شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ماموران امنیتی مانع از ملاقات فرزندان موسوی و رهنورد با آنها شدند

رادیو فردا

سایت کلمه گزارش داده است مسئولان امنیتی و قضایی به فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که اجازه نداده‌اند که در نوروز با آنها دیدار کنند.

کلمه می‌نویسد خانواده میرحسین موسوی بارها به مقابل خانه پدر و مادرشان واقع در خیابان پاستور مراجعه کرده اما ماموران امنیتی از نزدیک شدن آنها به این خانه جلوگیری کرده‌اند.
برپایه این گزارش، ماموران امنیتی هنگام مراجعه فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با آنها «با بی‌ادبی و تندی» رفتار کرده‌اند.
سایت کلمه یادآور شده است که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، تنها روز نخست فروردین اجازه یافته‌اند تماس تلفنی کوتاهی با خانواده خود داشته باشند.
برپایه گزارش کلمه، یک در آهنی دیگر نیز که  «خیابان قابل مشاهده نیست، در پشت در قبلی ساخته شده است» و میله‌های آهنی تازه‌ای نیز برای «جوش دادن به درها و دیوارها» در محل مشاهده شده است.
کلمه با یادآوری اینکه هنوز هیچ ارگان رسمی‌ای مسئولیت حصر و بازداشت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را به عهده نگرفته، نسبت به سلامت آنها ابراز نگرانی کرده است.
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی و فاطمه کروبی کروبی از پیش از تظاهرات ضدحکومتی روز ۲۵ بهمن در شهرهای مختلف ایران در بازداشت به سر می‌برند و در این مدت تنها به طور کنترل شده و بسیار محدود توانسته‌اند با خانواده خود ملاقات داشته باشند.
پس از تظاهرات اعتراضی روز ۲۵ بهمن، که شماری از تحلیلگران آن را به غافلگیری حاکمیت تعبیر کردند، چهره‌های سیاسی همسو با آیت‌الله خامنه‌ای خواستار برخورد با رهبران معترضان در ایران شدند.
در روز ۲۶ بهمن، در حالی که علی لاریجانی، رئیس مجلس، خواستار برخورد قاطع با عوامل اعتراض‌های روز ۲۵ بهمن شد، نمایندگان به گرد مجلس می‌چرخیدند و خواستار اعدام میرحسین موسوی و مهدی کروبی بودند.
آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان هم، در نماز جمعه تهران، خواهان قطع ارتباط رهبران مخالفان با بدنه اجتماعی‌شان شد.
این در حالی بود که صادق لاریجانی، قاضی‌القضات نظام، هر گونه برخورد با رهبران معترضان را منوط به تصمیم شخصی آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دانسته بود.
از سوی دیگر با وجود آنکه آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پس از انتخابات ریاست جمهوری، یکی از محورهای اصلی سخنرانی‌هایش به «جریان فتنه» اختصاص داشت، پس از اعتراض‌های گسترده ۲۵ بهمن، کمتر به طور علنی به این موضوع پرداخته است.

منبع: رادیو فردا: 9 فروردين 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فردا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.