شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

علی دائی: نامه محرمانه کنار گذاشتن من از نهادی که اصلاً هیچ ربطی به فوتبال ندارد روی خط یکی از خبرگزاری‌ها قرارگرفت!

علی دائی :  نامه محرمانه کنار گذاشتن من از نهادی  که اصلاً هیچ ربطی به فوتبال ندارد روی خط یکی از خبرگزاری‌ها قرارگرفت!

دایی پشت‌پرده اخراجش از تیم ملی را افشا کرد؛ فاتحه فوتبال راخوانده‌ام!

خبرگزاری مهر , 20 اسفند 1389 ساعت 22:48


آفتاب : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که باید بعد از تساوی تیمش برابر شهرداری  تبریز به شرایط این بازی اشاره می‌کرد پا را فراتر گذاشت و پشت‌پرده  اتفاقاتی که در سال‌های اخیر برایش رخ داده بود را افشا کرد که بخشی از این  افشاگری به برکناری‌اش از تیم ملی اختصاص داشت

دایی با تاکید بر  اینکه بازیکنانش به خوبی خواسته‌های او را در زمین پیاده کرده‌اند،  افزود:‌ بارها از کناره‌های زمین، عمق دفاع حریف و روش های گوناگون به  دروازه حریف رسیدیم این نشان می‌دهد که تیم ما خوب کار کرده و فقط  نتوانسته‌ایم از موقعیت‌های گلزنی خود استفاده کنیم.

وی شرایط تیم  خود را دشوار خواند و افزود: من ناچارم با همین شرایط و همین بضاعت ادامه  دهم. من واقعاً‌ مدیون بازیکنانم هستم چرا که بیش از حد توان خود بازی  می‌کنند. امروز هم خوب کار کردیم اما فوتبال همین است یک روز توپ هایشان گل  می‌شود و با اختلاف برنده می‌شود و یک روز هم مانند امروز هرچه می‌زنید به  در بسته می‌‌خورد.

وی در واکنش به خبرنگار مهر که از دفاع تیم  پرسپولیس ایراد گرفت گفت: این طوری که شما می‌گویید تیم شهرداری فقط یک  موقعیت گل ایجاد کرده است. یک موقعیت گل در 90 دقیقه بد نیست مگر دفاع ما  بتن آرمه است. فوتبال همین است. اینکه ما فقط یک موقعیت گل به حریف دادیم  نشان می‌دهد دفاع ما خوب کار کرده است. من حرف شما را قبول دارم. دفاع ما  نقص‌هایی هم دارد اما خود شما می‌گویید شهرداری فقط یک یا دو بار به دروازه  ما رسیده است پس این نشان دهنده آن است که دفاع ما عملکرد بدی نداشته.

وی  ادامه داد: تیم ما ایرادهایی دارد و قبول دارم که تیم کاملی نیستیم. اما  امروز شرایط ما متفاوت بود و خوب کار کردیم. از همه نظر از تیم شهرداری  بهتر بودیم و بازی دستمان بود اما فقط گل نزدیم من امروز سه تن از بهترین  مهاجمانم را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتم و ناچار شدم از یک بازیکن 18  ساله استفاده کنم. با این حال بد کار نکردیم و فقط 2 امتیاز حساس را از  دست دادیم.

خبرنگاری به علی دایی گفت:‌ بعد از اتفاقی که برای شما  در درگیری با لیدر باشگاه به وجود آمد مورد مشابهی هم در همدان رخ داد و  احمدی بازیکن تیم پاس به خود اجازه داد به شما توهین کند آیا این درست است  که قبح علی دایی شکسته شود و همه به خود اجازه دهند که رو در روی او قرار  گیرند؟

دایی در پاسخ گفت: اول از همه باید بگویم بحث احمدی با آن  شخص فرق می‌کند نه او به من توهین کرد نه من به او و اتفاقی بود که در همان  زمین مسابقه پرونده‌اش بسته شد. این هم که شما می‌گویید را قبول ندارم . قبح علی دایی هنوز شکسته نشده که اگر اینچنین شود دیگر سنگ روی سنگ بند  نمی‌شود. من آن موقع هم گفتم اگر علی دایی بگذرد مردم نمی‌گذرند. فکر  می‌کنم آن اتفاق اتفاق بدی نبود. به خاطر اینکه باعث شد دست خیلی‌ها رو شود  و خیلی از مسایل روشن شد و پرده از خیلی از مسایل برداشته شد.

