شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سلطان مراقب باش؛ زود دیر می‌شود

سلطان مراقب باش؛ زود دیر می‌شود

یکشنبه شب برخی رسانه‌های خبری با انتشار گزارشی از تخریب مجموعه ورزشی سرخپوشان آریا در غرب پایتخت توسط ماموران شهرداری منطقه پنج تهران خبر دادند،این خبر شاید در نگاه نخست یک خبر معمولی به حساب می‌آمد اما با به میان آمدن نام علی‌پروین به عنوان یکی از مالکین این مجموعه ورزشی این ماجرا خیلی زود به خبر نخست محافل خبری ورزشی تبدیل شد!

                                                                  گروه ورزش " یکشنبه شب برخی رسانه‌های خبری با انتشار گزارشی از تخریب مجموعه ورزشی سرخپوشان آریا در غرب پایتخت توسط ماموران شهرداری منطقه پنج تهران خبر دادند،این خبر شاید در نگاه نخست یک خبر معمولی به حساب می‌آمد اما با به میان آمدن نام علی‌پروین به عنوان یکی از مالکین این مجموعه ورزشی این ماجرا خیلی زود به خبر نخست محافل خبری ورزشی تبدیل شد!

رسانه‌های حامی علی پروین با بزرگ‌نمایی این اتفاق تلاش کردند از این ماجرا تراژدی جدیدی در حوزه فوتبال بسازند از این رو با زیرکی خاصی رفتار مسوولان شهرداری را نوعی بی‌احترامی به چهره شناخته شده فوتبال ایران جلوه دادند، این حرکت جهت‌دار از سوی رسانه‌های حامی پروین با مصاحبه جنجالی علی پروین در خصوص مدیریت شهرداری تهران و محمد باقر قالیباف وارد فاز جدیدی شد؛ مصاحبه‌ای که هیچ ارتباطی با اصل ماجرا نداشت!

علی پروین که حسابی از وقوع چنین اتفاقی برافروخته شده بود با پیوند زدن این مساله به مسائل دیگر سعی کرد با به کار بردن جملات تند و تیز ذهن افکار عمومی را از سمت مساله اصلی دور کند و با پیش کشیدن مسائل حاشیه‌ای ماجرا را به مسائل دیگر پیوند زند تا شاید از این راه بتواند افکارعمومی را با خود همراه کند.

 

مدیر سازمان فوتبال باشگاه استیل آذین که در کنار فعالیت‌های ورزشی به مباحث اقتصادی هم علاقه ویژه‌ای دارد، با حمله کلامی به شهردار تهران وی را به انجام رفتارهای غیر قانونی متهم کرد و در مصاحبه خود خطاب به قالیباف گفت:« از شهردار تهران مي‌خواهم به‏جاي تخريب يك باشگاه ورزشي جلوي پارتي‌بازي‌ها را در شهرداري بگيرد. آقاي قاليباف، دست شما درد نكند! آيا بايد با محيط‌هاي ورزشي اينطور برخورد كرد؟! آيا فردا و پسفردا اين كارها باعث نمي‌شوند تا اين بچه‌ها براي رفتن به مكان‌هاي ورزشي ترس داشته باشند؟ چطور وقتي برج‌هاي بزرگ در فرمانيه و يا در خيابان فرشته مي‌سازند و 70 هزار متر تراكم مي‌گيرند، حرفي نمي‌زنيد؟ چرا جلوي پارتيبازي را نمي‌گيرد؟

 

علی پروین در ادامه سخنان خود آورده استاتفاقاتي توسط شهرداري منطقه 5 افتاد كه واقعا غير قابل توصيف است. 50 سال در اين فوتبال هستم به حرمت موهاي سفيدم هيچ‏وقت اينطور بي‏احترامي و خورد نشده بودم. آقاي قاليباف، از شما مي‌خواهم بياييد و ببينيد كه چه خبر در شهرداري منطقه 5 است! 4 روز پيش با علي دايي اين كار را كردند امروز نوبت من است و فردا نوبت چند پيشكسوت ديگر؛ با مداركي كه دارم می‌توان ثابت کنم اصلا مرتکب تخلفی نشده‌ام اين آقايان بدون حكم و مجوز باشگاهي را تخريب كردند. من مي‌گويم پروين هيچ اما حرمت او را نگه داريد! خوشبختانه ما نظامي بسيار قدرتمند و افرادي را داريم كه به پيشكسوتان و موسفيدان احترام مي‌گذارند اما يكسري افراد كه معلوم نيست چهكساني بودند با بيل و كلنگ به جان باشگاه من افتادند. باور كنيد زبانم بند آمده بود

 

علی پروین که در ادامه سخنان خود می‌گوید:«اين فوتبال ما يكي مثل افشين قطبي را مي‌خواهد كه برود با تلويزيون‌هاي بيگانه مصاحبه كند، ببازد پول خود را بگيرد و سپس از ايران برود بعد در ژاپن مصاحبه كند كه ژاپن نسبت به ايران بهشت است. به حال خودم افسوس مي‌خورم كه چرا من اين كار را نكردم

                                                            

                                                             ****

با مرور جملات تند و غیرمنتظره علی پروین یک سوال اساسی و بزرگ در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود که مسائل شخصی و کارهای اقتصادی علی پروین چه ارتباطی با شخصیت فوتبال او دارد؟ آیا مگر همه افراد جامعه در برابر قانون یکسان نیستند پس چرا علی پروین انتظار دارد شهرداری تهران به پس خدمات او چشم از اجرای قانون ببند و با او رفتار متفاوت داشته باشد.

