شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نماینده مجلس: دعوت از پادشاه اردن با مصالح کشور همخوانی ندارد

ایلنا

"علیرضا محجوب" گفت: دعوت از سران سایر کشورها، حقوق هر شخصیت سیاسی است، اما با شناختی که از نظام پادشاهی اردن وجود دارد، انجام این دعوت عقلانی به نظر نمیرسد.
به گزارش ايلنا به نقل از خانه ملت،نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، افزود: حاکمان دیکتاتور اردن، رفتار دوگانه در جنگ‌های مستمر اعراب و اسرائیل، کشتار بی
رحمانه مسلمانان فلسطین، همکاریهای طولانی با رژیم پهلوی و رابطه با انگلیس را در گذشته تاریخی خود ثبت کردهاند، نکته‏ای که دلایل نادرستی این دعوت را گوشزد میکند.
رییس فراکسیون کارگري با اشاره به حضور"ملک حسین" در جشن‌های 2500 ساله شاهنشاهی، تصریح کرد: آرزو این پادشاه اردن این بود که بتواند رژیمی همچون رژیم شاهنشاهی را در کشور خود، بازتولید کند.
محجوب با تأکید بر این موضوع که دعوت از پادشاه اردن به مصالح کشور همخوانی ندارد، گفت: در حوزه برقراری رابطه با اردن باید پیشینه تاریخی این کشور را نیز مدنظر داشت و از انجام اعمالی که موجب انگشت
نما شدن ایران در میان ملتهای مسلمان میشود، پرهیز کنیم.
پیش از تعطیلات عید نوروز خبر دعوت از پادشاه اردن برای حضور در جشن جهانی نوروز در رسانه ها منتشر شد. این دعوت با توجه به شرایط امروز منطقه با واکنش منفی مسئولان و رسانه ها روبرو شد، واکنشی که موجب لغو این سفر و عدم حضور پادشاه اردن در جشن جهانی نوروز شد. اما موضوع این دعوت به همین جا ختم نشد و با وجود اینکه "رامین مهمانپرست" سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که دعوت از پادشاه اردن مربوط به گذشته است،"محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور در نشست خبری روز دوشنبه خود تاکید کرد: سفر پادشاه اردن به ایران همچنان به قوت خود باقی است.

منبع: ایلنا: ۱۸ فروردين ۱۳۹۰
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.