شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اقدام عملي ارتش عراق در هماهنگی با ارتش آمریکا براي اخراج مجاهدین از اين كشور

فارس

پس از اعلام حكم دادگاه عراق مبني بر اخراج منافقين از اين كشور و بعد از اخطارهاي مكرر دولت عراق به منافقين براي ترك خاك عراق و عدم توجه اين گروهك به تذكرات داده شده، سرانجام ارتش عراق صبح امروز (جمعه) اقدام عملي را در اخراج منافقين به كار بست.


به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، پس از اعلام حكم دادگاه عراق مبني بر اخراج منافقين از اين كشور و تأكيد قانون اساسي اين كشور مبني بر غيرقانوني بودن حضور اين فرقه در عراق و پس از اخطارهاي مكرر دولت عراق به منافقين و عدم توجه اين گروهك به تذكرات داده شده، سرانجام ارتش عراق با هماهنگي نيروهاي آمريكايي دست به تحرك جدي در اين زمينه زد و براي اخراج منافقين از پادگان اشرف دست به عمليات زد.

اين عمليات چند ساعته كه از 5 صبح امروز (جمعه) آغاز شد و تا 9 صبح ادامه داشت، اخطاري بود براي گروهك تروريستي منافقين تا هر چه سريع‌تر به قوانين بين‌المللي تن داده و اين كشور را ترك كنند.
اين حركت كه در راستاي خواست مردم عراق صورت گرفته، طبق قوانين عراق انجام شده است.
منافقين كارنامه سياهي در كشتار مردم ايران و عراق دارند به طوري كه 12 هزار ايراني توسط اقدامات تروريستي اين گروهك به شهادت رسيده و در كردستان عراق نيز براي خوش خدمتي به صدام و كمك به رژيم وي براي سركوب كردها 25 هزار نفر از آنان را به شهادت رساندند.

بيش از يك هزار عضو گروهك منافقين داراي پاسپورت اروپايي هستند و مي‌توانند به اين كشورها سفر كنند و ساير اعضاي اين گروهك كه دستشان به خون ملت ايران و عراق آلوده نيست، نيز از سال 2003 مي‌توانند به ايران يا يك كشور ثالث رفته و در آنجا زندگي كنند.
سازمان ملل نيز نسبت به حضور منافقان در خاك عراق انتقاد كرده بود.
مردم عراق طي ماه‌هاي اخير با برگزراي تجمعات اعتراض آميز در مقابل پادگان اشرف، خواهان خروج اين فرقه تروريستي از خاك عراق و بازپس گيري زمين‌هاي اشغال شده خود بودند.

منبع: خبرگزاری فارس: ۱۹ فروردين ۱۳۹۰
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.