شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محمود احمدی نژاد:پاسخ توده‌هاي مردم را نمي‌توان با زور و توپ و تانك داد!!؟؟

ایلنا

رييس‌جمهور با اشاره به تحولات اخير برخي كشورهاي منطقه بخصوص بحرين،گفت: متاسفانه اقداماتي كه در اين كشور در حال وقوع است قابل توجيه نيست، پاسخ توده‌هاي مردم را نمي‌توان با توسل به زور و توپ و تانك داد.
به گزارش ايلنا‏، محمود احمدي‌نژاد ظهر امروز در حاشيه آخرين جلسه هيات دولت در سال جاري در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره تحولات منطقه و سركوب شديد مردم بحرين اظهار داشت: بايد توجه داشت كه امروز ديگر در هيچ‌جاي جهان نمي‌توان با توپ و تانك به مقابله با مردم پرداخت و خواسته‌هاي آنها را ناديده گرفت.
رييس‌جمهور با بيان اينكه مردم صاحبان اصلي حكومت‌ها هستند، گفت : تجربه نشان داده است كه رفتارهاي خشونت‌آميز در مواجهه با مطالبات مردم به سرانجام نمي‌رسد و سران كشورهاي منطقه فقط با جلب نظر مردم خود مي‌توانند دوام داشته باشند.
رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه صف آرايي در برابر توده‌هاي مردم آن هم با توپ و تانك و مسلسل رفتاري زشت و غير‌انساني است،گفت : متاسفانه برخي كشورهاي منطقه براي سركوب مردم بحرين، نيروي نظامي اعزام كرده‌اند كه اين كار غير انساني است، اينان بايد از سرنوشت صدام عبرت بگيرند و اشتباهات او را تكرار نكنند، چرا كه اين اقدام كار زشت و شكست خورده‌اي است.
رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به مداخله گري‌هاي امريكا در منطقه گفت: صدام دوست آمريكا بود و آمريكا تمامي تجهيزات نظامي را براي حمله عراق به ايران در اختيار او قرار داد، ولي در نهايت سردمداران آمريكا وي را به خاطر اهداف خود قرباني كردند.
رييس‌جمهور با بيان اينكه همه رفتارهاي امريكا در راستاي حفظ منافع خود و رژيم صهيونيستي است،گفت: ديگر نمي‌خواهيم شاهد سرنوشت صدام براي حاكمان برخي كشورهاي منطقه باشيم. سران كشورهاي منطقه بايد براي رفع بحران در كشورهاي خود با مردم به گفت‌وگو بنشينند و خواسته‌هاي آنها را اجرايي كنند .
احمدي‌نژاد ادامه داد: بحرين 700 هزار جمعيت دارد كه به گفته رسانه‌ها 600 هزار نفر از جمعيت اين كشور بدنبال تغيير هستند ، بنابراين سران اين كشور بايد به خواسته مردم احترام بگذارند و اصلاحات را انجام داده و بدانند كه كشتار مردم پاسخگو نخواهد بود.
رييس‌جمهور تصريح كرد: آمريكا براي رسيدن به اهداف خود از برخي كشورهاي منطقه سوءاستفاده مي‌كند، اما سردمداران كاخ سفيد بايد بدانند كه اين اقدامات آنان همچون لكه ننگي بر پيشاني آمريكا خواهد ماند و امواجي كه در منطقه به خروش درامده ريشه آنها را از خاورميانه خواهد كند.
احمدي‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوالي در خصوص نحوه پرداخت حقوق فوق العاده قضات گفت: قضاوت، كارِ بسيار سختي است كه بايد آرامش در آن برقرار باشد و دولت در اين راستا تصميم گرفته است كه حقوق قضات را همچون اعضاي هيات علمي و كاركنان دادگستري را همچون كاركنان دانشگاه‌ها اعمال كند.
رييس‌جمهور در پاسخ به سوال ديگري در خصوص برگزاري جشن جهاني نوروز در ايران گفت: دو سال پيش جشن نوروز ايرانيان در سازمان ملل به ثبت جهاني رسيد، اين جشن يك جشن بسيار پاك و انساني و جشن محبت انسان‌ها به يكديگر است.
