شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هنوز کابوس دیدار ایران - کره‌جنوبی را می‌بینم/ ما مانده‌ایم و این فوتبال ویران!

 

یادداشت دروازه‌بان تیم ملی/

هنوز کابوس دیدار ایران - کره‌جنوبی را می‌بینم/ ما مانده‌ایم و این فوتبال ویران!

سیدمهدی رحمتی که کمتر در مورد دلایل ناکامی تیم ملی در جام ملت های آسیا حرف زده، در یادداشتی به این موضوع پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمهدی رحمتی در مورد اتفاقاتی که برای تیم ملی در ماه‌های اخیر رخ داده است، در یادداشتی که روی وبلاگ شخصی اش قرار گرفته نوشته است: "هنوز هر شب کابوس بازی با کره را می‌بینم، برای من سخت‌ترین و تلخترین روزهای زندگی ورزشی‌ام در حال سپری شدن است. پس از پنج سال نیمکت نشینی به دروازه تیم ملی دست یافتم و در سه سال اخیر در اوج آمادگی بودم، هدفم موفقیت با تیم ملی و کسب عنوان بهترین دروازبان جام ملت‌ها بود، رویایی که با حرف‌های تروسیه، برنو متسو و پکرمن قبل از شروع مسابقات برایم به حقیقت نزدیک می‌شد."

داشتم سکته می‌کردم
در ادامه این مطلب آمده است:" نمی‌دانم چه شد و 15 دقیقه پایانی بازی با کره به چه شکلی گذشت، وقتی داور سوت پایان بازی را زد، سرم سنگینی می‌کرد، احساس می‌کردم دارم سکته مغزی می‌کنم و درعین حال می‌ترسیدم این اتفاق بیفتد و نگران خانواده‌ام بودم. فکر کنم هر خبرنگاری پیشم می‌آمد متوجه اوضاع وخیم روحی‌ام می‌شد، چون فقط می‌گفتم دارم دیوانه می‌شوم.

کره را می‌بردیم عدالت فوتبال زیر سوال می‌رفت
سخت است بگویم حق کره‌جنوبی نبود که مقابل ما به پیروزی برسد‌، آنها قوی‌تر بودند اما اگر بازی به ضربات پنالتی می‌کشید قطعا برنده می‌شدیم، اما عدالت فوتبال زیر سوال می‌رفت."

فوتبال ما سالهاست شعار، حاشیه، ناسزا و ناپاکی شده است
در بخش دیگر این مطلب می‌خوانید: "فوتبالی که ما دوستش داریم و برایش شعار می‌دهیم، در کشورهای دیگر هم طرفدار دارد و هم برنامه، آنها کار می‌کنند اما فوتبال ما سالهاست شعار، حاشیه، ناسزا و متاسفانه ناپاکی! شده است. فوتبالی که از داشتن امکانات یک باشگاه معمولی قطری هم محروم است، فوتبالی که همه در آن به دنبال منافع شخصی و روزمره خود هستند. فوتبالی که برخی کارشناسانش حتی در کارشناسی به دنبال چهره شدن هستند .

 

ایراد رکورددار تعویض سرمربی از فدراسیون
رحمتی در مورد انتقاداتی هم که از وی شده، تاکید کرد:" مدیری که رکورد دار تعویض مربی در لیگ است از فدراسیون در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی عیب و ایراد می‌گیرد. یادم هست در یک برنامه تلویزیونی کارشناسی به نام صدر می‌گفت: مهدی رحمتی یکی از عوامل صعود نکردن تیم ملی به جام جهانی است و با این حرف‌هایش باعث شد از قهقهه به سرفه بیفتم و از چشمانم اشک راه بیفتد."

