شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمایت مؤتلفه از نامزدي مهدوي‌كني

فارس

حبيبي‌ با اشاره به حمايت‌60 عضو خبرگان از نامزد رياست خبرگان:

حزب مؤتلفه از نامزدي آيت‌الله مهدوي‌كني استقبال مي‌كند

خبرگزاري فارس: دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي با اشاره به اعلام حمايت 60 عضو خبرگان رهبري از نامزدي آيت‌الله ‌مهدوي‌كني و اعلام آمادگي ايشان براي كانديداتوري گفت كه حزب مؤتلفه از نامزدي آيت‌الله مهدوي‌كني حمايت مي‌كند.

 

به گزارش خبرگزاري فارس، محمد نبي حبيبي دبيركل حزب مؤتلفه اسلامي كه در پايان نشست دبيران حزب متبوعش سخن مي‌گفت، اظهار داشت: واقعيت اين است كه انقلاب اسلامي وارد حيات تازهاي شده است و نام امام خميني(ره) بيش از هر زمان بر صفحه تاريخ معاصر ميدرخشد.

حبيبي حمايت از خواست و مطالبات مردم منطقه را وظيفه جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: حكام مستبد منطقه بايد در برابر خواست مردم سر تعظيم فرود آورند؛ اعراب مي خواهند عزت از دست رفته خود را به دست آورند و به استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي برسند.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي تلاش‌هاي آمريكا براي بازگشت دوباره به منطقه را مضحك خواند و تصريح كرد: غرب و آمريكا بيهوده تلاش مي‌كنند كه در مناسبات جديد منطقه جايي پيدا كنند؛ بيداري اسلامي در منطقه امكان بازگشت سلطه آنها را محال مي‌كند.

اين فعال سياسي خطاب به انقلابيون كشورهاي مصر، يمن، بحرين، تونس، اردن، ليبي و . . . گفت: مقاومت را تا پيروزي ادامه دهيد، اتحاد خود را حفظ كنيد و با برنامه ريزي دقيق جلو برويد!

حبيبي ضمن محكوم كردن جنايات قذافي در ليبي خاطرنشان كرد: حكومت قذافي در ليبي پليدترين و كثيف
ترين حكومت در شمال آفريقا بوده است. قذافي براي ماندن در قدرت به همه قدرتهاي زورگو باج داده است. عمر سلطنت او رو به افول است و به زودي سرنگون خواهد شد.

وي با اشاره به جنايت قذافي مبني بر حبس امام موسي صدر گفت: يكي از جنايات قذافي ربودن امام موسي صدر است كه اميدواريم با قيام ملت ليبي خداوند امام موسي صدر را سالم به دامن امت اسلامي برگرداند.

حبيبي موضع‌گيري فرانسوي‌ها را در قبال تحولات منطقه خاورميانه شرم‏آور خواند و تاكيد كرد: موضع ضداسلامي و ضدمردمي دولت فرانسه در قبال قيام‌هاي الهي مردم منطقه واقعاً تأسف
آور است. استعفاي وزير خارجه فرانسه براثر فشار افكار عمومي نشان ميدهد آنها تا آخرين نفس از ديكتاتورهاي جهان عرب مي
خواهند حمايت كنند.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد تصميم
گيريها و تصميمسازيها در خصوص هيات رئيسه مجلس خبرگان تاكيد كرد: مجلس خبرگان يك نهاد مقدس در جمهوري اسلامي است كه شماري از علما و مجتهدان در آن حضور دارند. نوع تصميمگيري
هاي آنان مربوط به خودشان است.

حبيبي درباره نامزدي آيت‌الله مهدوي‌كني براي رياست خبرگان گفت: بنا به اخبار رسيده نزديك به 60 تن از علماي مجلس خبرگان به اين امر نظر مساعد نشان دادند. آيت‌الله مهدوي كني از علماي بزرگ و مبارزين قديمي انقلاب هستند كه آوازه مقاومت ايشان در زندان‌هاي شاه ملعون به گوش انقلابيون آشنا و اثرگذاري ايشان در تمام امور مهم انقلاب اسلامي بعد از پيروزي در 22 بهمن 57 نيز بر همگان آشكاراست. با توجه به اينكه معظم‌له اعلام آمادگي قطعي براي نامزدي رياست مجلس خبرگان را فرموده‌اند، ما از نامزدي ايشان استقبال مي‌كنيم.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي همچنين با اشاره به نشست جامعه مدرسين و علماي بلاد ابراز داشت: نشست مشترك جامعه مدرسين و حوزه علميه قم يك گام مثبت در ايجاد تحول در حوزه ها و آثار وجودي آنها در جامعه امروز ايران است. حزب موتلفه اسلامي با استقبال از بيانيه پاياني اين نشست از نتايج و دستاوردهاي آن استقبال مي
كند.

وي با اشاره به اينكه علماي سراسر كشور خواستار محاكمه سران فتنه هستند، گفت: محاكمه سران فتنه يك مطالبه ملي است. در شرايطي كه آوازه انقلاب اسلامي سراسر جهان را فرا گرفته است، عده
اي با اختلاف افكني و فتنه انگيزي مي
خواهند منفذي براي حيات و تنفس استبداد در كشورهاي اسلامي پيدا كنند. اينها عامل غرب و آمريكا هستند و بايد با آنها انقلابي برخورد كرد.

حبيبي در مورد بودجه سال 90 اظهار داشت: بحمدالله در مجلس عزمي پديد آمده تا پايان سال ان
شاءالله بودجه را تصويب نمايند.

وي افزود: حزب موتلفه اسلامي هرسال پيشنهاد مشخص در خصوص بودجه داشته، امسال نيز به
فضل خدا پيشنهادات خود را با توجه به قانون هدفمندسازي يارانه ها به كميسيونهاي مربوط ارائه خواهد نمود.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي، خاطرنشان كرد: بودجه سال 90 بايد شفاف
ترين بودجه پس از انقلاب باشد، به نظر ميرسد قانون هدفمندسازي يارانهها به اين شفافيت كمك مي
كند.

وي با اشاره به توفيق دولت در تنظيم بازار شب عيد گفت : خوشبختانه دولت توفيق خوبي در تنظيم بازار شب عيد داشته كه رضايت مردم را نيز به همراه داشته است.

حبيبي در پايان اظهار داشت: ما اميدواريم اصناف محترم همكاري لازم را با دستگاههاي توليدي و توزيعي داشته باشند و با رعايت انصاف و عدالت طعم شيرين ارزاني را به كام مردم بچشانند.

منبع: فارس، 10 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.