شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سبك‌هاي حكومتي رايج ديگر جواب نمي‌دهد

ایلنا

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

پرهيز از تنش و افزايش اختلافات، چاره‌ساز شرایط فعلی کشور است

 

در جهان امروز ديگر امكان‌پذير نيست كه با ارعاب و تهديد حكومت كرد و اين حركت‌ها كه امروز مشاهده مي‌كنيم معلول هوشياري و بيداري مردم است و اين نيز خود معلول انفجار اطلاعات و گسترش ابزارهاي اطلاع‌رساني است.ایلنا: رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام صبح در ديدار اعضاي شوراي مركزي خانه كشاورز، اجراي سياست‌هاي كلان، حركت در مسير برنامه‌ها و پرهيز از تصميمات بدون كارشناسي را از مهمترين عوامل در حل مسائل و مشكلات بخش كشاورزي كشور عنوان كرد.
به گزارش ایلنا، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به طرح هدفمندي يارانه‌ها، حمايت وسيع از بخش كشاورزي را اجتناب‌ناپذير عنوان كرد و افزود: عدم سرمايه‌گذاري مناسب در اين بخش مي‌تواند به آن صدمه بزند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به افزايش قيمت نفت و همچنين عطش بازار جهاني براي خريد انرژي، تأكيد كرد: در اين شرايط فرصت مناسبي است كه با آينده‌نگري كه توصيه‌اي ديني است با سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مولد، مشكلات را كاهش و زمينه را براي افزايش توليد فراهم كنيم.
وی با اشاره به ضرورت اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها براي اقتصاد كشور تأكيد كرد: اگر در مرحله اجرا براي برخي بخش‌ها كه نقش اصلي و مولد در اقتصاد كشور دارند، فكر اساسي نشود هدف اصلي ان كه شكوفايي اقتصاد است محقق نخواهد شد.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسش حاضران در مورد حوادث منطقه، گفت: سراسر جهان اسلام و جهان سوم در معرض تندبادهاي جدي است و مردم نشان دادند سبك‌هاي حكومتي كه در اين مناطق رايج است ديگر جواب نمي‌دهد.
وی افزود: در جهان امروز ديگر امكان‌پذير نيست كه با ارعاب و تهديد حكومت كرد و اين حركت‌ها كه امروز مشاهده مي‌كنيم معلول هوشياري و بيداري مردم است و اين نيز خود معلول انفجار اطلاعات و گسترش ابزارهاي اطلاع‌رساني است.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال ديگري، با اشاره به شرايط فعلي كشور، پرهيز از تنش و افزايش اختلافات را چاره‌ساز عنوان كرد و گفت: به همين دليل بايد براي حفظ مصالح و منافع نظام، وحدت و انسجام كشور را تقويت و از منافع شخصي خود صرف‌نظر كنيم.
در ابتداي اين ديدار عيسي كلانتري دبيركل خانه كشاورز و همچنين تعدادي از اعضاي شوراي مركزي هر كدام به اختصار مطالبي را در خصوص وضعيت اين بخش بيان كردند.
افزايش هزينه‌هاي توليد در بخش كشاورزي با توجه به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها، عدم حمايت لازم از بخش كشاورزي، كاهش قدرت خريد مردم و همچنين خروج نخبگان از اين بخش از مهمترين عوامل تهديدكننده حوزه كشاورزي بود كه حاضران بر آن تأكيد كردند.

منبع: ایلنا، 15 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.