وي خاطر‌نشان كرد: جشن نوروز در اصل تذكري است براي آمدن نوروز حقيقي بشريت و نوروز حقيقي انسان با آمدن انسان كامل محقق مي‌شود.
رييس‌جمهور ادامه داد: جشن نوروز فرصتي است در عرصه‌هاي بين‌المللي كه فرهنگ توحيد، عشق و صلح‌طلبي ملت ايران به جهانيان عرضه شود.
احمدي‌نژاد با اظهار اميدواري از اينكه جشن نوروز در چند سال، آينده به جشني بزرگ و جهاني تبديل شود،گفت: جشن نوروز مي‌تواند جايگزين جشن سقوط و تحقير انسان‌ها شود. مي‌توانيم با استفاده از اين جشن باستاني، آداب و رسوم و فرهنگ و تمدن ملت ايران را به طور گسترده به جهانيان عرضه كنيم زيرا امروز حوزه فرهنگي و تمدني ايران زمين بسيار گسترده‌تر از حوزه سياسي است.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي در خصوص بررسي بودجه سال 90 از سوي مجلس شوراي اسلامي،گفت: بررسي بودجه در مجلس همچنان ادامه دارد، اما با مصوبه ديروز مجلس بعيد است كه بررسي بودجه امسال به اتمام برسد در حالي كه دولت معتقد است بودجه 90 قابل جمع بندي بود ضمن اينكه قانون برنامه پنجم، 30 بهمن ماه اجرايي شد و دولت هم، يكم اسفند قانون بودجه را به مجلس تقديم كرد.
احمدي‌نژاد گفت: قانون بودجه 90 در 39 بند براي شفاف‌سازي تنظيم شده است كه مجلس براساس تشخيص خود اين قانون را سال آينده بررسي خواهد كرد، البته با مصوبه مجلس مشخص شد كه در دو ماه اول سال آينده، دولت مانند گذشته فعاليت‌هاي خود را ادامه خواهد داد.
رييس‌جمهور همچنين در خصوص اجراي هدفمند‌كردن يارانه‌ها در سال آينده گفت: در قانون هدفم‌كردن يارانه ها بسياري از اهداف محقق شد كه يكي از مهمترين آنها تغيير رفتار اقتصادي است كه در بخش وسيعي از مردم اتفاق افتاد،البته شايد نزديك به 15 درصد همچنان روال قبلي مصرف را ادامه مي‌دهند كه اميدواريم در سال جديد آنها نيز مصرف خود را كنترل كنند.
احمدي‌نژاد ادامه داد: با اجراي اين قانون، صرفه‌جويي ملي شكل گرفته به نحوي كه صرفه‌جويي در برخي از بخش‌هاي انرژي مانند برق و بنزين فراتر از انتظار دولت بوده است. ديروز حدود 45 ميليون بنزين ليتر در كشور مصرف شد كه اين اتفاق بزرگي است، زيرا متوسط مصرف كشور هر روز به اندازه 51 ميليون ليتر بوده است كه با صرفه جويي‌هاي صورت گرفته است از متوسط كل مصرف پايين‌تر آمده است.
رييس‌جمهور با بيان اينكه بخشي از صرفه‌جويي گاز به بخش صنعت منتقل شده است،گفت: اين موضوع فرصتي را براي سرمايه‌گذاري هاي جديد آماده كرده است كه اميدوارم ادامه پيدا كند.
احمدي‌نژاد با اشاره به بسته‌هاي دولت براي بخش كشاورزي و صنعت گفت: در بخش كشاورزي و صنعت هنوز تمامي بسته دولت نهايي نشده و متاسفانه هنوز روش كشاورزي و در صنعت نيز چرخه‌هاي توليد تغيير نكرده است ولي با سرعت در مسير تغيير است كه اگر اين روند ادامه پيدا كند بي‌ترديد بخش مهمي از تغييرات در طول 3 سال آينده اتفاق خواهد افتاد.
احمدي نژاد در پاسخ به اين سوال كه مهمترين آرزوي شما در سال 90 چيست پاسخ داد: بزرگترين آرزوي من در سال آينده سلامتي و عزت روز افزون براي ملت ايران در سايه اتصال به امام عصر (عج) است.

منبع: ایلنا: ۲۵ اسفند ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.