شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در واکنش به اعتراض‌ها، نخست‌وزیر تونس استعفا داد

رادیو فردا

تنها یک روز پس از آن که خیابان‌های تونس بار دیگر صحنه تظاهرات ضد دولتی شد، محمد غنوشی، نخست وزیر و رئیس دولت موقت این کشور، از سمت خود کناره‌گیری کرده است.
رئیس دولت انتقالی تونس تنها یک روز پس از آن استعفا داده است، که روز شنبه ده‌ها هزار نفر در پایتخت این کشور یک بار دیگر به خیابان‌ها ریخته و علیه دولت موقت دست به تظاهرات زده بودند.


محمد غنوشی حدود شش هفته پیش و پس از گریختن زین‌العابدین بن‌علی، رئیس جمهور پیشین تونس، ریاست دولت انتقالی در این کشور را بر عهده گرفته و اعلام کرده بود، تا برگزاری انتخابات تازه در تابستان سال جاری در این مقام باقی خواهد ماند.
با این همه اعتراض‌های مردمی در تونس پس از روی کار آمدن دولت موقت در این کشور به ریاست محمد غنوشی نیز همچنان ادامه یافت و به ویژه در جریان اعتراض‌ها و درگیری‌های روز شنبه دست‌کم چهار نفر کشته و حدود دویست نفر دیگر زخمی شدند.
معترضان اصلاحات اعلام شده توسط دولت موقت تونس را کافی نمی‌دانند و به ویژه به حضور شمار زیادی از اعضای دولت پیشین در پست‌های کلیدی معترض هستند.
محمد غنوشی که روز یکشنبه در یک نطق رادیو و تلویزیونی از مقام خود کناره‌گیری کرد، در دوران ریاست جمهوری زین‌العابدین بن‌علی، ۱۱ سال سمت نخست‌وزیری تونس را عهده‌دار بود.

منبع: رادیو فردا: 8 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.