 

علی پروین از شهردار تهران انتقاد می‌کند و از او می‌خواهد جلوی پارتی‌بازی‌ها در شهرداری را بگیرد،مردم هم همین انتظار را از شهردار شهرشان دارند اما آقای پروین یقین داشته باشید که کنار گذاشتن روابط و اجرای قانون یعنی همین رفتار، یقین بدانید که شما بیشتر از ما منتقد شهرداری تهران نیستند اما ناچارا باید بگوئیم که این کار شهرداری تهران جزو معدود اقدامت ارزشمند آن بوده چرا که آنها شما را مثل ما در برابر قانون برابر دانسته‌اند و همان رفتاری که با ما انجام می‌دهند را با شما انجام دادند پس دیگر نباید گلایه‌ای از شهرداری داشته باشیم.

 

علی پروین برای فوتبال ایران زحمات بسیار زیادی کشیده که هیچ کسی نمی‌تواند منکر آن شود اما آیا این خدمات باعث می‌شود که امروز قانون برای او اجرا نشود؟ علی پروین بر اساس شایستگی‌های خود شرایط ایده‌آلی در این برهه دارد، شرایطی که کمتر پیشکسوت فوتبالی از آن برخوردار است لذا روا نیست جناب پروین با نادیده گرفتن تمامی این مواهب چشم بر واقعیت ببندد و تنها به دلیل اجرای قانون بر سر مردم منت گذارد که من به خاطر پروین بودن نباید در برابر عدم اجرای قانون مواخذه شوم،علی پروین با مردم عادی تهران که همه ساله بخشی از درآمد خود را به عنوان عوارض شهری به حساب شهرداری واریز می‌کنند چه تفاوتی دارد که حالا فریاد می‌زند کجائید مردم که پروین‍تان را کشتند!علی پروین مدعی‌است در حق او اجحاف شده  چون ماموران شهرداری بدون حکم و مجوز مجموعه ورزشی او را تخریب کرده‌اند،اگر واقعا ماجرا این گونه باشد که پروین ادعا می‌کند باید قانون با متخلفان برخورد کند تا دیگر چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم اما اگر خلاف ادعا پروین ثابت شود چه باید کرد، آن وقت مردم حق دارند که دیگر پروین را الگوی فرزندان خود ندادند چون او به خاطر منافع شخصی به هر دست آویزی چنگ می‌زند.

 

امام سخنی مهم‌تر با جناب سلطان، آقای پروین عزیز تا جایی که حافظه مردم یاری می‌کند شما یکی از هواداران سفت و سخت افشین قطبی بودید و بارها در حمایت از او سینه چاک داده‌بودید« که او خوب است و نباید به او تاخت» حال چه شده که ناگهان تمام دفاعیات خود از افشین قطبی را به دست فراموشی سپرده‌اید و می‌گوید« فقط قطبی‌ها برای این ممکلت خوب هستند که بیایند پول ما را بخورند و بعد بروندبیرون ایران هر حرفی درباره نظام و مملکت ما بزنند!» و تاسف بارتر این که شما برای خود تاسف خوردید که چرا شما مثل قطبی نبوده‌اید؟! واقعا اگر پشیمان هستید که چرا مثل قطبی نبوده‌اید یقین داشته باشید هنوز دیر نشده می‌توانید مثل او درباره مملکتی که از شما حمایت کرد تا علی پروین شوید اظهارنظر کنید.اما این را بدانید که مردم در این روزها فرق خودی و غیر خودی را متوجه می‌شوند پس عجله کنید چون هیلی زود دیر می‌شود.

 

علی پروین امروز به هیچ چیزی جز منافع شخصی خود فکر نمی‌کند،به همین خاطر افسوس می‌خورد که چرا درباره مملکتش حرف نمی‌زند؛ او امروز به هر دری می‌کوبد تا بدهی پنج میلیاردی به شهرداری را به یک میلیارد کاهش دهد تا دوباره بتواند به عنوان یک چهره فوتبالی به درآمدزایی بپردازد با این تفاوت که دوست ندارد در برابر قانون با مردم دیگر برابر باشد.

 

http://rajanews.com/PrintFriendly.asp?id=80400

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.