وی  در پاسخ به این خبرنگار که گفت بهتر نیست تشکلی برای دفاع از مربیان به  وجود آید تا دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم، دایی با لبخند گفت:‌ کدام  تشکل را داریم که از حقوق ما دفاع کند. آن‌وقت بیاییم یک تشکل بسازیم برای  دفاع از حقوق مربیان.

دایی با تاکید بر اینکه این اتفاق (برخورد  لیدرها با او) برای اولین و آخرین بار بود که رخ داد، افزود: مگر کسی به  خود جرات می‌دهد از این کارها انجام دهد واین توانایی را دارد که با من  برخورد کند. من آ‌ن روز هم گفتم شاید برخی از این مسئله به راحتی گذشتند  اما من دیگر گذشت نمی‌کنم و اجازه چنین اقداماتی را نمی‌دهم.

وی در ادامه افزود: در این خصوص کاری هم به باشگاه ندارم و از شما می‌خواهم اتفاقی که دو هفته قبل افتاده است را کالبدشکافی نکنید.

دایی  با طرح انتقاد از برخی از رسانه‌های ورزشی گفت: همین خود شما از امثال این  آقا مصاحبه کار کردید‌ آیا این درست است که بیایید با چنین افرادی مصاحبه  کنید آیا روزنامه‌ جایی است که با چنین افرادی گفتگو کند. ما این همه شخصیت  داریم شما آنها را رها کرده و با یک لیدر مصاحبه کردید واقعاً‌خنده دار  است. من به خود اجازه نمی‌دهم و نمی‌خواهم که در مورد آن شخص حرف بزنم چرا  که عقبه وآینده‌اش را همه می‌دانند و نیازی نیست که من در موردش مطلبی را  بیان کنم.

دایی در ادامه یادآور شد: ‌نگرانی من برای فوتبال از  خیلی‌وقت‌ها پیش شروع شد زمانی که برخی روی سکوها اعلامیه خواندند تا من از  پرسپولیس بروم من فاتحه این فوتبال را خواندم. زمانی که در بازی با  عربستان همین‌ها به مردم خط دادند تا علیه من شعار بدهند من همان جا فاتحه  این فوتبال را خواندم. خدا شاهد است به من گفته بودند اینها می‌خواهند به  مردم خط بدهند تا در با بازی با عربستان شعار بدهند.

وی ادامه داد : دو ساعت بعد از بازی با عربستان من رفته بودم و دیگر جایگاهی در تیم ملی  نداشتم. ساعت 10 صبح روز بعد از بازی نامه محرمانه کنار گذاشتن من از نهادی  که اصلاً هیچ ربطی به فوتبال ندارد روی خط یکی از خبرگزاری‌ها قرارگرفت . آن زمان که این اتفاق افتاد من فاتحه این فوتبال را خواندم.

وی با  طرح این سئوال که مگر می‌شود چند نفر خودسرانه برای رفتن من اعلامیه  بنویسند، افزود: در دنیا هیچ کشوری به غیر از ایران نیست که لیدر داشته  باشد لیدر چیزی من درآوردی است که فقط مخصوص کشور ما است البته نمی‌خواهم  به لیدرها توهین کنم خیلی از آنها هم افراد باشرافتی هستندکه فقط تیم خود  را حمایت می‌کنند اما 5 یا 6 نفر هستند که آبروی همه آنها را بر باد  می‌دهند. چنین افرادی در قشر ما و شما هم وجود دارند.

وی منتقدانه  به عملکرد لیدرها در فوتبال ایران تاخت وگفت: خیلی از آنها فکر می‌‌کنند  می‌توانند هر کاری که می ‌خواهند بکنند و خود را صاحب این تیم می‌دانند در  حالی که امثال من که برای این تیم بازی کرده و مربیگری کرده‌ایم نمی‌توانیم  خود را صاحب این تیم بخوانیم.


آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdciwraz5t1ary2.cbct.html

  

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.