوان کره دروازه ایران را باز کرد. کره در این بازی تیم برتر بود.

 

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

منبع: سايت ديدگاه

 

 

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.