شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

همه چيز درباره اين لوگوي بازي هاي المپيک 2012 لندن

همه چيز درباره اين لوگوي بازي هاي المپيک 2012 لندن

لوگو بازي هاي المپيک 2012 لندن توسط شرکتي به نام «وولف اولينز» طراحي شده . شرکتي چند مليتي که با در خدمت داشتن بيش از يکصد و پنجاه طراح در شهرهاي نيويورک، لندن و دبي شعبه دارد . اين شرکت بجز طراحي لوگوي بازي هاي لندن با شرکت هاي بنز و جنرال الکتريک و همچنين شهرداري نيويورک همکاري مي کند. آنها البته سابقه طراحي لوگوي بازي هاي المپيک 2004 آتن را را هم در کارنامه داشته اند و ادعا دارند به واسطه همين پيشينه ورزشي توانستند طراحي لوگوي بازي هاي المپيک لندن را در اختيار بگيرند. شرکتي که البته در بيوگرافي سايت شان نکته شفافي درباره صهيونيست بودن مالکينش وجود ندارد. اگرچه بسياري از ديگر شرکت هاي زير يوق صهيونيستان هم اين ارتباط شان را علني نمي کنند. تا آنچه افشارزاده درباره وابستگي شرکت طراح لوگو به فراماسونرهاي صهيونيست گفته ، همچنان در هاله اي از ابهام باشد.

لوگوي طراحي شده اين شرکت براي لندن که در تعريفش ، خودشان مي گويند:« عبارت لندن 2012 و پنج حلقه المپيک که در رقم صفر قرار گرفته اند ، تشکيل شده » بيش از 400 هزار دلار هزينه داشت و پس از معرفي لوگو در ژوئن 2007 عکس العمل هاي تندي نسبت به آن در کشور انگلستان صورت گرفت تا جايي که در نظرسنجي شبکه بي بي سي بيش از 80 درصد آرا کمترين نمره ممکن را به اين لوگو دادند و روزنامه ديلي تلگراف هم با اعتراض شديد به لوگو براي حذف آن و تغيير عقيده کميته برگزار کننده بازي ها بيش از 20 هزار امضا جمع آوري کرد. روزنامه سان هم لوگو را نقاشي از يک ميمون ماکاک توصيف کرد و هزينه صرف شده براي آن را زير سوال برد.

اما جالب تر وقتي است که اخبار مربوط به قصه رونمايي اين نماد در سال 2007 بررسي شود . آن روزها روزنامه هاي معتبر انگليسي با انتقاد از دولت وقت توني بلر ، مي نوشتند:« عده زيادي از يهوديان انگلستان تماس با رسانه ها خواهان تغيير اين لوگو شده بودند چون به نظرشان لوگو چيزي بجز صليب شکسته رنگ شده نازي ها در جنگ جهاني دوم نيست .» و البته تعدادي از روزنامه ها هم معتقد بودند لوگو، تصوير ليزا سيمپسون -يکي از شخصيتهاي سريال کارتوني خانواده سيمپسون - را در ذهن تداعي مي کند .

اما توني بلر ، يکي از طرفداران اين لوگو بود و در رسانه ها بارها از آن دفاع کرد و در کنار آن لرد کو مدير کميته برگزار کننده بازي هاي المپيک لندن اين لوگو را جذاب خواند.

http://www.navad.net/NewsContent.aspx?NewsID=20299

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.