شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آغاز تجمع های پراکنده معترضان در نقاط مختلف تهران

رادیو فردا

به دنبال فراخوان شورای هماهنگی راه سبز اميد و فعالان مدنی برای بزرگداشت هفتمين روز کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری در تظاهرات ۲۵ بهمن، گزارش ها حاکی است که تجمع های پراکنده معترضان در تهران آغاز شده است و برخی نيز مقابل صدا و سيمای ايران اقدام به سر دادن شعار کرده اند.

سايت سحام نيوز، ارگان رسانه ای، مهدی کروبی در گزارش هايی خبر داده که در محورهای انقلاب – ولی عصر و در ميدان هفت تير و همچنين در خيابان سهروردی تجمعاتی شکل گرفته و مردم شروع به شعار دادن و فرياد الله اکبر هستند.

گزارش ها حاکی است که نيروهای ضد شورش در مناطق مرکزی و شلوغ تهران که احتمال تجمع معترضان در آنها زياد است حضور سنگينی دارند.

بر اساس اين گزارش ها، نيروهای نظامی و گارد ضد شورش با دهها دستگاه موتور سيکلت ميدان ولی عصر را بسته اند.

سايت جنبش راه سبز (جرس) نيز از قول منابع خود نوشته است که جمعی از مردم با تجمع در برابر ساختمان صدا و سيما در خيابان ولی عصر اقدام به سر دادن شعار الله اکبر کرده اند.

هنوز گزارشی از برخوردهای احتمالی ميان نيروهای نظامی و انتظامی با معترضان و همچنين شعارهای مخالفان منتشر نشده است.

تجمع های روز يکشنبه با واکنش رسانه های نزديک به دولت روبرو شده و خبرگزاری فارسی، وابسته به سپاه پاسداران، از قول چند هوادار دولت نوشته که «امروز منافقين (مجاهدين خلق) با همکاری فتنه گران قصد دارند سناريوی تجمعات جزيره ای و کوچک اما با سطح خشونت بالا و انبوه سازی کشته ها با اقدام مسلحانه را در دستور کار خود قرار دهند.»

اين خبرگزاری می گويد که اعضای سازمان مجاهدين خلق «در روزهای گذشته وارد کشور شده و تصميم دارند در صورت هر گونه تجمع احتمالی به منظور کشته سازی و با هدف ايجاد جو آشوب و خشونت، تعدادی از هموطنان مان را به شهادت برسانند.»

گزارش اين خبرگزاری که هيچ منبع مستقلی آن را تاييد نکرده در ادامه ادعاهايی است که مسئولان جمهوری اسلامی پس از کشته شدن دو تن از شرکت کنندگان در تظاهرات روز ۲۵ بهمن مطرح کردند.

در اين تظاهرات، صانع ژاله، دانشجوی دانشکده هنر دانشگاه تهران که اهل پاوه بود و محمد مختاری به ضرب گلوله کشته شدند که مقام های ايران آن را به «منافقين» نسبت دادند.

اين در حالی است که مخالفان با انتشار عکس آقای ژاله با آيت الله منتظری و همچنين برخی از کارهای هنری و ادبی وی اعلام کردند که اين دانشجوی کرد بسيجی نبوده و از معترضان بوده است.

منبع: رادیو فردا: 1 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.