شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تدابیر امنیتی برای چهارشنبه سوری

بی بی سی

تدابیر امنیتی برای چهارشنبه سوری در ایران

پلیس و مقامات قضایی ایران می گویند که با بازداشت شدگان مراسم چهارشنبه سوری برخورد شدید خواهد شد، تردد موتورسیکلت ها از ساعت ۴ عصر در تهران ممنوع است و سه هزار آمبولانس در این شهر به حالت آماده باش در آمده اند.

پلیس استان های تهران و البرز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده اند که با شادی مردم مخالفتی ندارد، اما نادیده گرفتن "خط قرمزها" را تحمل نخواهد کرد.

سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران هم گفته است کسانی که در جریان مراسم چهارشنبه سوری امسال "ناامنی و بی نظمی" ایجاد کنند، بازداشت و اتومبیل آنها توقیف خواهد شد.

به گفته او، این افراد تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند ماند.

مقامات ایران در آستانه آخرین سه شنبه هر سال، هشدارهای مشابهی می دهند، اما امسال به دلیل دعوت گروهی از مخالفان دولت برای تبدیل مراسم چهارشنبه سوری به اعتراض سیاسی، تدابیر امنیتی جدی تری در نظر گرفته شده است.

گروهی از مخالفان دولت ایران از ۲۵ بهمن ماه و در اعتراض به حصر خانگی دو رهبر جنبش اعتراضی این کشور، از هواداران این جنبش دعوت کرده اند که در "سه شنبه های اعتراضی"، نارضایتی خود را از وضعیت دو رهبر خود اعلام کنند.

در این حال، سرتیپ حسین رحیمی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران اعلام کرده که از ساعت ۴ بعد از ظهر امروز (به وقت محلی)، تردد موتورسیکلت ها در تهران ممنوع است.

به گفته او، "تمام مأموران راهنمایی و رانندگی تهران" از ساعت ۲ بعد از ظهر امروز برای ایجاد نظم در خیابان های شهر به حالت آماده باش در می آیند.

اما هشدارهای مقامات ایران در مورد چهارشنبه سوری به تهران محدود نمی شود.

مجتبی ملکی، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه هم از خانواده ها درخواست کرده است که "مواظب جوانان خود باشند تا چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی تبدیل نشود".

او گفت: "اگر شخص یا اشخاصی در این خصوص بازداشت شوند، ما مصمم به برخورد با آنها هستیم".

حسین شعبانی، معاون پیشگیری دادسرای عمومی و انقلاب گرگان هم گفته است با کسانی که با استفاده از مواد محترقه غیرمجاز، برای مردم مزاحمت ایجاد کنند، به عنوان "اخلال گران نظم عمومی" برخورد خواهد شد.

او گفت سه هزار عضو "ستاد حفاظت اجتماعی" در خیابان ها و اماکن عمومی حضور می یابند تا به برقراری نظم کمک کنند

 

 

منبع: بی بی سی، 24 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بی بی سی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.