برخی صحبت‌ها توهین به شعور اهالی فوتبال است
روزهای خیلی بدی در دوران بازیگریم داشته‌ام، اشتباهات فجیعی هم مرتکب شده‌ام اما در بازی‌های مقدماتی جام جهانی در نیمی از مسابقات به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب می‌شدم و یادم هست تمام بزرگان فوتبال مانند ناصر حجازی، علی پروین، علی دایی، خداداد عزیزی، احمد رضا عابدزاده، محمد مایلی کهن، غلامحسین پیروانی، حشمت مهاجرانی و خیلی‌های دیگر مرا به عنوان مهره موثر تیم ملی معرفی می‌کردند و آن وقت یکی مانند صدر مرا عامل راه‌ نیافتن تیم به جام جهانی می‌داند. در آن مقطع داشتم به این فکر می‌کردم این آقا فکر نمی‌کند چنین صحبتی در تلویزیون توهین به شعور اهالی فوتبال است و به هرحال هنوز برایم سوال است چگونه تریبون رسانه ملی در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که ... ؟"

شرایط برای درخشش نکونام فراهم نبود
دروازه‌بان تیم ملی به شرایط جواد نکونام هم در این مطلب اشاره کرد:" این روزها ناراحت جواد نکونام هم هستم، در این دو سه سال اخیر اکثر تک گل‌های امتیاز آور تیم ملی را او زده اما همه آنها به فراموشی سپرده شده‌اند و هیچ کس بدنبال دلیل بد بازی کردن جواد نیست. اگر هم من بخواهم نظرم را بگویم مسلما مورد هجوم قرار می‌گیرم! اما به نظرم شرایط برای درخشش وی فراهم نبود آن هم در شرایطی که جواد در اوج آمادگی قرار داشت."

به قطبی گفته بودند ما می خواهیم وی را زمین بزنیم و قلعه‌نویی را بیاوریم
وی در مورد ارتباطش با سرمربی تیم ملی هم خاطرنشان کرد:" این اواخر با افشین قطبی رابطه بسیار خوبی داشتم، اوایل به او گفته بودند بازیکنان ملی پوش سپاهان می‌خواهند تو را زمین بزنند تا سرمربی خودشان(قلعه‌نویی) به تیم ملی بیاید تا این که متوجه شد چنین چیزی نیست و بازیکنی که فیکس است چرا باید دنبال چنین مسائلی باشد. سپس به او گفته بودند اینها دوست دارند دوباره علی دایی سرمربی تیم ملی شود. برایم نامفهوم بود چه کسانی به دنبال مسموم کردن ذهن سرمربی تیم ملی بودند اما با گذشت زمان مشخص شد آن حرف‌ها کذب محض است."

قرعه خوبی داشتیم، حداقل نایب قهرمان می‌شدیم
نظر دروازه‌بان تیم ملی در مورد وضعیت این تیم هم جالب است:" به نظرم این تیم یکی از کم حاشیه‌ترین و یکدل‌ترین تیم‌های تاریخ ایران بود، کسی برای ما قبل از عزیمت به قطر شانس صعود هم قائل نبود اما بدون اغراق باید بگویم با جانفشانی ملی پوشان، تیم از گروهش با اقتدار صعود کرد و با بدشانسی به کره‌جنوبی خورد. اگر به استرالیا می‌خوردیم سپس حریف ازبکستان می‌شدیم و صعودمان به فینال قطعی بود، این درست که مدعی قهرمانی باید همه حریفان را ببرد اما اگر قرعه خوبی به ما می‌خورد حداقل نایب قهرمان می‌
شدیم."

اولویت فوتبال ما  تخریب است نه ساختن همدیگر
در بخش پایان مطلب رحمتی در وبلاگش می‌خوانید:" این حرف ها در کنار روزها گذشت و به قول معروف علی ماند و حوضش. ما ماندیم و این فوتبال تقریبا ویران. فوتبالی که اولویت آن تخریب یکدیگر است نه ساختن همدیگر. فوتبالی که در آن به جای ساختن امکانات تیم های پایه ای به دنبال قطع کردن بازماندگانش هستیم. می‌توان از امروز به دنبال راه چاره بود اما با این شکل و شمایل فرهنگیمان افسوس که تصور می‌کنم باز به دنبال توجیه و خراب کردن خواهیم

http://www.mehrnews.com/fa/NewsPrint.aspx?NewsID=1242634

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.