شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در ايران روشي هست که ناخن را در نمونه ادرار مي اندازند و مشکل دوپينگ حل مي شود

عادل فردوسي پور خطاب به کارلوس کیروش

در ايران روشي هست که ناخن را در نمونه ادرار مي اندازند و مشکل دوپينگ حل مي شود.

برنامه‌ي نود دوشنبه شب كمي زودتر از هفته‌هاي گذشته پخش شد. عادل فردوسي پور امكان موفقيت تيم ملي و صعود به جام جهاني 2014 برزيل را براي مخاطبانش به نظرسنجي گذاشت تا ديدگاه مردم درباره‌ي حضور كارلوس كيروش روي نيمكت تيم ملي مشخص شود.
مجري برنامه نود در ابتداي برنامه ‌اش، آماري از 200 برنامه گذشته پخش كرد و فراواني شركت كنندگان در مسابقه‌ي پيامك در سالهاي متوالي را با هم مقايسه كرد كه نمودار فراواني ميله‌اي شركت كنندگان در مسابقه‌ي پيامك برنامه نود سير صعودي داشت.
در ادامه برنامه 90 قسمت‌هاي جالب توجه و حاشيه‌اي اين برنامه در سال گذشته به صورت اسلايدوار به تصوير در آمد و نقل قول‌هاي جالب پخش شده در برنامه‌هاي مختلف در چند قسمت پخش شد.

ميهمان ويژه برنامه 90 طبق انتظار كارلوس كيروش بود. سرمربي تيم ملي كه هم همراه مترجم و عباس ترابيان در برنامه حاضر شده بود، همانند نشست خبري ابتدا درباره‌ي نامش توضيح داد و تلفظ صحيح نامش را براي بينندگان ادا كرد.
سرمربي تيم ملي فوتبال در پاسخ به اين كه چرا با يك نامه رمانتيك ماجراي ورود به ايران را لغو كرده است، گفت: تنها مساله زمان بود. در آن زمان نمي توانستم به پيشنهاد جواب مثبت بدهم و لدا نامه نوشتم و گفتم كه نمي توانم بيايم تا دست فدراسيون باز باشد تا در صورتي كه مي خواهد روي گزينه ديگري كار كند. البته بازگو كردن خيلي ازمسائل هم در رسانه‌ها به صلاح نيست. خوشبختانه من اينجا هستم و قرارداد امضا شده و نگرش من اين است كه مسابقات مقدماتي و انتخابي زود انجام شود و كارمان را آغاز كنيم.
سرمربي پرتغالي تيم ملي ضمن تاكيد بر زندگي در ايران گفت: تمام وقت در ايران زندگي خواهم كرد.

ترابيان درباره‌ي مكان امضاي قرار كيروش گفت: به هر حال تمام رشه‌هاي ورزشي زير نظر سازمان تربيت بدني است و با توجه به اين كه فوتبال هم زيرنظر سازمان است اين تصميم گرفته و تمام مسائل رعايت شد.
كيروش همچنين به معرفي دستيارانش پرداخت و كارنامه آنان در زمان بازيگري و مربيگري را شرح داد.
ترابيان هم درباره‌ي مسئوليت سرپرستي تيمهاي ملي گفت: با توجه به اين كه من شناخت بيشتري دارم و آنها را به ايران آورده قرار شده فعلا من سرپرستي را بر عهده داشتم.
كيروش درباره‌ي فصل ناموفقي كه با رئال مادريد هم داشت گفت: من در زمان بدي به رئال آمدم، رئيس باشگاه به دليل بدهي بازيكنان اصلي‌اش را فروخت و من با 14 و 15 بازيكن فصل را شروع كردم.
كيروش درباره‌ي فرگوسن هم گفت: رابطه‌ي من با سر الكس فرگوسن هميشه خوب و دوستانه بوده است. بعد از اين كه دو هفته با هم كار كرديم روابطمان به گونه‌اي شد كه انگار چندين سال با هم دوست بوده‌ايم. ايشان اختيار كامل را به من داده بودند كه تصميم بگيرم. در طول اين شش سال دو درس ياد گرفتم يكي اين كه هيچ وقت نترسيم و دوم اين كه به همديگر اعتماد داشته باشيم.
سرمربي پيشين تيم رئال مادريد درباره‌ي انتخاب سرمربي تيم ملي اميد گفت: فعلا نمي خواهم تصميم بگيرم. فعلا فقط مي توانم بررسي كنم و احساس مي كنم نبايد بر اساس شنيده ها تصميم گرفت. بايد برنامه‌اي را ايجاد كنيم كه بتوانيم تعامل زيادي با باشگاه‌ها داشته باشيم. هدف اصلي ما صعود ما به جام جهاني برزيل است. بايد تصميمات كوتاه مدت هم در اين فاصله داشته باشيم تا بتوانيم با تيم اميد به المپيك برويم كه اين مساله نياز به برنامه ريزي دارد. اين برنامه فعلي ما است و درباره‌ي آينده نيست.
كيروش درباره‌ي شناخت از بازيكنان تيم ملي هم گفت: من يك پرونده 90 صفحه‌اي دارم كه وضعيت بازيكنان در آن ثبت شده است. من با ايده‌هاي جديد به ايران آمده‌ام.
سيموئز يكي از دستياران كيروش در مصاحبه‌اش با ابراز خوشحالي از همكاري مجدد با سرمربي تيم ملي گفت: من آدم فوتبالي هستم و تمام سعي‌ام را مي كنم كه بازيكنان جوان در رده‌هاي سني مختلف مانند تيم اميد پيشرفت كنند.
كيروش همچنين درباره‌ي ساير پيشنهادهاي دريافتي از سوي ديگر تيم ها گفت: هرگز خودم به طور مستقيم وارد مذاكره نشدم و با توجه به اين كه با ايران مذاكره مي كردم خودم در جريان صحبت‌ها قرار نگرفتم.
كيروش درباره‌ي پرونده انضباطي CAS هم اظهار كرد: من را بي دليل متهم كرده بودند كه در جمع آوري نمونه‌ها اختلال ايجاد كرده‌ام كه اين مشكل با دخالت CAS حل شد.

در ادامه عادل خطاب به سرمربي تيم ملي گفت: «مشکل شما در پرتغال حل شد اما در ايران روشي هست که ناخن را در نمونه ادرار مي اندازند و مشکل دوپينگ حل مي شود.»اين اظهار نظر عادل که تعجب کروش را به همراه داشت با اظهار نظر ديگري تکميل شد.جايي که فردوسي پور گفت:«نگران نباشيد آقاي کروش،با اين روش ها در ايران آبه زودي آشنا مي شويد
سرمربي تيم ملي در پايان مبلغ 7 ميليون دلار براي سه سال و نيم گفت: اين مساله شايعه‌اي بيش نيست و صحت ندارد.


http://www.navad.net/NewsContent.aspx?NewsID=20955

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.