شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«نه» به جمهوری اسلامی
میلاد مختوم

میلاد مختوم

دیروز سی و دومین سالگرد بنیانگذاری نظام جمهوری اسلامی در ایران بود. خمینی دجال در روز 12 فروردین 1358 سیستم حکومتی تا آن زمان ناشناخته ای را تحت عنوان "جمهوری اسلامی" با برگزاری یک رفراندم شیادانه در قالب پرسش "جمهوری اسلامی آری یا نه" به خورد مردم ایران داد. در کمتر از دو ماه پس از سرنگونی نظام پوسیده سلطنتی و در شرایطی که شور ناشی از پیروزی انقلاب جای شعور ضروری و حیاتی برای پی ریزی آینده بهتر را نزد توده های مردم گرفته بود و اکثریت قریب به اتفاق جامعه تمامی اعتماد خود را در طبق اخلاص گذاشته و چشم و گوش بسته به خمینی به طور خاص و قشر روحانیت به طور عام اهدا کرده بودند، آخوندهای ضد بشر اولین خیانت بزرگ خود پس از پیروزی انقلاب ضد سلطنتی را در حق مردم ایران روا داشتند. متأسفانه هشدارهای درصد بسیار کمی از قشر روشنفکر جامعه آن روز در مورد نادرستی این رفراندم شیادانه آخوندها چندان گوش شنوایی نزد توده های مردم نیافتند و توده های وسیع جامعه برای گفتن "نه" به استبداد، فساد و بی عدالتی نظام پوسیده سلطنتی بدون اینکه تصوری از جمهوری اسلامی داشته باشند، به این نظام جهل و جنون جنایت "آری" گفتند. از آنجا که ذات نظام جمهوری اسلامی با تقلب و دروغ و ریا آغشته است، در جریان برگزاری این رفراندم هم، با وجود اینکه هیچ نیازی به تقلب نداشتند، تقلب های بسیاری برای رساندن آرای موافق به میزان صد در صد انجام گرفت. در همان روزهای پس از رفراندم روزنامه "آزادی"، ارگان جبهه دموکراتیک، نوشته بود که بر اساس آمار اعلام شده وزارت کشور در مورد تعداد شرکت کنندگان در رفراندم، جمعیت کشور حدود چهل و چند میلیون نفر می شود، چیزی که به کل غیر واقعی بود و نشان می داد که آرای فله ای زیادی به صندوق ها ریخته شده بود. افراد زیادی در مصاحبه با روزنامه های سازمان های سیاسی آن روز با غرور اعتراف می کردند که برای انجام ثواب بیشتر، به دفعات به جمهوری اسلامی "آری" گفته اند. بدین ترتیب طبق آمار آلوده به تقلب وزارت کشور دولت امام زمان 2\98 درصد شرکت کنندگان در رفراندم به جمهوری اسلامی "آری" گفتند.

 

اولین توهم ها در مورد ماهیت جمهوری اسلامی با تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی توسط خبرگان آخوندی از بین رفتند و جمهوری اسلامی به مرور زمان نقاب از چهره ضد بشری خود برداشته و شروع به سرکوب آزادی های بدست آمده در جریان انقلاب ضد سلطنتی کرد و در نهایت شمشیر خون آلود نظام پلید آخوندی از رو بسته شد و دستگاه های مختلف سرکوب رژیم به جان جوانان انقلابی ایران افتادند. در طول تمامی این سال های سیاه اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران به هزار زبان به جمهوری اسلامی "نه" گفته اند، اما آخوندهای جنایتکار همچنان بر رفراندم برگزار شده در 12 فروردین 58 تأکید می کنند و نام ننگین "روز جمهوری اسلامی" را بر آن نهاده اند. در شرایطی که پس از 32 سال دیگر داستان جنایت های بیشمار این نظام پلید ضد بشری آخوندی بر کسی پوشیده نیست، هنوز هم عده ای از سینه چاکان این رژیم با وقاحت تمام و با توهین آشکار به شعور مردم نسخه "اجرای بی تنازل قانون اساسی جمهوری اسلامی" را برای درمان درد های جامعه آخوند زده ایران تجویز می کنند.

 

در این روزها و هفته های پر تحول که جرقه های جنبش در بین کشورهای منطقه در چرخش است و پایه های نظام های استبدادی در کشورهای مختلف به لرزه در آمده اند، آیا علت افول جنبش اعتراضی مردم ایران در ماه های گذشته را نباید ناشی از تزریق سم سبز سیدی بر پیکر جامعه دانست؟ شاید نظام پلید آخوندی توانسته باشد با مسموم کردن جنبش اعتراضی مردم به واکسن سبز سیدی از اوج گرفتن شعله های آتش خشم مردم به طور موقت جلوگیری کرده باشد و به قول سید علی خامنه ای رژیم بحران زده اش برای چند صباحی واکسینه شده باشد، اما جای هیچ شکی نیست که این آرامش، آرامش پیش از توفان است، توفانی که بنیاد ستم جمهوری اسلامی را برای همیشه خواهد کند.

 

میلاد مختوم

2 آوریل 2011

 

"یادداشت های روز"، ویژه سایت دیدگاه نوشته می شوند. در صورت تمایل به باز تکثیر متن، لطفا منبع را "یادداشت های روز سایت دیدگاه" قید کنید.

 

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.